Владика Николај Велимировић о ништавилу Европе

Крста

Poznat
Poruka
7.429
Најпре бих молио да ми се тема не премешта на друге пдф-ове и слично, јер ово ЈЕСТЕ политичка тема (али не за дневну политику!), у суштини, самим тим што су ове речи у видео снимку врло актуелне и ПОУЧНЕ (требало би), посебно за наш народ на почетку 21.-ог века.

Погледајте, браћо Срби, овај снимак пажљиво.

Сада преносим делове ове беседе.




"Европа више не рађа свеце. Зарекла се да рађа само оне великане пред којима се не мора нико стидети! Ако нисте знали у чему је пад Европе до ништавила, онда знајте: у томе што је изгубила појам о страшноме Богу и светом човеку." (...)

"Европа нема ни лека ни лекара зато што себе сматра здравом, иако сви континенти брује о њеној тешкој болести, чак и о неком лудилу." (...)

"А ви, Срби, где сте? Милиони Срба боје се Бога и стиде се светаца Божјих. Где се налазите вас неколико стотина што стојите испред народа српскога: да ли сте са Европом или са својим народом? Ако кажете да сте са Европом, онда се брзо лечите да не би заразили свој народ. Ако ли кажете да сте са својим народом, пазите да се не ухватите у лажи. Јер није лак пут народни. То је узан и тесан пут поста и молитве и милостиње. Али то је једини спасоносни пут. Богу нека је слава. Амин."
 
Da, o cemo molim te, on prica..samo pogledaj. Pa to ni onaj sa Patmosa Jovan nije zapisao o kraju.

- - - - - - - - - -



Dovoljno je samo da se cuju te nebuloze.

Па то није довољно. Ако тврдиш за нешто да је глупост мораш да објасниш зашто је то глупост. Овако испадаш врло неозбиљан. Дакле?
 
Па то није довољно. Ако тврдиш за нешто да је глупост мораш да објасниш зашто је то глупост. Овако испадаш врло неозбиљан. Дакле?

Prvo, gospodin Nikolaj Velimirovic iznosi neistinu. Svako ima pravo da ne veruje ili veruje u Boga. On navodi "strah od pravog boga " deo proslosti.A o padu do nistavila da ne pricamo..ne zelim da komentarisem. Inace, vidi se da je gospodin pismen covek, ali..
 
Prvo, gospodin Nikolaj Velimirovic iznosi neistinu. Svako ima pravo da ne veruje ili veruje u Boga. On navodi "strah od pravog boga " deo proslosti.A o padu do nistavila da ne pricamo..ne zelim da komentarisem. Inace, vidi se da je gospodin pismen covek, ali..

..ali nije razvijen u mozgu kao evropljani, evolucija mu malo zakasnila, jos se zadrzava na tradicionalnom modelu i veri u Boga koja u Evropi nije mnogo prihvacena jer je to napredna civilizovana zemlja.

Evropa je najgore mesto koje moze postojati na planeti, u rangu sa Bliskim Istokom. Razne budale su se u njoj radjale, predvodeci superiornu evropsku rasu u pohod na svet.
 
..ali nije razvijen u mozgu kao evropljani, evolucija mu malo zakasnila, jos se zadrzava na tradicionalnom modelu i veri u Boga koja u Evropi nije mnogo prihvacena jer je to napredna civilizovana zemlja.

Evropa je najgore mesto koje moze postojati na planeti, u rangu sa Bliskim Istokom. Razne budale su se u njoj radjale, predvodeci superiornu evropsku rasu u pohod na svet.

I na drugim mestima su se radjali razni Staljini itd. To nije ponos, Hitler nije ponos Evrope. Evropa se ponosi Da Vincijem, Mocartom, Betovenom, Vagnerom, Pusenom, Dekartom, Sekspirom, Danteom itd itd ima ih previse...
 
Pa ko je za ponos? Ratko Mladic? Radovan Karadzic? Pa nece biti...

Meni oni nisu za ponos, mada mi recimo smeta nepravda da hrvatski generali lade jajja.

Mogu da se ponosim Teslom npr. pa i ovim vladikom jer je jedan od najpametnijih ljudi iz Srbije. Ono sto je rekao slaze se sa mojim potpisom, Evropa je grbolje=Evropa je nistavilo.
 
Meni oni nisu za ponos, mada mi recimo smeta nepravda da hrvatski generali lade jajja.

Mogu da se ponosim Teslom npr. pa i ovim vladikom jer je jedan od najpametnijih ljudi iz Srbije. Ono sto je rekao slaze se sa mojim potpisom, Evropa je grbolje=Evropa je nistavilo.

Evropa koja je iznedrila najvece svetske pisce, naucnike, muzicare itd? Molim te...Evropska Unija je trenutno najbolje udruzenje drzava na svetu, tako da...
 
Evropa koja je iznedrila najvece svetske pisce, naucnike, muzicare itd? Molim te...Evropska Unija je trenutno najbolje udruzenje drzava na svetu, tako da...

Ajoj :hahaha: Preti da se raspadne, nestabilno a ono najbolje udruzenje :lol: Koliko ste vi nalozeni, smatrate to rajem, sta li ce biti kad udjete eno Hrvatima uveli sankcije :hahaha:
 
Pa ko je za ponos? Ratko Mladic? Radovan Karadzic? Pa nece biti...
Kako se to razlikuje Ratko i Radovan,od Eugena Savojskog,ili vecine vojskovodja i politicara te iste Evrope?

- - - - - - - - - -

Pise da je ovo napisao u Dahauu. Na koju tacno Evropu je mislio, Hitlerovu ili Cercilovu i kome se uopste obracao u Jugoslaviji, cetnicima, nedicevcima, kralju, kome?

Juuu...zar je bio u Dahau...verovatno komunisti misle da je tamo bio na letovanju?
 

Back
Top