Leteći dinosaurusi i gustina atmosfere?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.037
Navodno je najveći leteći stvor imao masu od oko 1400 kg!:eek:

Po mojoj teoriji, da bi tako nešto moglo poletiti i letiti, atmosfera na Zemlji je trebala tada biti dosta GUŠĆA od današnje!

Pa je recimo, udar velikog asteroida veliki deo te atmosfere oduvao u okolni svemir, izazvao velike tektonske poremećaje i zatukao dinosauruse.

Vaša mišljenja?
 
Navodno je najveći leteći stvor imao masu od oko 1400 kg!:eek:

Po mojoj teoriji, da bi tako nešto moglo poletiti i letiti, atmosfera na Zemlji je trebala tada biti dosta GUŠĆA od današnje!

Pa je recimo, udar velikog asteroida veliki deo te atmosfere oduvao u okolni svemir, izazvao velike tektonske poremećaje i zatukao dinosauruse.

Vaša mišljenja?

Verovatno si šokiran time kako avion može da leti.
 
Navodno je najveći leteći stvor imao masu od oko 1400 kg!:eek:

Po mojoj teoriji, da bi tako nešto moglo poletiti i letiti, atmosfera na Zemlji je trebala tada biti dosta GUŠĆA od današnje!

Pa je recimo, udar velikog asteroida veliki deo te atmosfere oduvao u okolni svemir, izazvao velike tektonske poremećaje i zatukao dinosauruse.

Vaša mišljenja?
A na cemu zasnivas svoju teoriju ? Na sumnji da nesto od 1400 kg moze da leti ?
Tako su strucnjaci tvrdili da bumbar leti mimo svih zakona fizike .Poslije su
priznali da su se malkice zahebali .
 
??? Zar nije logičnije da su leteći reptili mogli preživeti ono što je zatuklo prašinare-dinosauruse?
Oni su u vazduhu mogli preživeti dok se zemlja ne smiri?

Koliko mi je poznato, u vreme kada je doslo do izumiranja dinosaurusa postojali su samo dzinovski leteci reptili. Sve male vrste su vec bile nestale. Neki misle da je to zato sto su se ti mali sibali sa pticama oko stanista, hrane i slicno. Onda kad je dosao meteor ili sta vec, on je zatukao ove velike kao i dinosauruse, a ptice koje su bile manje su prezivele.
 
??? Zar nije logičnije da su leteći reptili mogli preživeti ono što je zatuklo prašinare-dinosauruse?
Oni su u vazduhu mogli preživeti dok se zemlja ne smiri?

Ti leteći reptili (pterosaurusi) su bez problema mogli da prežive sam udar, ali ono što im je bilo veliki problem jeste to što je veliki deo njihove hrane bio uništen, tako da su bili osuđeni na gladovanje.
 
Ако се ја добро сећам из историјске геологије, летећи диносауруси нису постојали. Диносауруси су само они рептили који су живели на копну. Све ове варијације на тему воде и ваздуха се нису звале диносауруси.
 
Ако се ја добро сећам из историјске геологије, летећи диносауруси нису постојали. Диносауруси су само они рептили који су живели на копну. Све ове варијације на тему воде и ваздуха се нису звале диносауруси.

Dobro se sećaš. Dinosaurusi su bili kopneni reptili mezozoika. Leteći reptili su bili pterosaurusi, a vodeni ihtiosaurusi.
 
Ако се ја добро сећам из историјске геологије, летећи диносауруси нису постојали. Диносауруси су само они рептили који су живели на копну. Све ове варијације на тему воде и ваздуха се нису звале диносауруси.

Leteci dinosaurusi su se zvali ZMAJEVI i mogli su da lete i izbacuju iz usta neku kiselinu (kao recimo kobre) za koje su primitivni ljudi mislili da je vatra....

Zmajevi su bili preziveli sve do srednjeg veka.


Kolicina KISEONIKA u atmosferi se smnjila i kako se ona smanjivala, nestajale su krupne zivotinje i preistorijski gmizavci.

Pad meteora koji je navodno unistio dinosauruse je NAUCNA GLUPOST!

Dinosaurusi su nestajali STOTINAMA HILJADA GODINA......I milionima....
 
Leteci dinosaurusi su se zvali ZMAJEVI i mogli su da lete i izbacuju iz usta neku kiselinu (kao recimo kobre) za koje su primitivni ljudi mislili da je vatra....

Zmajevi su bili preziveli sve do srednjeg veka.


Kolicina KISEONIKA u atmosferi se smnjila i kako se ona smanjivala, nestajale su krupne zivotinje i preistorijski gmizavci.

Pad meteora koji je navodno unistio dinosauruse je NAUCNA GLUPOST!

Dinosaurusi su nestajali STOTINAMA HILJADA GODINA......I milionima....

1) Gledao sam taj dokumentarac po kojem su zadnji primerci zmajeva ubijeni u Rumuniji. Kako to da nemam više zapisa o tim zmajevima u našoj eri?
Stealth-tehnologija?:hahaha:
2) Zar nije bilo više i ugljenog dioksida jer su drveća bila ogromna? Btw: Koja koncetracija CO2 bi bila optimalna za biljke?
3) Ako su se drveća 'iznenada' našla na dubinama od 1000m, kako bi to dinosi preživeli?
 

Back
Top