TREBA MI SAVET ZA ZIDANJE!!!!

ghoustsrbin

Početnik
Poruka
1
Zanima me kakva kuca moze da se sazida na otprilike 100 metara kvadratnih za 130-140 hiljada evra. U jedom stanu od 100 kvadrata bi bila cetvoroclana porodica u drugom od 50 2 penzionera dok bi se sve ostalo iskoristilo za izdavanje. Hvala unapred za sve mudre savete!
 
Najeftinija je u obliku kocke, sa što manje krivina, zavoja, i sličnih detalja.
Bez krova, odnosno samo betonska ploča sa malim nagibom za vodu , hidro izolacija i izoteks.
Stepenice izvana sa nadstrešnicom.
U donjem stanu 100m2 i u gornjem 100m2 pola za izdavanje.
Sanitarni čvor u istoj liniji za oba stana.
Prozora čim manje.

Dakle, nacrtaj dvije kocke, stavi jednu na drugu i crtaj po želji.
 
Poslednja izmena:
Moracanin, nismo mi na primorju pa da moze ravan krov. Ni na prozorima ne treba stedeti, nisu vise tako skupi. Za kontinentalnu klimu i obilne padavine mora da se uradi klasican krov. Za taj novac mogu da se odrade dva sprata i potkrovlje, + 10cm izolacije, + PVC ili Alu prozori sa roletnom i rolo komarnikom, kompletno sredjen enterijer, itd, i sumnjam da bi se potrosio ceo budzet. Trebalo bi da pretekne solidna kolicina novca. Samo zidanje ne kosta vise od 200 evra po kvadratu, opet zavisi gde, negde je skuplji materijal, negde jeftiniji.. Za prozore i vrata ulazna i sobna, za tu povrsinu, ne treba vise od 5-6 hiljada evra. Kako god okrenes 300 kvadrata ne izlazi vise od 100.000 evra, a da bude sredjeno kako treba.
 
Zanima me kakva kuca moze da se sazida na otprilike 100 metara kvadratnih za 130-140 hiljada evra. U jedom stanu od 100 kvadrata bi bila cetvoroclana porodica u drugom od 50 2 penzionera dok bi se sve ostalo iskoristilo za izdavanje. Hvala unapred za sve mudre savete!

Kakva god hoćeš.
Zidanje ( sa maretijalom) je do 300-450e po kvadratu a ti raspolažeš sa 1300e/m pa možeš da zidaš i sa kamenom iz Kalifornije.

Naravno, obavezno arhitekta ( nije to skupo kao što se misli ) ili bar tipsko rešenje iz kataloga i potrudi se da bude nešto lepše od "kocke".
Lep projekat ne košta više niti je posebno komplikovaniji a ima i estetsku vrednost što na vrednost kuće uvek utiče.
 

Back
Top