BEOGRAD PRIHVATIO DA KOSOVO DOBIJE MEDJUNARODNI POZIVNI BROJ + 383

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

NOCNO VREBALO

Aktivan član
Poruka
1.632
Брисел, Приштина, Београд - Премијери Србије и Косова Ивица Дачић и Хашим Тачи требало би да се данас, на 15. рунди преговора у Бриселу договоре о телекомуникацијама.

Према незваничним сазнањима Данаса, Београд је прихватио да Косово добије посебан међународни позивни број +383, који ће једини остати у употреби на овој територији после 2015, до када ће се користити и позивни број Србије.

У дипломатским круговима спекулише се да је могуће одлагање договора о енергетици, иако не обухвата хидроенергетски систем Газиводе, о коме би, наводно, требало да се разговара у оквиру теме водоснабдевање. Београд је, како се прича, прихватио да преносни енергетски систем на КиМ буде у оквиру Косовске енергетске корпорације (КЕК).

Од данашњег сусрета двојице премијера с високом представницом ЕУ за спољну политику и безбедност очекује се и да разјасни све спорове у вези са локалним косовским изборима 3. новембра. Дачић је најавио је да ће условити учешће косовских Срба на тим изборима уколико на гласачким листићима буде ознаке државности Косова.

- Влада Косова не одлучује о изгледу гласачких листића, нити је у њеном мандату да о томе разговара у Бриселу. То је питање за Централну изборну комисију Косова, а ми ћемо само поштовати одлуке ЦИК – изјавио је јуче Хашим Тачи, који најавио да ће се поред телекомуникација и енергетике разговарати и о правосуђу и спорту на Косову.

Тачијева заменица у влади Едита Тахири изјавила је да ће једна од тема бити и споразум о процесу локалних избора, посебно када је реч о тумачењу дела који говори да се гласање 3. новембра спроводи по косовским законима. Приштински медији најављују да ће изборе на северу Косова пратити неколико стотина страних посматрача и да је ОЕБС званично затражио да ЕУ прати гласање, о чему би, како се наводи, требало да да се данас разговара у Бриселу.

- Договор да се лого Косова изостави са гласачких листића је могућ, али питање је шта ће све Дачић заузврат морати да прихвати. Статусна неутралност је идеолошко замлаћивање. Ово су избори за косовске институције, који ће се спровести по косовским законима, где су симболи мање важни од чињенице да је Србија прихватила, мотивисала, а сада и приморава косовске Србе да на тим изборима учествују. Много важнија питања од симбола су пријављивање странака за изборе и регистрација бирача, која је у централној Србији прошла тихо: вест о томе у медијима појавила се прекјуче, кад је регистрација завршена – каже за Данас политички аналитичар Душан Janjic


Mamu li im izdajnicku ebem.

Koja li ih to kucka okotila da mi je znati.

Sad ce i dalje da mantraju kako oni

ni u kom slucaju nece da priznaju Kosovo a ono je vec priznato jer pozivni broj imaju samo samostalne drzave.:dash::dash::dash:

- - - - - - - - - -

http://srbinaokup.info/?p=15139
 
Шта се друго и могло очекивати од "патриота" калибра Дачека, Пућка, Дипломе и осталих.
Значи Срби ће учествовати на изборима ако на листићима не буде грба тзв. Косова? А при том "наша" власт приморава те исте Србе да узму косовска докумената. Шизофренија. Питам се шта ће бити кроз неколико година, кад не буде "статусно неутралног ЕУЛЕКСА", кад предамо Шипоњама све што им је потребно, кад не преостане ништа за "трговину", па Шипоње "кркну" на листиће грб тзв. Косова? Шта ће тада власт Србијице "савјетовати" ове наше мученике, да изађу или не на изборе. Фарса!
 
Шта се друго и могло очекивати од "патриота" калибра Дачека, Пућка, Дипломе и осталих.
Значи Срби ће учествовати на изборима ако на листићима не буде грба тзв. Косова? А при том "наша" власт приморава те исте Србе да узму косовска докумената. Шизофренија. Питам се шта ће бити кроз неколико година, кад не буде "статусно неутралног ЕУЛЕКСА", кад предамо Шипоњама све што им је потребно, кад не преостане ништа за "трговину", па Шипоње "кркну" на листиће грб тзв. Косова? Шта ће тада власт Србијице "савјетовати" ове наше мученике, да изађу или не на изборе. Фарса!



Statusno neutralno je obicna budalastina i ne znaci nista to je da nas vezu za goles planinu.

Pa i sami siptari kazu odnosno ne potenciraju da na glasackim listicima bude logo Kosova.

Jer izbore raspisuje tkz. "drzava Kosovo" i to je njima najbitnije a i ove izdajnicke fukare im idu na ruku da Ivica Dacic preti Srbima ako ne izadju na tacijeve izbore.
 
Statusno neutralno je obicna budalastina i ne znaci nista to je da nas vezu za goles planinu.

Pa i sami siptari kazu odnosno ne potenciraju da na glasackim listicima bude logo Kosova.

Jer izbore raspisuje tkz. "drzava Kosovo" i to je njima najbitnije a i ove izdajnicke fukare im idu na ruku da Ivica Dacic preti Srbima ako ne izadju na tacijeve izbore.

Јасно свима, сем "нашој власти".
 
Mamu li im izdajnicku ebem.

Koja li ih to kucka okotila da mi je znati.

Sad ce i dalje da mantraju kako oni

ni u kom slucaju nece da priznaju Kosovo a ono je vec priznato jer pozivni broj imaju samo samostalne drzave.:dash::dash::dash:

- - - - - - - - - -

http://srbinaokup.info/?p=15139

Nisu oni izdajnici.

Izdajnici su oni STO SAMO KRITIKUJU VLAST, A SAMI POJMA NEMAJU STA BI URADILI DA SU NA NJIHOVOM MESTU! :rtfm:

- - - - - - - - - -

Да признају одмах без увијања, да прекинемо ову фарсу.

Pa priznali su, u cemu je sada problem?

Treba li da se plase POPOVA?
 
Бећковић медијима:
Лажете народ да се Косово брани у Београду- КОСОВО СЕ ИЗДАЈЕ У БЕОГРАДУ !
Bećković: Ući ćemo u istoriju jer smo džabe dali Kosovo

Akademik Matija Bećković smatra da Kosovo nema cenu i da se može samo džabe dati, što je Srbija i učinila, pokazujući ‘retko kavaljerstvo’.
“Kosovo nema cenu i, prema tome, ono se može samo dati džabe, što je istovremeno primer nezapamćen u istoriji. To je tako retko kavaljerstvo u današnjem svetu, a to smo mi učinili i ući ćemo u istoriju po toj galantnosti”, rekao je Bećković u izjavi na današnjoj promociji nove knjige režisera Emira Kusturice.
Bećković nije želeo da komentariše šta će dogovor o predlogu sporazuma između Beograda i Prištine, koji je potpisan u Briselu, značiti za Srbe na Kosovu i Metohiji.
“Da li je sporazum dobar za Srbe na Kosovu najbolje su rekli Srbi na Kosovu. Ne bih u njihovo ime ocenjivao kakav je taj sporazum”, dodao je književnik.
Na pitanje kako komentariše činjenicu da se “odbrana Kosova sprovodi samo iz Beograda”, Bećković je istakao da se ono u Beogradu samo predaje.
“To je pitanje za medije koji to tako prikazuju. Bojim se da niste imali nijednu sliku šta se dešava u Srbiji. Vi mislite da se Kosovo brani samo u Beogradu, a ja mislim da se ono u Beogradu jedino predaje i da to nije ni u jednom gradu slučaj”, naglasio je Bećković.
 
Бећковић медијима:
Лажете народ да се Косово брани у Београду- КОСОВО СЕ ИЗДАЈЕ У БЕОГРАДУ !
Bećković: Ući ćemo u istoriju jer smo džabe dali Kosovo

Akademik Matija Bećković smatra da Kosovo nema cenu i da se može samo džabe dati, što je Srbija i učinila, pokazujući ‘retko kavaljerstvo’.
“Kosovo nema cenu i, prema tome, ono se može samo dati džabe, što je istovremeno primer nezapamćen u istoriji. To je tako retko kavaljerstvo u današnjem svetu, a to smo mi učinili i ući ćemo u istoriju po toj galantnosti”, rekao je Bećković u izjavi na današnjoj promociji nove knjige režisera Emira Kusturice.
Bećković nije želeo da komentariše šta će dogovor o predlogu sporazuma između Beograda i Prištine, koji je potpisan u Briselu, značiti za Srbe na Kosovu i Metohiji.
“Da li je sporazum dobar za Srbe na Kosovu najbolje su rekli Srbi na Kosovu. Ne bih u njihovo ime ocenjivao kakav je taj sporazum”, dodao je književnik.
Na pitanje kako komentariše činjenicu da se “odbrana Kosova sprovodi samo iz Beograda”, Bećković je istakao da se ono u Beogradu samo predaje.
“To je pitanje za medije koji to tako prikazuju. Bojim se da niste imali nijednu sliku šta se dešava u Srbiji. Vi mislite da se Kosovo brani samo u Beogradu, a ja mislim da se ono u Beogradu jedino predaje i da to nije ni u jednom gradu slučaj”, naglasio je Bećković.

Beckovic je pravi Crnogorac: svaki rezim u kome zivi mu je onaj pravi. Svud se snadje.
 
ovo nepriznavanje mi lici na onaj vic....

kaze zena muzu
- ivice ajde caskom operi sudove dok se ja nasminkam
- ne dolazi u obzir bree - kaze on
- more ima da ih operes i jos ces pevati- ona ce
nakon krace prepirke...
- dobro, opracu sudove, ali znaj da nema sanse da pevusim dok perem-

Ademe, Ademe.
Kad dodjem u Prištinu platićeš kafu i pivo (u Božuru).
Za mene nebrini. Niko nesme da me popreko pogleda.
 
Nisu oni izdajnici.

Izdajnici su oni STO SAMO KRITIKUJU VLAST, A SAMI POJMA NEMAJU STA BI URADILI DA SU NA NJIHOVOM MESTU! :rtfm:

- - - - - - - - - -



Pa priznali su, u cemu je sada problem?

Treba li da se plase POPOVA?

Како "немају појма"? Јес ти побенавио? Јел Грузија признала Абхазију или је у преговорима о признању исте; јел Азербејџан признао Нагорно Карабах,...? Шта има да се преговара са сепаратистима? Ако тзв. "наша власт" нема излаз, што не одступи? Јасно и гласно народу рећи, па "ком опанци, ком обојци".
Тебе је неки попа гадно "доватио", Може ли проћи тема, а да их не споменеш.
 
skura58

Ademe, Ademe.
Kad dodjem u Prištinu platićeš kafu i pivo (u Božuru).
Za mene nebrini. Niko nesme da me popreko pogleda.

u mitrovici dobijes i jedno i drugo, kad god hoces.

- - - - - - - - - -

skura58

Ademe, Ademe.
Kad dodjem u Prištinu platićeš kafu i pivo (u Božuru).
Za mene nebrini. Niko nesme da me popreko pogleda.

u mitrovici dobijes i jedno i drugo, kad god hoces.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top