Nasilne deportacije u SSSR !
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Nasilne deportacije u SSSR !

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nasilne deportacije u SSSR !

Nepravda koja se desila narodima SSSR da su zbog staljinovog privatnog rata i ludila milioni ljudi nasilno deporatovani i raseljeni po gulazima u Sibiru i Dalekom Istoku SSSR.
    Milioni ljudi su umirali po nedodjijama.... Poljaci,Estonic,Litvanci,Letonci,kavkaski narodi....
    Deportirani ljudi su dobili dozvolu za povratak nakon što je 1956. Nikita Hruščov održao tajni govor u kojem je osudio Staljinove zločine, ali mnogi nisu preživeli te godine egzila u Sibiru.

Buduća legenda buudala (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    1244

Podrazumevano Re: Nasilne deportacije u SSSR !

Šta reći .

Umirali su i deportovani urezervate starosedeoci Amerike.

Umirali su i deportovani u lancima afrički robovi.

Svet je surovo mesto.

U svakom slučaju nije u pitanju nikakav privatni rat ni ludilo već opšti globalni tokovi nasilja i gramzivosti
    Poslednji put ažurirao/la buudala : 29.08.2013. u 09:18
    zzz

Buduća legenda perafitilj (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1950

Umreš sam ,go golja i ostaješ bez ičega a grabiš kao da ćeš večno da živiš.
    Ne mož da me bijete, koliko mogu ja da trpim.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2707

Citat Original postavio Utah Pogledaj poruku
    Nepravda koja se desila narodima SSSR da su zbog staljinovog privatnog rata i ludila milioni ljudi nasilno deporatovani i raseljeni po gulazima u Sibiru i Dalekom Istoku SSSR.
    Milioni ljudi su umirali po nedodjijama.... Poljaci,Estonic,Litvanci,Letonci,kavkaski narodi....
    Deportirani ljudi su dobili dozvolu za povratak nakon što je 1956. Nikita Hruščov održao tajni govor u kojem je osudio Staljinove zločine, ali mnogi nisu preživeli te godine egzila u Sibiru.
    Uzeo Staljin recept od Amerikanaca .

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    424

Vrhunac tvog tuznog zivota

Primećen član paganinikus_banditus (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Игром случаја имам честе контакте са Совјетским народима...Руси,Украјинци;П љаци,Белоруси,Бурјати,Ингу ши,Калмики.... то је једна бандурина некарактерна,непословна,не тачна ,безобразна марва народа...са таквим лошим људским особинама и цртама...и једини начин поступања према таквим изопаченицима је да их раселиш,разбијеш,малтретир аш и сломиш,док се не приведу мозгу и почну да се понашају као људи,...и апсолутно разумем поступке власти које су расељавале такве изопаченике...и после 1956 је било расељавања...али је то расељавање било завезано у неку ''цивилизовану'' форму...на пр.Украјинац добије премештај службе у Хабаровск и сл.
    За неких 5 година рада и контаката са народима са Совјетског простора нисам упознао човека ,већ само некарактерне,вулгарне и просте људе,са животињским особинама
    Poslednji put ažurirao/la paganinikus_banditus : 29.08.2013. u 10:01

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    551

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Uzeo Staljin recept od Amerikanaca .
    Стално преписују од Американаца. Све па и ту депортацију.

Не гине Русима да постану Американци.

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    Vrhunac tvog tuznog zivota
    Tek tvog,posto me pratis po forumu.

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moj pokojni deda je pričao, za vreme II svetskog rata, nalazio u Nišu i video je da su vagoni bili puni mrtvih i teško ranjenih Nemaca, čitaj prepun vagon do plafona, voz je išao sporo i svako ko je bio u blizini osećao se odvratan miris i podilazi ti jeza takav prizor. Svi su znali, došli su onuda iz Sibira.

Tatari nisu pravi Rusi i uvek su mrzeli Ruse i oni njih isto. Oni su posebna nacija. Ukrajinci i Rusi su ti isti Srbi i Makedonci. Čegri u Srbiji su ustvari Tatari koji su asimilovali u bivšoj Jugoslaviji a pre toga su služili njemačkoj vojci.
    Poslednji put ažurirao/la gost 129086 : 16.09.2013. u 19:45

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio JorgovaNNka Pogledaj poruku
    Moj pokojni deda je pričao, za vreme II svetskog rata, nalazio u Nišu i video je da su vagoni bili puni mrtvih i teško ranjenih Nemaca, čitaj prepun vagon do plafona, voz je išao sporo i svako ko je bio u blizini osećao se odvratan miris i podilazi ti jeza takav prizor. Svi su znali, došli su onuda iz Sibira.

Tatari nisu pravi Rusi i uvek su mrzeli Ruse i oni njih isto. Oni su posebna nacija. Ukrajinci i Rusi su ti isti Srbi i Makedonci. Čegri u Srbiji su ustvari Tatari koji su asimilovali u bivšoj Jugoslaviji a pre toga su služili njemačkoj vojci.
    Otkud ti Nijemci u Sibiru? I zasto su ih provlacili kroz Nis? Nista mi nije jasno.

Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio paganinikus_banditus Pogledaj poruku
    Игром случаја имам честе контакте са Совјетским народима...Руси,Украјинци;П љаци,Белоруси,Бурјати,Ингу ши,Калмики.... то је једна бандурина некарактерна,непословна,не тачна ,безобразна марва народа...са таквим лошим људским особинама и цртама...и једини начин поступања према таквим изопаченицима је да их раселиш,разбијеш,малтретир аш и сломиш,док се не приведу мозгу и почну да се понашају као људи,...и апсолутно разумем поступке власти које су расељавале такве изопаченике...и после 1956 је било расељавања...али је то расељавање било завезано у неку ''цивилизовану'' форму...на пр.Украјинац добије премештај службе у Хабаровск и сл.
    За неких 5 година рада и контаката са народима са Совјетског простора нисам упознао човека ,већ само некарактерне,вулгарне и просте људе,са животињским особинама
    Mozda si malo pretjerao ali ima istine, ima. Treba napomenuti, a to postavljac teme ili nezna ili se pravi lud, da su ti narodi koji su preseljavani u Sibir bili u stvari fasisticka bagra, izdajnici koji su protiv svoje domovine okrenuli oruzje kada joj je najvise trebala pomoc, kada joj je svaki covjek bio dragocjen, kada je bilo pitanje opstanka i drzave i naroda. A svi su oni stali uz Hitlera i zato dobili zasluzenu kaznu. Sovjetsko rukovodstvo je pogriesilo jedino u tome sto ih je vratilo nazad u Evropu. Tu divlju bandu je trebalo ostaviti ostaviti da crkne u sibirskim tundrama.
    Poslednji put ažurirao/la Isus33 : 16.09.2013. u 21:18

Buduća legenda
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Isus33 Pogledaj poruku
    Otkud ti Nijemci u Sibiru? I zasto su ih provlacili kroz Nis? Nista mi nije jasno.
    Železnička pruga je u ono vreme bila tranzitna, kroz Niš išli za Bugarsku a odatle preko Rumuniju i Ukrajinu za dalje ili do bugarskog mora gde su bili brodovi za dalje....valjda zbog frontova i linija šta ti ja znam....

Iskusan
    Učlanjen
    27.05.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Isus33 Pogledaj poruku
    Koliko sam shvatila to se desavalo za vreme II svetskog rata. Sta su nemci trazili to su i dobili.

Iskusan
    Učlanjen
    27.05.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Nema pdf na koji neces pokusati da postavis temu koja govori o Rusima ili Srbima naravno sve predstavljeno u losem svetlu. Pisi prvo o proterivanju Indijanaca sa svog ognjista. Pisi o tome kako su crnci stigli na americko tle.
    Gledaj svoje dvoriste a ne tudje.

Domaćin Jebivet@r (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio bllondie Pogledaj poruku
    Koliko sam shvatila to se desavalo za vreme II svetskog rata. Sta su nemci trazili to su i dobili.
    Nisu Nemci bili jedini, koji su trpani u stočne vagone i ostavljani usred srednjeazijskih nedođija.

Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Ja sam shvatio da su to NIjemci koji su poginuli u Rusiji. Ali Sibir nema veze sa tim. Oni nisu dosli do Sibira da bi mogli tamo poginuti.

Iskusan zarkus (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio buudala Pogledaj poruku
    Šta reći .

Umirali su i deportovani urezervate starosedeoci Amerike.

Umirali su i deportovani u lancima afrički robovi.

Svet je surovo mesto.

U svakom slučaju nije u pitanju nikakav privatni rat ni ludilo već opšti globalni tokovi nasilja i gramzivosti
    Nemoj skretati sa teme,a to su zločini SSSRa,sa namerom da se ti zločini pripišu sadašnjoj Rusiji... To što "demokratska" liberalna amerika podržava teroriste kanibale i što su najveće zlo koje je svet ikad video sad nije bitno...

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Po tebi ceo narod treba kazniti od bebe do staraca.....ti i ljudska prava.

- - - - - - - - - -

Nema pdf na koji neces pokusati da postavis temu koja govori o Rusima ili Srbima naravno sve predstavljeno u losem svetlu. Pisi prvo o proterivanju Indijanaca sa svog ognjista. Pisi o tome kako su crnci stigli na americko tle.
    Gledaj svoje dvoriste a ne tudje.
    To su istorijske cinjenice, a ne prikazivanje u ''losem svetlu''. Inace ja pisem o cemu ja hocu, gledam u dvoriste u cije ja hocu, ovo je Slobodan demokratski forum !!!!

Iskusan
    Učlanjen
    27.05.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    0

Po tebi ceo narod treba kazniti od bebe do staraca.....ti i ljudska prava.
    Zbog drugog svetskog rata ceo narod Nemačke i jeste bio kažnjen..................kao što i ti pišeš da smo mi trebali biti bombardovani zbog Miloševića i da bi se sprečila humanitarna katastrofa. Tako da po tebi trebalo je kazniti Srpski narod. Ti i ljudska prava............
    Slobodno napiši da nije Srbija tema.......................licemerno je da posle nekih tvojih komentara ti postavljaš ovakve teme.

To su istorijske cinjenice, a ne prikazivanje u ''losem svetlu''. Inace ja pisem o cemu ja hocu, gledam u dvoriste u cije ja hocu, ovo je Slobodan demokratski forum !!!!
    Znam da gledaš tudje dvorište jer u američkom nema ništa lepo da se vidi kada su u pitanju ljudska prava a i dan danas je mnogo mrtvih baš zahvaljujući njima.
    Nego jucika sačekaću da se vratiš pošto smo te opet poslali na odmor pa ćemo nastaviti razgovor.

Elita
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zbog drugog svetskog rata ceo narod Nemačke i jeste bio kažnjen..................kao što i ti pišeš da smo mi trebali biti bombardovani zbog Miloševića i da bi se sprečila humanitarna katastrofa. Tako da po tebi trebalo je kazniti Srpski narod. Ti i ljudska prava............
    Slobodno napiši da nije Srbija tema.......................licemerno je da posle nekih tvojih komentara ti postavljaš ovakve teme.

Znam da gledaš tudje dvorište jer u američkom nema ništa lepo da se vidi kada su u pitanju ljudska prava a i dan danas je mnogo mrtvih baš zahvaljujući njima.
    Nego jucika sačekaću da se vratiš pošto smo te opet poslali na odmor pa ćemo nastaviti razgovor.
    Procitaj sta je teme, pre nego sto krenes da izmisljas i da spamujes !

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    661

Došli u ameriku, oteli zemlju, potamanili Indijance i danas su još uvek najgori ološ koji je ikada postojao ...
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Zainteresovan član Dick_hertz (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Пропаганда нема никаквог ефекта, ниси добро урадила домаћи.
    Седи, кец!

Slične teme

1. SSSR vs SAD
    Autor u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.10.2008., 04:57
  2. Cijela kvislinška europa se borila za 3RAJH protiv SAD-a i SSSR
    Autor andeli apokalipse u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.06.2007., 01:01
  3. nasilne promene
    Autor AntunTun u forumu Filozofija