Буђење

Бранчез

Ističe se
Poruka
2.755
Куцнуо је час последњи да се пренемо и устанемо у одбрану свог опстанка. Када, о када ћемо схватити шта нам се дешава и да не можемо чекати да се само реши? Да ли можемо променити "начин размишљања" годинама усађиван у нашу свест? Или ћемо једноставно нестати? Славна нација са богатом и храбрости пуном историјом остаће "под једном шљивом"? БУДИТЕ СЕ ЉУДИ! Још није касно. Са вером у Бога, успећемо заједно. Пробудимо се. Преклињем вас. Кад у неком тренутку се зауставим и замислим, размислим о свему шта нам се дешава. Плаче ми се од муке! Сад ми дође да плачем док пишем ово.
 
Куцнуо је час последњи да се пренемо и устанемо у одбрану свог опстанка. Када, о када ћемо схватити шта нам се дешава и да не можемо чекати да се само реши? Да ли можемо променити "начин размишљања" годинама усађиван у нашу свест? Или ћемо једноставно нестати? Славна нација са богатом и храбрости пуном историјом остаће "под једном шљивом"? БУДИТЕ СЕ ЉУДИ! Још није касно. Са вером у Бога, успећемо заједно. Пробудимо се. Преклињем вас. Кад у неком тренутку се зауставим и замислим, размислим о свему шта нам се дешава. Плаче ми се од муке! Сад ми дође да плачем док пишем ово.


За почетак престаните да фрљате пластичне флаше где год стигнете и користите платнене цегере уместо кеса.
 
За почетак престаните да фрљате пластичне флаше где год стигнете и користите платнене цегере уместо кеса.

Браво! Увек сам покушавао да промовишем овакав став, али изгледа да сам због тога сматран "фриком".
Али то је само једна од милијарду других ствари на које се мора обратити пажња.
 
Мислим да се каже да ћемо "сви моћи да станемо под једну крушку". :think:

Што психолошки делује много страшније. Јер шљивовица може да се прави од било које шљиве, а виљамовка је тек једна сорта крушке. Стати под једну крушку, значи запловити пут непознатог. Шта ако та крушка није виљамовка?
 
Мислим да се каже да ћемо "сви моћи да станемо под једну крушку". :think:

Што психолошки делује много страшније. Јер шљивовица може да се прави од било које шљиве, а виљамовка је тек једна сорта крушке. Стати под једну крушку, значи запловити пут непознатог. Шта ако та крушка није виљамовка?

Ја сам мислио на жаргонски израз који је у мом окружењу присутан. Нисам налазио неко скривено значење осим оног једног, јасног.

Ne znam, što pitaš?:think:

Онако.
 
Ја ти предлажем Републику Српску. Мислим да су они расположенији за устанак. Полако, доћи ће и Србија на ред. И Че је ишао тамо где су били расположенији за револуцију, али је увек сањао Аргентину.
 
Ćuti, kako je krenuo ovaj će da nas bije što se ne budimo i ne krećemo u ustanak, treći srpski.:sad2:

Hahaha...Srbijo medju sljivama...
Odustasmo od tebe majko Srbijo. Hoce li Nikolic biti upamcen kao lukav predsednik? Ili kao neko negativan u istoriji Srba? Ja ne znam, nekako mu verujem, tek je godinu dana na vlasti.
Kostunica, Karic, (Glisic)Nikolic, moji glasovi do sada za modernog vodju Srba.
 
Људи, овим што сам написао ја не позивам на револуцију нити на устанке. Само покушавам да кажем да треба да се освестимо. Да мислимо мало на своју нацију а не само на своје џепове. А ви, којих очигледно овде има, који сте пак сконцентрисани на свој џеп, надам се да сте бар продали своју државу и своје претке за лепе паре . . . Мада ме не би чудило и да то за сићу радите. Јадни сте. Одувек сам знао да има тако поганих људи (нигде не наводим на кога се ово односи) али изгледа да касно схватам да то умногоме превазилази и моје највеће страхове.
 
Електрика је кренула у правом смеру, али се уклонила са теме кад је видела куда води (или можда отишла да спава :p)
 
Мислим да се каже да ћемо "сви моћи да станемо под једну крушку". :think:

Што психолошки делује много страшније. Јер шљивовица може да се прави од било које шљиве, а виљамовка је тек једна сорта крушке. Стати под једну крушку, значи запловити пут непознатог. Шта ако та крушка није виљамовка?
Pa bosanci i sremci prave rejdz i od divlje kruške , ne mora da bude vilja obavezno.
 
Куцнуо је час последњи да се пренемо и устанемо у одбрану свог опстанка. Када, о када ћемо схватити шта нам се дешава и да не можемо чекати да се само реши? Да ли можемо променити "начин размишљања" годинама усађиван у нашу свест? Или ћемо једноставно нестати? Славна нација са богатом и храбрости пуном историјом остаће "под једном шљивом"? БУДИТЕ СЕ ЉУДИ! Још није касно. Са вером у Бога, успећемо заједно. Пробудимо се. Преклињем вас. Кад у неком тренутку се зауставим и замислим, размислим о свему шта нам се дешава. Плаче ми се од муке! Сад ми дође да плачем док пишем ово.

Не брини - СРБИЈА ЈЕ ВЕЛИКА ТАЈНА........ знају добро то наши душмани па су зато оволико навалили... међутим...... ништа им не вреди...... видећеш......... запамти: СРБИЈА ЈЕ ВЕЛИКА ТАЈНА.....:super:
 
Људи, овим што сам написао ја не позивам на револуцију нити на устанке. Само покушавам да кажем да треба да се освестимо. Да мислимо мало на своју нацију а не само на своје џепове. А ви, којих очигледно овде има, који сте пак сконцентрисани на свој џеп, надам се да сте бар продали своју државу и своје претке за лепе паре . . . Мада ме не би чудило и да то за сићу радите. Јадни сте. Одувек сам знао да има тако поганих људи (нигде не наводим на кога се ово односи) али изгледа да касно схватам да то умногоме превазилази и моје највеће страхове.

A zasto da se osvestimo? :think: Ne treba. Treba i dalje da sedimo, da se drzimo rukama za doopeta, da setamo po nocnim klubovima i da razvodimo prazne price... Da skacemo iz kreveta u krevet, da razvijamo socijalnu inteligenciju, i da zivimo na dedinskim, babinskim, ocinskim i majcinskim peMzijama, a da se busamo Rodjenjem sa Autoritetom. Lepota nezamisliva. Zasto da menjamo bilo sta?! :mrgreen:

_nobody_
 
Електрика је кренула у правом смеру, али се уклонила са теме кад је видела куда води (или можда отишла да спава :p)

Бранчез:
“A single dream is more powerful than a thousand realities.” -Tolkien

Ali ti si, batice, od samog pocetka krenuo u suprotnom smeru... Pravo u Crnu Rupu! :whistling:

_nobody_
 
Куцнуо је час последњи да се пренемо и устанемо у одбрану свог опстанка. Када, о када ћемо схватити шта нам се дешава и да не можемо чекати да се само реши? Да ли можемо променити "начин размишљања" годинама усађиван у нашу свест? Или ћемо једноставно нестати? Славна нација са богатом и храбрости пуном историјом остаће "под једном шљивом"? БУДИТЕ СЕ ЉУДИ! Још није касно. Са вером у Бога, успећемо заједно. Пробудимо се. Преклињем вас. Кад у неком тренутку се зауставим и замислим, размислим о свему шта нам се дешава. Плаче ми се од муке! Сад ми дође да плачем док пишем ово.

Плачичипка наш'о да нам прича како треба да устајемо у одбрану свог опстанка.

Плачичипке не треба да опстану.
 
Плачичипка наш'о да нам прича како треба да устајемо у одбрану свог опстанка.

Плачичипке не треба да опстану.

Зашто се вређаш? Мислио сам да је то забрањено. Већ сам рекао да они који не знају шта да кажу треба да ћуте. Далеко је боље да си ћутао. Само си показао да не можеш да разумеш шта је написано.
 
Не брини - СРБИЈА ЈЕ ВЕЛИКА ТАЈНА........ знају добро то наши душмани па су зато оволико навалили... међутим...... ништа им не вреди...... видећеш......... запамти: СРБИЈА ЈЕ ВЕЛИКА ТАЈНА.....:super:
:ok:

Hehe, za njih važi ono: " Da je babi mooda bila bi deda". :hahaha:

Ali i dalje me hvata jeza od izdajnika....
 

Back
Top