Osudjujem...

Say it right

Buduća legenda
Poruka
28.194
Da li ljude osudjujete na osnovu onoga sto jesu ili imate razumevanja za stvari koje rade i ako se kose sa vasim uverenjima?
Imam skucaj jedne drugarice koju osudjuju na osnovu nekih stvari, a ljudi ne znaju da boluje od hepatitisa C, i da je njeno ponasanje takvo kakvo je zbog toga, a to ide nekad i do te granice da je ismevaju, da je glupa da svasta nesto?
Da li je sve tako kako jeste ili potoji uvek neki razlog?
Ne znam gde da otvorim temu, ako kolezinica misli da nije za ovaj pdf neka premesti negde.
 
Трудим се да људе прихватим онакве какви јесу.

Заправо, какви су у односу према мени.

Имала сам једну рођаку коју су сви осуђивали.

Мени је она била ОК, јер је према свима из фамилије била ОК.

А њен приватни живот је њена и ствар њеног мужа.

У разговорима са осталима из породице, схватила сам да је сви цене као особу, а осуђују као супругу.

Извините, али ја нисам њен муж и заболе ме каква је она супруга.
 
pa i ova ima neki taj problem sa nekim tipom
posebno sto je u svakom odnosu sa bilo kim zeljna paznje jer sebi skracuje upravo to, tim sazaljenjem same sebe zbog bolesti
i sad doje nam zajednicka drugarica, prica svasta o njoj i komentarise, a ja znam o cemu se radi, samo to ne mogu reci, svoju stranu shvatanja

- - - - - - - - - -

На основу оног што јесу.
Карактерно не може човек да се испољава друкчије него што јесте.

karakter se gradi vaspitanjem i iskustvom
 
Ne valja osudjivati... ok je savetovati nekoga ako vidi da taj gresi i to ako je bliska...

a Osudjivati je lose.

Pa i Bog kaze ne sudi... tj Biblija...
to je osnovno hriscansko nacelo...
 
zbog tog njenog iskustva sa bolescu, njoj je na neki nacin i karakter odredjen, tj to iskustvo joj je doprinelo da je karakterom takva kakva jeste

Само друкчије реагује, па наилази на негодовање околине, немају сви људи вољу да се баве позадином приче.
Ако је неко дијабетичар, симптоми су да они бурније реагују, не мења им се карактер, неће постати са болешћу преваранти, лопови, силеџије, ако то нису били пре болести.
 
Da li ljude osudjujete na osnovu onoga sto jesu ili imate razumevanja za stvari koje rade i ako se kose sa vasim uverenjima?
Imam skucaj jedne drugarice koju osudjuju na osnovu nekih stvari, a ljudi ne znaju da boluje od hepatitisa C, i da je njeno ponasanje takvo kakvo je zbog toga, a to ide nekad i do te granice da je ismevaju, da je glupa da svasta nesto?
Da li je sve tako kako jeste ili potoji uvek neki razlog?
Ne znam gde da otvorim temu, ako kolezinica misli da nije za ovaj pdf neka premesti negde.
osudjujem napravdu na svoj racun,pakost i pokusaj manipulacije
 
Osudjujem, mada imam donekle razumevanja za meni bliske ljude. Ni tada nije da potpuno prihvatam sve, ali drzim se onog: "tvoj zivot, tvoja stvar, ti znas kako je najbolje za tebe", tako da to nekako istolerisem iako ne prihvatam potpuno.
 
Само друкчије реагује, па наилази на негодовање околине, немају сви људи вољу да се баве позадином приче.
Ако је неко дијабетичар, симптоми су да они бурније реагују, не мења им се карактер, неће постати са болешћу преваранти, лопови, силеџије, ако то нису били пре болести.

a pa nije to tako ekstremno, ali moze samo saznanje promeniti karakter
 
a pa nije to tako ekstremno, ali moze samo saznanje promeniti karakter

Мења се тај однос према другима, постала је осетљивија, захтева више пажње, постала је, можда, себична.
На твом месту ја не бих објашњавао, нити саопштавао другима да је болесна.
То је питање само вашег односа и дискреције.
 
Da li ljude osudjujete na osnovu onoga sto jesu ili imate razumevanja za stvari koje rade i ako se kose sa vasim uverenjima?
Imam skucaj jedne drugarice koju osudjuju na osnovu nekih stvari, a ljudi ne znaju da boluje od hepatitisa C, i da je njeno ponasanje takvo kakvo je zbog toga, a to ide nekad i do te granice da je ismevaju, da je glupa da svasta nesto?
Da li je sve tako kako jeste ili potoji uvek neki razlog?
Ne znam gde da otvorim temu, ako kolezinica misli da nije za ovaj pdf neka premesti negde.
Zavisi sta...
Za osudu mi je svesno i namerno ugrozavanje i povredjivanje drugih, a uzrok tome je uglavnom sebicluk i hir.
Nikada ne formiram stav o nekome na osnovu glasa koji ga bije. Vodim se sopstvenim iskustvom i instiktom. Ne dajem sebi za pravo da etiketiram druge.
 
Мења се тај однос према другима, постала је осетљивија, захтева више пажње, постала је, можда, себична.
На твом месту ја не бих објашњавао, нити саопштавао другима да је болесна.
То је питање само вашег односа и дискреције.
da, delom si u pravu
mada ja nju ne znam od tog perioda kada nije znala za bolest
generalno je rec o tome koliko osudjujemo ljude a i ne pokusamo da ih razumemo
ja svakako necu reci za to, nije na meni da bilo kome sta pricam

- - - - - - - - - -

bolest ne moze biti izgovor za to

znam ljude koji su bolesni i dobri

sta uopste znaci biti dobar?
 
Zavisi sta...
Za osudu mi je svesno i namerno ugrozavanje i povredjivanje drugih, a uzrok tome je uglavnom sebicluk i hir.
Nikada ne formiram stav o nekome na osnovu glasa koji ga bije. Vodim se sopstvenim iskustvom i instiktom. Ne dajem sebi za pravo da etiketiram druge.

a pa to nije sebicluk ili hir vec glupost cista
ko odrastao normalan moze tako da se ponasa osim ako nije zloban izmedju ostalog
 
...................

Pa ja se i ne trudim da ne osudjujem ove koji osudjuju.

Mislim, to mi je i problem, znam ja da treba da pustim budale da trtljaju sta god hoce, kad su budale. Ali ponekad ne mogu da izdrzim, :sad2: , narocito kada vidim kako to njihovo retard osudjivanje utice na nekog koga dsmatram dobrom osobom.
 

Back
Top