Zašto se ne treba uzdržavati od sex-a?

Kaze razum. Procitaj sa te stranice tekst.

Ciji razum? Zdrav razum sigurno ne kaze. Ko god da je anketiran, tvrdi da seks nije prirodna potreba. Nemam sta vise citati od takvog razuma...zaista.

Drugo, seks nije fizicka potreba, fizicke potrebe su voda, nutritivna hrana, spavanje i slicno

Tako nesto samo retard moze da izvali, neko koga je drustvo toliko ugnjetavalo da mu se seks gadi, i naziva ga 'neprirodnim'. Tom logikom, i razmnozavanje, za koji je potreban seks, je neprirodno.
Obican seks iz zadovoljstva i seks za oplodnju se razlikuje u jednom malecnom detaljcicu.

Znaci, ceo tekst je baziran na gomili retardiranih dogmi, a ne na nekim cinjenicama. To moze samo religijska dogma da smisli...
 
Poslednja izmena:



citat s linka

Pitanje: Jeste li vi ozbiljno protiv seksa, je l' ovo neka sala?
Odgovor: Nije sala, potpuno smo ozbiljni.

P: Verovatno ste samo grupa tipova koji ne mogu da nadju devojku, i devojaka koje niko ne zeli, zar ne? Nemoguce je da je neko protiv seksa.
O: To je kao da ste rekli da samo ljudi koji ne mogu da vare ljudsko meso ne praktikuju kanibalizam, ili da se samo ljudi koji ne mogu da nabave drogu ne drogiraju.



da bi odgovor bio debilni ekstrem tipa 'To je kao da ste rekli da samo ljudi koji ne mogu da vare ljudsko meso ne praktikuju kanibalizam' onda bi 'pitanje' trebalo da bude 'nemoguće je da je neko protiv seksa sa ovcama'. organi za varenje imaju svoju primarnu svrhu varenja jelte etički opšteprihvaćene i fiziološki odgovarajuće hrane isto kao što tukiša prvenstveno služi za nabijanje u žensku vadžajnicu tako da je ovde posredi vrlo neinteligentna zamena teza. dalje od ove gluposti nisam čitao.
 
ima pravo fabian samo sto je otisao u ekstrem ne priznavsi da seks kao rekuperacija ipak moze biti dobra stvar.
Rekuperacija? Od cega?

Ispravan razum/ razumnost/ racionalnost.

Obican seks iz zadovoljstva i seks za oplodnju se razlikuje u jednom malecnom detaljcicu.
U tome da je prvi neprirodan, a drugi ispunjava svoju svrhu i samim tim je prirodan.

Znaci, ceo tekst je baziran na gomili retardiranih dogmi, a ne na nekim cinjenicama. To moze samo religijska dogma da smisli...
Biti vodjen razumom i time voditi zivot dostojan razumnog bica, umesto biti vodjen impulsima i time se uniziti na nivo beslovesne zivotinje je za nekoga cast, za nekoga "retardirana dogma". A buduci da su retardirani ljudi oni koji nazalost ne mogu da se intelektualno razviju do nivoa razumnosti, vec su u pogledu intelekta blizi beslovesnosti, pre ce biti da je onaj ko odbacuje racionalisticko vodjenja zivota metaforicki "retardiran".

organi za varenje imaju svoju primarnu svrhu varenja jelte
Radi nutricije. Isto tako seksualnost ima svoju svrhu u reprodukciji.
 
Zanimljiva tema...
Sta kazu psiholozi, ima li kakve psihicke ili fizicke posledice manjak seksa sa drugom osobom?
A sta je sa osobama koje se suzdrzavaju od samozadovoljavanja, utice li manjak orgazma na psihu?

Mislim da je suzdrzavanje od seksa nepotrebno u monogamnoj vezi, opet zavisi od nekih licnih normi pojedinca. Ja ako sam u braku, vezi, a zapelo mi u tom trenutku, zena mi nije tu, a vidim komsinicu u uskom sorcu kako prostire ves, normalno je da cu se suzdrzati jer nisam zivotinja da naskacem na sve sa dve noge. Ovako, ako neko ima partnera, ne kapiram zasto se suzdrzavati ako obe osobe pristaju na to?

Hedonizam, vrhunsko zadovoljstvo, da, mada neki ljudi se mozda "boje" da im seks menja hemiju mozga i da nece moci da se kontrolisu, pa onda, bolje nikakav seks nego da izgubim kontrolu i pocnem da naskacem na sve sto ide na dve noge. To je kao da kazes, necu da popijem pivo, ikada, jer cu postati alkoholicar koji ne moze da se kontrolise. Nije tu pitanje, ne volim pivo, vec, hocu, ali se bojim posledica tj. gubitka kontrole.

A neki su mozda vaspitani da je seks prljav, potcinjavajuci i sl. da je "to" nesto sugavo, zivotinjski, nagonski.
Imam nagon da jedem, pa se suzdzavam previse masnog i prezderavanja, ali uzivam u jelu.
Imam nagon da nekada udarim nekog kada mi ide na zivce, ali se iskontrolisem, precutim, kazem sebi "pusti budalu" i iskuliram.

Sve je u coveku i kanalisanju nagona, a da li manjak seksa "cisti mozak" e to je vec pitanje.
Tesli je bilo ok bez seksa, za obicne smrtnike, ne znam kako bi to funkcionisalo.
 
ko jednom doživi orgazam, verovatno će poželeti opet

ali za orgazam nije potreban seks, tj partner

monasi i monahinje to dobro znaju i eno ih živi i zdravi


a i ja sam odlučio da se odreknem seksa i evo već neko vreme živim sasvim lepo
Čak sam zaključio da mi je previše vremena oduzimalo sve to maštanje o guzicama i sisama isl

ODjednom se ukazala čitava paleta hobija, zanimacija i sadržaja

Okrenem se tu i tamo za nekim dupetom, ali se odmah i osvestim i nasmešim

A i ne diže mi se više

Što je super

(pre mi je kita bila ko..gajgerov brojač i trčao sam za njom ko neki rašljar kada traži vodu)

Spasoh se
 
Kaze razum. Procitaj sa te stranice tekst.
pročitala sam tekst.
nisam primetila razum.
primetila sam dogmu.
samo što crkvena nije..

Postoje i aseksualci ... ljudi koji jednostavno nemaju seksualni nagon.
The more you know*
za aseksualce znam...
za antiseksualce nisam znala


nemam ja protiv ništa protiv takvih odluka i načina života...
vaš život, vaša stvar..

no, nametati to kao nešto iznad svega
nešto što vredi
nešto što omogućava neverovatna otkrovenja ili šta već...
a ničim utemeljeno i ničim dokazivo,

smatram pokušajem manipulacije
i bezobrazluka
 
Zoro to je sasvim nebitno
nije umro bez seksa al je psihički skrenuo, nabio 40 kompleksa i 200 kila, iskrivio se ispred kompjutera igrajući MMORPG 20 godina, živeći sa kevom 40
ili još gore nabavio je neko oružje i krenuo da ubija

to je fizička potreba koliko i hrana. Nije nužna za održavanje egzistencije (pojedinca, ali vrste da), ali je nužna za normalno funkcionisanje
ja znam ljude koji sa 25 godina još nisu imali seks i to je jebena mentalna labilnost koja samo čeka neku pijanku da krene da lomi čaše pa posle retrovizore i da se bije sa bulbudercima
a da ima šta da izj.ebe bar sa vremena na vreme bila bi druga pesma
 
Zoro to je sasvim nebitno
nije umro bez seksa al je psihički skrenuo, nabio 40 kompleksa i 200 kila, iskrivio se ispred kompjutera igrajući MMORPG 20 godina, živeći sa kevom 40
ili još gore nabavio je neko oružje i krenuo da ubija

to je fizička potreba koliko i hrana. Nije nužna za održavanje egzistencije (pojedinca, ali vrste da), ali je nužna za normalno funkcionisanje
ja znam ljude koji sa 25 godina još nisu imali seks i to je jebena mentalna labilnost koja samo čeka neku pijanku da krene da lomi čaše pa posle retrovizore i da se bije sa bulbudercima
a da ima šta da izj.ebe bar sa vremena na vreme bila bi druga pesma

ne mora da znači

neko može sve to da sublimira (u frojdovksom smislu) i ne mora nužno da krene da ubija

kao tesla npr, čovek koji je seksu rekao doviđenja za ceo život
 

Back
Top