SDS priprema svečani doček Momčila Krajišnika na Palama

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

rihthofen

Domaćin
Banovan
Poruka
4.277
Porodica Krajišnika potvrdila je da je Vlada RS ponudila svoj avion kojim bi Krajišnik iz Londona doputovao u BiH, ali je „zbog tehničkih problema odlučeno da on doputuje redovnim letom".
čini mi se da nemaju love..da plate taj let avionom pa se pravdaju.."zbog tehničkih problema " moš misliti..sramota...

sto bosic ne da lovu? stavio dva plakata pa se prsi.ma hajde.:mrgreen:
 
ovaj Puvalo nije normalan
Šizofrena situacija u RS

Psiholog Srđan Puhalo iz Banjaluke kazao je da doček koji se priprema Krajišniku „samo potvrđuje da suđenja za ratne zločine i presude Haškog tribunala imaju vrlo mali ili nikakav utjecaj na javnost u RS".

„Ovdje se godinama stvara klima da se Haški sud posmatra kao politički i nepravedan, jer se, kao, sudi samo Srbima, pa se i presude doživljavaju kao nelegitimne. I političke i intelektualne elite presude Tribunala ignorišu, što u konačnici dovodi do jedne šizofrene situacije da se čovjek koji je osuđen za ratne zločine doživljava kao heroj", izjavio je Puhalo.

Utemeljitelj RS

Iz tih razloga, dodaje Puhalo, „sada se Krajišnik, kao i oni prije njega, RS-u doživljavaju kao žrtve, a ne zločinci".

„Nažalost ratni zločinac se tretira kao utemeljitelj RS-a, pa se time i ratni zločin amnestira, jer je RS iznad morala i iznad univerzalnih vrijednosti", upozorio je Puhalo.

- - - - - - - - - -

ti bi da doleti u sarajevo?:zcepanje:
:hahaha: :hahaha:..bi..:rotf::hahaha:
 
Dođi i ti slobodno na Pale da dočekaš prvog demokratski izabranog predsjednika Skupštine BiH...
Tako nam je Zoran K. kazao da se „ni Krajišnik nije spremao da njega dočeka kada bi se vraćao s linije“ te da ne osjeća dužnost doći na ovaj svečani doček.

- Nikada nije došao i pitao ima li mi porodica šta jesti. Morao sam biti u ratu, a on je uzimao novac. Njemu su dolazile pare, a ne meni. Koliko znam, niko iz mog okruženja nema pojma o ovom događaju, a kamoli da planiraju doći. Obični narod od tog nema ništa. Krajišnik će ponovo zaposjesti u neku fotelju, dobiti visoku funkciju, a mi od toga nemamo ništa – ogorčen je Zoran.

Dok smo razgovarali sa Zoranom, njegov prijatelj kratko je dobacio da su i „ovi naši uzimali novac“.

- Krajišnik mi ništa ne znači kao čovjek, ništa nije pokazao, niti uradio za svoj narod. I prije rata je osuđen zbog pronevjere u “Energoinvestu“, izgradio je svojoj djeci pumpe, objekte. Ima se gdje vratiti - dodao je.

Rođeni Paljanin Mijat Radović kazao nam je da dočeku neće prisustvovati, jer ne živi na Palama nego u Banjoj Luci. Kako kaže, i da živi tu, ne bi došao.

- Ko god je šta uradio, neka odgovora za to. Ako je on činio ratne zločine, neka je kažnjen za to i ne želim davati podršku nekome ko je ubijao nedužne ljude i vršio masovne progone građana druge nacionalnosti - oštro je osudio Krajišnikove zločine Radović.

:think:
 
Tako nam je Zoran K. kazao da se „ni Krajišnik nije spremao da njega dočeka kada bi se vraćao s linije“ te da ne osjeća dužnost doći na ovaj svečani doček.

- Nikada nije došao i pitao ima li mi porodica šta jesti. Morao sam biti u ratu, a on je uzimao novac. Njemu su dolazile pare, a ne meni. Koliko znam, niko iz mog okruženja nema pojma o ovom događaju, a kamoli da planiraju doći. Obični narod od tog nema ništa. Krajišnik će ponovo zaposjesti u neku fotelju, dobiti visoku funkciju, a mi od toga nemamo ništa – ogorčen je Zoran.

Dok smo razgovarali sa Zoranom, njegov prijatelj kratko je dobacio da su i „ovi naši uzimali novac“.

- Krajišnik mi ništa ne znači kao čovjek, ništa nije pokazao, niti uradio za svoj narod. I prije rata je osuđen zbog pronevjere u “Energoinvestu“, izgradio je svojoj djeci pumpe, objekte. Ima se gdje vratiti - dodao je.

Rođeni Paljanin Mijat Radović kazao nam je da dočeku neće prisustvovati, jer ne živi na Palama nego u Banjoj Luci. Kako kaže, i da živi tu, ne bi došao.

- Ko god je šta uradio, neka odgovora za to. Ako je on činio ratne zločine, neka je kažnjen za to i ne želim davati podršku nekome ko je ubijao nedužne ljude i vršio masovne progone građana druge nacionalnosti - oštro je osudio Krajišnikove zločine Radović.

:think:

A ko ti je za utehu,verovatno postoji u srpskom narodu u Srpskoj,odredjen promil istomisljenika kao u fildzanu,medju muhamedancima.
No to ne menja stvar,da vecina Srba pozdravlja dolazak Krajisnika,posle dugogodisnje torture u haskim kazamatima,i da ce biti pozdravljen dolicno njegovoj funkciji prvog predsednika skupstine Srba sa druge obale Drine,i Republike Srpske!
Zar tebe to kao Srbina ne veseli?
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...zao-nevin-svi-cemo-biti-na-doceku/697410.aspx
NA PALAMA je sve spremno za sutrašnji svečani doček bivšeg predsjednika Skupštine Republike Srpske (RS) Momčila Krajišnika, koji bi u petak trebao biti pušten na slobodu nakon dvije trećine izdržane kazne.

Krajišnik bi sutra trebao biti pušten iz zatvora u Velikoj Britaniji gdje je bio na izdržavanju kazne na koju ga je osudio Međunarodni kazneni sud za bivšu Jugoslaviju (ICTY). Pravomoćnom presudom iz 2009. godine ICTY je Krajišnika proglasio krivim za progon bošnjačkog i hrvatskog stanovništva u BiH. Redovnim letom, kako se očekuje, trebao bi stići do Beograda, a potom će helikopterom Vlade Republike Srpske (RS) Milorada Dodika biti prebačen na Pale.
to je razlika nas i vas. mi osuđene ratne zločince ne čekamo niti im priređujemo grandiozne dočeke. za nas je zločinac zločinac, ma ko bio.
 
A ko ti je za utehu,verovatno postoji u srpskom narodu u Srpskoj,odredjen promil istomisljenika kao u fildzanu,medju muhamedancima.
No to ne menja stvar,da vecina Srba pozdravlja dolazak Krajisnika,posle dugogodisnje torture u haskim kazamatima,i da ce biti pozdravljen dolicno njegovoj funkciji prvog predsednika skupstine Srba sa druge obale Drine,i Republike Srpske!
Zar tebe to kao Srbina ne veseli?

Ne govorim ja uopšte o tome, nego govorim o tome koliko je politički mudro dočekati bilo koga koji je osuđen na neku zatvorsku kaznu.

No, iskren da budem, volio bih da bude veličanstven doček jer zna se kome to najviše šteti. Ali, libo me racku kad svakako ne razumijete...
 
Ne govorim ja uopšte o tome, nego govorim o tome koliko je politički mudro dočekati bilo koga koji je osuđen na neku zatvorsku kaznu.

No, iskren da budem, volio bih da bude veličanstven doček jer zna se kome to najviše šteti. Ali, libo me racku kad svakako ne razumijete...

Jel ti verujes da vecina Srba misli da je Hag bilo sta do instrument za okupaciju i kaznjavanje Srba.
Ne razumem...ne znas sta misli vecina tvog naroda?Nema nikakvih implikacija,niti manjka mudrosti..docekuju ljudi i drzava svog prvog predsednika skupstine.
sta tebi tu nije jasno.
 
Verovatno jer je za vas Gotovina samo prosecan hrvat...mogu da zamislim sta je zlocinac za prosecnog hrvata...verovatno neki kanibal.

on je naš kao i krajišnik vaš. razlika njih dvojice je što je ovaj oslobođen svih optužbi, a vaš odležo 13 godina zbog ratnog zločina. to je ta razlika. naš da je proglašen krivim i dobio kaznu samo za vrijeme odležano za vrijeme suđenja, niko ga nebi čekao
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top