Golf 5

sve je ono sta njemu treba, naravno ne mozemo ceo vek u srbiji da vozimo juga,moramo idemo u skaldu sa vermenom, moze da zabode i mareu neku krsinu pa da iznese vise nego jtd, stanje auta je najbitnije, zato su u inostranstvu skuplji ocuvaniji primerci nego kod nas, a kod nas grobovi, jer kupi neku krsinu posle nevalja mu ni ford ni golf 5 ni mercedes 270 cdi, taj rad!
 
Добро то сам рекао у старту да се занемари, подразумева се да се тражи добар примерак. Мареа је такође јтд. Сад те тек ништа не разумем, ајде полако не журимо нигде. :mrgreen:
 
ima kodiranja, kako nema, imaju a i b klasu al to niko neradi, kao na fordu sto repariraju za 50, inace ako ih radis po p s -u ista ti je cena, al imas i polovne naravno, manja snaga na fiatu, jedna bregasta je na fiatu, i manje crkava plivajuci, al to na trapu brzo nadoknadis, motor je osetljiviji, turbo elektronika, al nemora da znaci, samo dobar primerak !
druze svaki auto ti se kvari, samo sta volis da vozis, meni se nesvidja fiat i ne bi ga vozio, kupim jeftinijeg a boljeg forda, stavim doope u kozu za 3000, imam vesanje do OO, snage savim prstojno, potrosnja vise nego odlicna i udri! Ja volim forda, i to vozim, ja jeftinije odrzavam tog tdci duplo jeftinije nego moj brat g2, mozda i vise, + sto treba da spava u njemu u gradu (ima prolecnu i jesenju generalnu, trap nikad nije da nejede gume, gde je pumpa, limarija pre dve godine uradjena opet pustio, a samo nemoj neko da mi kaze da mu trosi izpod 6,5 u beogradu taj auto da laze dzabe, a ide kao prebijeno kuce)! I svaki auto ti je dobar kada je mala kilometraza, ne treba kupiti sporet pogotovo ford, moze dosta da predje i vredi uzeti dobar primerak....

Multijet postoji u varijanti sa dve bregaste i ima 140 ili 150 ks. Motor uopste nije osetljiv, guta nase gorivo bez problema, nema probleme sa turbinom, a ni sa elektronikom.

svi su ti dobri, marea i stilo juri jtd, imas i sa lukasovom pumpom koja trosi vise, al moze da ga vozis i na tarfo ulje, dizne su oko 15 do 30 e nove komad, a nema plivajuci! na jtd sanse su ti vece za kvar i skuplji al moras da ides u skaldu sa vremenom, tako da ga preporucujem, isto pazi dizne (comon rail) i zamajac, plivajuca remenica itd, ima na dnu pedale vibraciju i cangrlja kada palis gasis! za c5 to godiste neznam sta je korstio, znam preko 2006, neznam koji su dobri, fokus imas samo 1,8 tdci dobar motor i turbo, ali ima delphi, pazi na prelive i zamjac, obavezan ed, ostalo nema nekih problema......


Opet pogresno :) Sa lucasovom pumpom je obican TD. JTD je sasvim druga prica. Kod C5 je problem hidraulika. Dok radi radi, ali kad ode das pola auta da ga opravis.


Nek uzme Mareu. ne znam koliki mu je budzet, ali su vece sanse da ce za 2500 da nadje dobru Mareu nego C5.
 
Poslednja izmena:
Multijet postoji u varijanti sa dve bregaste i ima 140 ili 150 ks. Motor uopste nije osetljiv, guta nase gorivo bez problema, nema probleme sa turbinom, a ni sa elektronikom.




Opet pogresno :) Sa lucasovom pumpom je obican TD. JTD je sasvim druga prica. Kod C5 je problem hidraulika. Dok radi radi, ali kad ode das pola auta da ga opravis.


Nek uzme Mareu. ne znam koliki mu je budzet, ali su vece sanse da ce za 2500 da nadje dobru Mareu nego C5.

ako si pratio temu pricamo o fiatu jtd 120 ks ne od 150 i 140 ks,
drugo nije pogresno, lepo sam objasnio sta ima jtd a sta luakasova pumpa, samo procitaj ceo post!
 
darko darko zna vise nego svi mi zajedno!:whistling:
Vozi iskljucivo Ford ali zna sve o svim ostalim kolima.Pitam se samo kako to postize?:D
Internet je cudo.
I ne znam kako i sam nije ustanovio iz svojih okacenih linkova da su 1,6 i 2.0 TDCI motori ustvari motori iz PSA grupacije gde je iskoriscen blok HDI motora a da je samo glava zajednicki odradjena. To je pezoovo i citroenov motor a Ford ga koristi jer da je to zajednicka prica onda bi i 1,8 TDCI bio u nekom Pezou ili Citroenu a takav ne postoji u tim kolima.
Plus sto stalno forsira reparaciju dizne za 50 eura sto je nije istina jer ta dizna mora i da se kodira i kosta 140 eura kako je i rekao kasnije. I spominje cenu nove dizne kod 2.0TDI motora al nikako da spomene cenu nove dizne ko 2.0 TDCI fordovog motora kao ni cenu plivajuceg zamajca za taj motor. Da ne pitam posto je plivajuci za 2.0 16V TDCI za koji kaze da je fordov motor.
Fordov 1,8 TDCI motor je odlican motor ali ne postoji prakticno covek koga nisu docekale pumpa i dizne na tom motoru a to kosta poprilicno a isto tako i plivajuci im je mana a kosta oko 400 eura.
Koliko je to trazen brend govori cinjenica da sam ja Focusa 1,8 TDCI Ghia 2002 u zaista lepom stanju prodavao skoro 6 meseci i za to vreme imao jedno 5 poziva i cak i jednu kaparu od koje se oprostio kupac kad je sutradan popricao sa svojim majstorom koji mu je rekao da bezi od tog motora zbog dizni.
Ja sam licno menjao elektroniku na pumpi VP29 i platio je 450 eura jer je napravljena tako da otprilike svakih 7 godina vrisne i to mi je renomirani boschista objasnio.
Nisam ja uopste za VW ali koji god sam uvezao svaki je radio kako treba dok sa fordom se nikad nisam usrecio i zbog toga od Ford-a u moje dvoriste eventualno moze da udje samo Fiesta sa 1,4 HDI motorom.
@big river
Ja juce prodao ovu Alficu 1,9 JTD koja je 2001 a radi ko singerica i dao sam je za 2200.Cisto da uporedis cenu sa ostalima.
33m7ejp.jpg
 
Дуле ја у поменутим комбинацијама такође нагињем мареи али рекох ајде да питам и овде јер просто са фордом и цитроеном немам нека посебна искуства. Хвала на информацијама. Не изгледа ти лоше ова алфа, дај неку слику унутрашњости.
 
darko darko zna vise nego svi mi zajedno!:whistling:
Vozi iskljucivo Ford ali zna sve o svim ostalim kolima.Pitam se samo kako to postize?:D
Internet je cudo.
I ne znam kako i sam nije ustanovio iz svojih okacenih linkova da su 1,6 i 2.0 TDCI motori ustvari motori iz PSA grupacije gde je iskoriscen blok HDI motora a da je samo glava zajednicki odradjena. To je pezoovo i citroenov motor a Ford ga koristi jer da je to zajednicka prica onda bi i 1,8 TDCI bio u nekom Pezou ili Citroenu a takav ne postoji u tim kolima.
Plus sto stalno forsira reparaciju dizne za 50 eura sto je nije istina jer ta dizna mora i da se kodira i kosta 140 eura kako je i rekao kasnije. I spominje cenu nove dizne kod 2.0TDI motora al nikako da spomene cenu nove dizne ko 2.0 TDCI fordovog motora kao ni cenu plivajuceg zamajca za taj motor. Da ne pitam posto je plivajuci za 2.0 16V TDCI za koji kaze da je fordov motor.
Fordov 1,8 TDCI motor je odlican motor ali ne postoji prakticno covek koga nisu docekale pumpa i dizne na tom motoru a to kosta poprilicno a isto tako i plivajuci im je mana a kosta oko 400 eura.
Koliko je to trazen brend govori cinjenica da sam ja Focusa 1,8 TDCI Ghia 2002 u zaista lepom stanju prodavao skoro 6 meseci i za to vreme imao jedno 5 poziva i cak i jednu kaparu od koje se oprostio kupac kad je sutradan popricao sa svojim majstorom koji mu je rekao da bezi od tog motora zbog dizni.
Ja sam licno menjao elektroniku na pumpi VP29 i platio je 450 eura jer je napravljena tako da otprilike svakih 7 godina vrisne i to mi je renomirani boschista objasnio.
Nisam ja uopste za VW ali koji god sam uvezao svaki je radio kako treba dok sa fordom se nikad nisam usrecio i zbog toga od Ford-a u moje dvoriste eventualno moze da udje samo Fiesta sa 1,4 HDI motorom.
@big river
Ja juce prodao ovu Alficu 1,9 JTD koja je 2001 a radi ko singerica i dao sam je za 2200.Cisto da uporedis cenu sa ostalima.
33m7ejp.jpg

el ovo alfa 156 karavan
 
Јок бре калине то је хонда акорд само се маскирала за сликање :mrgreen: Дуле делује лепо очуван ентеријер на сликама :ok:
 
...plivajuci im je mana a kosta oko 400 eura...

Opet bolje nego za Corsu, rođaku na Corsi 2007. crko plivajući. Sam zamajac bez zamjene je 650€, a to je Corsa, pola auta u odnosu na Mondeo!
Toliko o jeftinom održavanju njemačkih automobila.
400€ jeste poprilična suma za polovan auto, ali opet je manje nego od njemačke konkurencije.
Kako mi reče čovjek za Golfa je 560€, a za Passat 650€. Možda i nije toliko, ali tako mi je rečeno, nisam išao u prodavnicu.
 
Opet bolje nego za Corsu, rođaku na Corsi 2007. crko plivajući. Sam zamajac bez zamjene je 650€, a to je Corsa, pola auta u odnosu na Mondeo!
Toliko o jeftinom održavanju njemačkih automobila.
400€ jeste poprilična suma za polovan auto, ali opet je manje nego od njemačke konkurencije.
Kako mi reče čovjek za Golfa je 560€, a za Passat 650€. Možda i nije toliko, ali tako mi je rečeno, nisam išao u prodavnicu.

To je tako KOD SVIH DIZELASA . Svi danasnji dizelasi imaju plivajuci zamajac.

Plivajuci zamajac je na dizelasima potrosan deo, odprilike kao disk plocice, i crkava na odprilike 100.000 mada na nekim autima crkne i daleko pre toga.

Zato uzmes benzinca ugradis plin i ne sekiras se.
 
To je tako KOD SVIH DIZELASA . Svi danasnji dizelasi imaju plivajuci zamajac.

Plivajuci zamajac je na dizelasima potrosan deo, odprilike kao disk plocice, i crkava na odprilike 100.000 mada na nekim autima crkne i daleko pre toga.

Zato uzmes benzinca ugradis plin i ne sekiras se.

Sto rece botr nemaju ih svi kako ti to znalacki tvrdis a kao drugo ne crkavaju na 100k km kako ti to siris dezinformacije nego na 200k km.Samo na pojedinim automobilima kao sto je RAV4 ode i ranije tj na 150k km ali opet je to stvar do vozaca.
Sa takvim dizelima obavezno treba paliti i gasiti automobil sa stisnutim kvacilom i ne treba davati velik gas dok je obrtaljka ispod 2000 obrtaja.Posto se do tog saznanja nedavno doslo verujem da ce se kod vecine koji prate ovo uputsvo udvostruciti vek trajanja plivajuceg zamajca.
A sto se tice toga da je to trosak pa jeste ali eto ja i dalje vozim RAV4 iako je on jedan od najugrozenijih sto se tice tog zamajca. Jednog dana izvadim pare i dam ali za svo to vreme uzivam u voznji tako da mi nije zao dati te pare za njega.
I opet prdis o benzincu i plinu a ne slusas sta se desilo autu benzincu kojeg sam uvezao i kom su od plina otisli sicevi ventila a pored toga je tandrkao i plivajuci zamajac.
Kako sad to da i benzinac ima plivajuci? Na onom Leonu 2007 je takodje poceo da se cuje plivajuci a benzinac je!
Ajd sad Tihi majstore objasni pa kako to da se desi!:D Otkud sad plivajuci i kod benzinca?:)
 
Plivajući bi trebao da traje oko 250k km, ali i to sve zavisi od proizvođača, a još više od vozača. Možeš ga uništiti i poslije 50k.
Jeste potrošni materijal, ali bar da taj materijal bude po nekoj razumnoj cjeni, a ne da je razlika 300€, a traje jednako.

Tačno i neki benzinci imaju plivajući, eto nisam znao za tog Leona, znao sam do sada samo da je Mondeo Mk3 sa 2.0 benzincima imao taj zamajac, vjerovatno ih ima još, ali ne znam koji su to.
 
Posto vec pricate o plivajucim zamajcima da pitam jel zna mozda neko jel ga ima i u Astri G 2.0 DTI 101hp 2003 godiste ili ona ima fiksni zamajac? Kod oca se cuje nekakvo blago krkljanje kad menja brzine (ne uvek) pa bi mi znacio odgovor ako ga ima da se uskoro preduzimaju neke mere :)
 
Ne znam da li ima, ali što se tiče preduzimanja mjera, jedino efikasno je zamjeniti ga novim.
One reparacije ne urode plodom, tj. drži vodu dok majstori odu. :)
 
Nemaju svi diyeli plivajuci, opet siris dezinformacije.

koji nemaju? samo ovi stariji od 10 godina.

Svi noviji imaju ako imaju manuelni menjac.

Mozda ima neki da nema al ja koliko sam video svi ovi 2007 i mladji ga imaju pa cak i mala gradska auta kao Corsa.

Eto napravite spisak koja auta nemaju plivajuci zamajac a da su dizelasi.

- - - - - - - - - -

Plivajući bi trebao da traje oko 250k km, ali i to sve zavisi od proizvođača, a još više od vozača. Možeš ga uništiti i poslije 50k.
Jeste potrošni materijal, ali bar da taj materijal bude po nekoj razumnoj cjeni, a ne da je razlika 300€, a traje jednako.

Tačno i neki benzinci imaju plivajući, eto nisam znao za tog Leona, znao sam do sada samo da je Mondeo Mk3 sa 2.0 benzincima imao taj zamajac, vjerovatno ih ima još, ali ne znam koji su to.

u praksi nikom ne traje plivajuci zamajac duze od 100.000 km a mnogima crkne i nakon samo 20-50.000 km citao sam.

http://www.honestjohn.co.uk/faq/dual-mass-flywheels/

I nije problem toliko sto crkava nego sto su zamene seta kvacila sa plivajucim zamajcem izuzetno skupe . Od minimum 400 pa do cak 2000 evra.

Mom bratu za Toyotu RAV4 je cena 1600 evra. Ja sam se krstio kad sam cuo.
 
Poslednja izmena:
Tacno je da neki benzinci imaju isto plivajuci zamajac al to su koliko sam uspeo da utvrdim iskljucivo automobili iz VW programa - Seat, VW, Skoda, Audi - od toga treba bezati.

Sustina dobre kupovine automobila je informisanje. Znaci pre nego se odlucis za nesto treba da iscitas dobro na internetu sve sto mozes da nadjes o tom modelu, koje su mu mane, boljke, slabe tacke, sta mu crkava, sta ne, i tako znas odprilike sta te ceka kad kupujes a ne ko mnogi sto kupuju auta na izgled pa posle placu i kukaju narocito ovi sto voze dizelase.
 
Sto rece botr nemaju ih svi kako ti to znalacki tvrdis a kao drugo ne crkavaju na 100k km kako ti to siris dezinformacije nego na 200k km.Samo na pojedinim automobilima kao sto je RAV4 ode i ranije tj na 150k km ali opet je to stvar do vozaca.
Sa takvim dizelima obavezno treba paliti i gasiti automobil sa stisnutim kvacilom i ne treba davati velik gas dok je obrtaljka ispod 2000 obrtaja.Posto se do tog saznanja nedavno doslo verujem da ce se kod vecine koji prate ovo uputsvo udvostruciti vek trajanja plivajuceg zamajca.
A sto se tice toga da je to trosak pa jeste ali eto ja i dalje vozim RAV4 iako je on jedan od najugrozenijih sto se tice tog zamajca. Jednog dana izvadim pare i dam ali za svo to vreme uzivam u voznji tako da mi nije zao dati te pare za njega.
I opet prdis o benzincu i plinu a ne slusas sta se desilo autu benzincu kojeg sam uvezao i kom su od plina otisli sicevi ventila a pored toga je tandrkao i plivajuci zamajac.
Kako sad to da i benzinac ima plivajuci? Na onom Leonu 2007 je takodje poceo da se cuje plivajuci a benzinac je!
Ajd sad Tihi majstore objasni pa kako to da se desi!:D Otkud sad plivajuci i kod benzinca?:)


ovo boldovano su bapske price. Ko ono ako previjes hajducku travu na levu plecku nece da te boli desna sisa :D

Koji ce ti djavo onda turbo dizel sa motorom od 150 i vise konja kad ne smes da mu stisnes gas da mu slucajno ne rikne plivajuci.



Sustina je da je taj deo problematican i veoma skup za zamenu na svim dizelasima, i treba ljudiam reci otvoreno sta ih ceka pa ko hoce da kupi i kom nije mnogo da izbroji za to 1600 evra ko ti na primer za RAV4 neka vozi.
 
Vec sam objasnjavao da set kvacila sa plivajucim zamajcem kosta 700-800 eura plus 50 eura za ruke a to sto je tvoj rodjak otisao u ovloasceni servis to je dokaz da je nesnalazljiv i da voli sado mazo tj da ga deru. Bapske price su se pokazale u praksi jer idi samo logikom da prakticno odvojis menjac od seta kvacila i da set zbog toga manje trpi a dokaz ti je i to sto kad ugasis auto sa pustenim kvacilom cuje se lupkanje ako je zamajac los ali ako to isto uradis sa stisnutim kbvacilom vise tog zvuka nema a to znaci da zamajac u tom slucaju ne radi .
Vecina benzinaca koji imaju vise od 120 ks bi trebalo da imaju plivajuci zamajac a obicno se radi o motorima iznad 1800 ccm.Takodje se radi o vozilima novije generacije mada ima i starijih koji ga imaju kao Ford Mondeo.
Za Golf tj VW moze da se uzme zamenski plivajuci koji kosta 350 eura i kad ga zamenis opet si miran 200k km a kod vecine ljudi se taj auto i nece toliko zadrzati. Mnogo je dati 400 eura? Pa izvini ali ako sad za plin moras dati sa atestom 500 eura i svakih 5 godina davati 100 eura za novi atest a ako covek prevali godisnje prosecno 10k km zar to ne znaci da je isti djavo samo sto ovde placas sebi deo a kod plinasa porez za budale.
 

Back
Top