Particija na Hard disku

asuss

Primećen član
Poruka
904
Kupio sam hard disk WD caviar green 1TB EZRX.Kada sam ga particionisao u ease partition masteru pojavljuje se neka logicka particija od 7,84mb koja ne moze da se obrise ,niti koristi.Sta je to?ne valja HDD.testirao sam ga u HD tune i sve je ok.
 
ja uvek koristim partition maseter posto ima windoes 7.Zar nije dobar program i jednostavan?Napravio sam jednu veliku particiju od 931mb i ona ce bti za skladistenje podataka

Vidi, ja nisam od onih "zašto jednostavno kada može komplikovano"....HDD na koji ide Windows uvijek particionišem kroz samu instalaciju. Ako ubacujem dodatni HDD u kućište i njemu particije "skrojim" kroz Windows i završena priča, ne izmišljam toplu vodu. Naravno, druga je stvar ako moram particiju na kojoj je Windows smanjiti ili povećati, tu koristim Partition Wizard Home Edition 8
i da, jeli treba specijalni alat da bi se napravila particija od 931 mb, pa to bi dobio i samim formatiranjem tog hdd-a....ako taj program može od jednog terabajta napraviti dva onda skidam kapu...
 
Poslednja izmena:
Vidi, ja nisam od onih "zašto jednostavno kada može komplikovano"....HDD na koji ide Windows uvijek particionišem kroz samu instalaciju. Ako ubacujem dodatni HDD u kućište i njemu particije "skrojim" kroz Windows i završena priča, ne izmišljam toplu vodu. Naravno, druga je stvar ako moram particiju na kojoj je Windows smanjiti ili povećati, tu koristim Partition Wizard Home Edition 8
i da, jeli treba specijalni alat da bi se napravila particija od 931 mb, pa to bi dobio i samim formatiranjem tog hdd-a....ako taj program može od jednog terabajta napraviti dva onda skidam kapu...

pa i ja hard na koji mi ide sistem particionesem kros instalaciju sistema,ali ovaj mi sluzi kao storage :)
 
Pravilo je da se HDD particioniše sa samim sistemom koji se instalira, u komletu.

A najpravilnije je formatirati HDD sa Norton Utility, i podeliti HDD na najmanje dve particije, od kojih jedna mora biti logički drajv veličine 1/3.
Odnosno, kod velikih HDD poželjno je da logički draj bude 2x veči od sistemske particije.

To u slučaju Windowsa, dok kod Linuxa je drugačije. :)
 

Back
Top