Idoli dece / tinejdzera
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Idoli dece / tinejdzera

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Idoli dece / tinejdzera

Pre par godina cuvao sam sestrinu devojvicu, i gledamo mi tako Dizni, i na TV Hanna Montana. Gledamo mi tu Hannu, mala je odusevljena, ta Hanna je valjda kao neka pevacica, ali krije svoj identitet, da bi je ljudi voleli zbog toga sto je, a ne zbog slave, ili tako nesto.

Za vas koji ne znate Hanna je:

Medjutim, Hanna je malo porasla sada:

Pitanje za vas, ko je uzor vasoj deci i zasto? Jesu li to sportiti tipa Djokovic, Federer, pevaci, pevacice, mama i tata?
    Kako se nosite sa tim drugim idolima, tj. uzorima vase dece? Ko ima veci uticaj na njih?

Kako bi ste reagovali da vam je detu uzor Hanna ili neki lik tipa Kristijan Golubovic i sl.? Da li bi ste pustili dete da bude svoje, prolazno je, faza, ili bi ste intervenisali?
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    486

Podrazumevano Re: Idoli dece / tinejdzera

Hana u pomenutoj seriji i jeste za uzor kao lik kojeg tumaci,a sta je ona van te serije ustvari je drugo pitanje.Ovo sto si izbunario o njoj,deca i ne znaju,tj deca vole lik koji tumaci u seriji.
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    571

serija uopste nije losa....ceni prave vrednosti...a to sto je ona nabacila imidz kur.vice je strah da ce slava izbledeti jer je porasla....teenage zvezde tesko naprave pravi prelaz u prave zvezde
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Aktivan član Mickey Fine (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

A jest se ofucala ta Miley, i fizicki i moralno. Katastrofa. Stvarno danas zene jos koliko toliko valjaju do 18e godine. Posle sve same raspale fukse i krsevi.

Primećen član Aribi (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Mislim da deca ne bi trebalo da sama gledaju TV, bar do nekog odredjenog perioda, roditelji su tu da im pomognu da nauce da li je nesto OK ili ne, a to se moze postici samo kroz razgovor o onome sto se gleda u datom momentu. Trebalo bi isto tako pratiti klasifikaciju programa na bazi uzrasta dece i gde god je potreban parental guidance, zaista se toga i drzati ako je ikako moguce. Mislim da je u Srbiji to malo tesko, jer tu klasifikaciju niko ni ne konstatuje, a bitna je.
    Problem je sa onom malo starijom decom, kada predju 13-tu, kada pocnu da misle da sve znaju. Mada mislim da, ako su stvari postavljene u startu kako treba, da ce dete znati da filtrira ispravno. Mene recimo nikada roditelji nisu ucili da slusam narodnjake, kod nas u kuci se iskljucivo slusala MTV muzika tj. strana (ali MTV osamdesetih). Kada sam bila tinejdzerka, sama sam birala stranu muziku u odnosu na domacu folk, a bila sam teen kada je folk prednjacio u svim sferama, ali sam ipak imala faze kada sam se upoznavala i sa najpopularnijim folkom, da ne bih bila ne informisana kada odem na zurku, ali sam uvek negodovala ako bi neko samo folk forisrao. Ipak, do dana danasnjeg, a sada imam vec i svoje dete (beba je jos), folk je nesto sto ne prija mom uhu. A do faze da mi je idol neka od folk diva, nikada nisam ni stigla, valjda automatski to ide.
    Definitivno nije lako vaspitavati decu u danasnjem vremenu i nisam za intervenisanje kada je za to vec kasno, nego sam za postavljanje stvari na pravo mesto od samog pocetka kako bi intervenisanje lakse palo u buducnosti
    Poslednji put ažurirao/la Aribi : 28.08.2013. u 12:47

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

bolje i to nego ceca i grand
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat
    Učlanjen
    27.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

MJaxon

Slične teme

1. KARLEUŠA I KRISTIJAN - IDOLI SRPSKE DECE
    Autor Jacob u forumu Politika
    Odgovora: 218
    Poslednja poruka: 09.06.2010., 12:22
  2. IDOLI - "JEDINA"
    Autor Buka u forumu Muzika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.02.2005., 06:55
  3. Sta mislite o grupi VIS IDOLI
    Autor grbavica u forumu Muzika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.01.2005., 19:46
  4. Bio jednom jedan kralj i nije imao dece...
    Autor olibagins u forumu Humor
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 02.10.2003., 22:00
  5. ==============(ne)OBRAZOVANJE dece !====================
    Autor surfer u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.08.2003., 17:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku