Duh grada

а да доведем људе у родни град, показала бих им Трг
и онда бих их закопала испод плоча којим је поплочан, и рекла
снађи се, кажу да су испод катакомбе које воде до Музеја

мада, доводила сам људе у родни град
обиђемо га за пола сата и после их наједем лепињом из Блу Муна, да што пре падну у кому
 
ne..to je notorna laz ...zbog nje sam potegla cak ovam...raspitivala sam se de je i hirka mi rece da je tu

to istina..svi smo potegli ovamo samo zbog nje..

- - - - - - - - - -

а да доведем људе у родни град, показала бих им Трг
и онда бих их закопала испод плоча којим је поплочан, и рекла
снађи се, кажу да су испод катакомбе које воде до Музеја

мада, доводила сам људе у родни град
обиђемо га за пола сата и после их наједем лепињом из Блу Муна, да што пре падну у кому

lepinje pokraj reke Đetinje?
 
мени је уе океј градић :) немам трип да се ограђујем од родног града
некако је сладак и сетан онако углављен међу брдима, а има и своју мрачну морбидну страну (аутобуска станица)
 
o ima on više i mračnih, sivih i morbidnih strana..sivonja naprimer

ту си у праву, тј хотел је морбидан до бола

када сам последњи пут била, видех отпало му још једно слово са оног назива на врху хотела
а једно и жмирка
што му додаје на морбидности
 
kad dodžu stranci, obavezno ih vode na panterse
kao da vide kolko smo mi srbi ludi

sveopšti luzeraj i takmičenje u tome ko će da ispadne veći idiot ("kralj" "car") - to je duh svih gradova u srbijici.

zato ja strance vodim u skadarliju na ćevape, a ako me pitaju jel ima još nešto, ja kažem nema
 
nesto pricaju ovde o nekom duhu grada ...sad ja razmisljam gde je taj duh ..gde se sakrio

u shoping molu?

ima li vas grad duh i gde je ...kako bi opisali tog duha

Nema ga ... duh mog grada je krenuo da odlazi sa Turcima još onomad, a kasnije je baš napustio zastalno sa Austrougarima ... žalosno da ja kao Srbin ovo pričam ali tako je ... Prije bile neke moćne kamene kuće zgrade sada neko staklo samo jeftino i jadno, nele plastične zgrade niču i marketi ja se osjećam ko došljak kada prođem nekom džadom kojom nisam prošao mjesec dana ... Eno sada kastel, tu moćnu Tursku tvoreninu, hoće da pretvore u kupleraj da ga oblože staklom naprave neke hotele motele (čitaj kuće javne) a umjesto trave da posade parking da uzmu kojeg petaka dnevno dabogda im prisjelo... a i došle neke izbjeglice kojima je rat samo dobrodošao da lade muda u Banjaluci, kao moralo se, e sad se fino vratite ...
 
Tako je nažalost ... tada je to bila Banjaluka ... sada ovaj naš kotao domaći sve pokvari mamu im ... ma nisam ja kukavac da kukam za plate i slično :lol: ali nemojte grditi izgled samo, I Vrbas je za kupanje ne da njime plutaju govna
 
malo prije
boska-hotel-palace-small.jpg

i sad
DSC04193-1.jpg
 
E glete ovaj sat, on pokazuje vrijeme i datum kad je bio zemljotres ... dakl ove kazaljke uvijek pokazuju isto vrijeme ... I jedan moj kolega išao sa nekim ljakom i ovaj kao ''Aj požuri 9 i 15 će zakasnićemo :hahaha1: A jedna žena kazala ''jbote kako mogu dopustiti da im sat u centru grada ne radi'' :rotf:
midsize.jpg
 

Back
Top