Namještena loto sedmica od tri miliona KM izvučena u Banjaluci?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

GolubBabic

Domaćin
Poruka
3.759
BEOGRAD - Postoji osnovana sumnja da je loto sedmica Državne lutrije Srbije od čak 181,7 miliona dinara (više od tri miliona KM) , koja je izvučena 15. maja 2012. u Banjaluci bila namještena, prenosi Informer.

U službenoj bilješci Uprave za igru na sreću Ministarstva finansija, sačinjenoj 16. maja 2012. navode se tri krupna razloga za sumnju u regularnost izvlačenja loto brojeva!

Na osnovu ovog dopisa policija je prije nešto više od godinu dana pokrenula istragu, ali njeni rezultati do danas nisu bili poznati.

U 38. kolu igra na sreću loto prošlog maja izvučeni su brojevi 3, 5, 9, 16, 21, 27 i 33, a premija je iznosila tačno 171.715.040 dinara (171 milion), što je tada bilo oko 1,6 miliona evra.

Dobitnik, koji je tiket uplatio u Banjaluci do danas je ostao anoniman.

U bilješci Uprave se navodi da su se na sam dan izvlačenja odigrali veoma čudni događaji.

Najprije je tri časa prije početka izvlačenja naloženo da se otvori trezor Državne lutrije Srbije (DLS) i da se vanredno očiste sve loptice.

I tokom samog izvlačenja dobitne kombinacije, koja je direktno prenošena na TV Prva desilo se nešto vrlo čudno.

Naime, izvlačenju brojeva 15. maja 2012. prisustvovali su svi direktori pravne i marketing službe sa svojim saradnicima iz DLS-a, kako bi, kako su rekli, nadgledali cijeli tok odvijanja igre, od preuzimanja materijala do centralnog trezora do završetka izvlačenja na televiziji, što nije uobičajena praksa.

Na kraju dopisa se navodi da je i “novi radnik obezbjeđenja”, tokom transporta neovlašćeno vršljao po lopticama.

Podsjetimo, direktor DLS-a u to vrijeme bila je Tijana Anđelić, kadar Borisa Tadića.

Za vrijeme direktorovanja Anđelićeve, Lutrija je prvi put u svojoj istoriji poslovala sa gubitkom!
Nicović: Lutrija, rudnik para za čelnike DS-a!

- Godinama je lutrija bila rudnik za izvlačenje para za čelnike Demokratske stranke. U toj firmi su milioni evra u opticaju svake nedjelje, a niko nije obratio pažnju na njih - kaže Marko Nicović, policijski ekspert

http://www.nezavisne.com/novosti/ex...i-miliona-KM-izvucena-u-Banjaluci-206664.html
 
Suskalo se odavno da je LOTO igru moguce namestiti, da (to svaki iole bolji programer sa bazom podataka uplata moze uraditi) utvrditi u roku par minuta sa dovoljno jakim hardverom
koju kombinacije nisu uplacene, potom loptice sa razlicitom tezinom.. kao slucaj u Bugarskoj od pre par godina kad su izvuceni zaredom isti brojevi , valjda nisu promenili loptice..

Nego sumnje su postale opravdane...


Čudni događaji: Tri sata pre početka izvlačenja 15. maja 2012. naloženo da se otvori trezor DLS i da se vanredno očiste sve loptice, izvlačenju su prisustvovali su svi direktori, dok je radnik obezbeđenja neovlašćeno vršljao po lopticama

loto-loto-plus-bez-sedmice-1335189017-117760.jpg


BEOGRAD - Postoji osnovana sumnja da je loto sedmica Državne lutrije Srbije od čak 181,7 miliona dinara, koja je izvučena 15. maja 2012. bila nameštena!..

Dalje:

POLICIJA U LUTRIJI SRBIJE: Nameštena loto sedmica?
 
Не сумњам да је намештено, али се уздам да и систем може неки пут да се заебе. Искрено, ових 2 милиона би ми добро дошло.

Ti ako mislis da je postena - slobodno igraj... ali tu ti sistem neces zahebati , budi siguran... odavno su neki bacili oko bez da zahebu, nego kako povise rekoh da pokupe premiju.. oni su sistem..
 
Ti ako mislis da je postena - slobodno igraj... ali tu ti sistem neces zahebati , budi siguran... odavno su neki bacili oko bez da zahebu, nego kako povise rekoh da pokupe premiju.. oni su sistem..


Па, видиш да су се тог 15. маја 2012. негде захебали, па су морали ванредно да упадају у трезор.
Други пут можда неће стићи на време. :zper:
 
Suskalo se odavno da je LOTO igru moguce namestiti, da (to svaki iole bolji programer sa bazom podataka uplata moze uraditi) utvrditi u roku par minuta sa dovoljno jakim hardverom
koju kombinacije nisu uplacene, potom loptice sa razlicitom tezinom.. kao slucaj u Bugarskoj od pre par godina kad su izvuceni zaredom isti brojevi , valjda nisu promenili loptice..

Nego sumnje su postale opravdane...


Čudni događaji: Tri sata pre početka izvlačenja 15. maja 2012. naloženo da se otvori trezor DLS i da se vanredno očiste sve loptice, izvlačenju su prisustvovali su svi direktori, dok je radnik obezbeđenja neovlašćeno vršljao po lopticama

loto-loto-plus-bez-sedmice-1335189017-117760.jpg


BEOGRAD - Postoji osnovana sumnja da je loto sedmica Državne lutrije Srbije od čak 181,7 miliona dinara, koja je izvučena 15. maja 2012. bila nameštena!..

Dalje:

POLICIJA U LUTRIJI SRBIJE: Nameštena loto sedmica?

Све је тачно што си навео и што је најгоре у целој ствари МОГУЋЕ ЈЕ ТАЧНО НАМЕСТИТИ ОДРЕЂЕНЕ БРОЈЕВЕ ЗА ИЗВЛАЧЕЊЕ... има неких прича о магнетима, различитим тежинама итд.... а такође СВАКИ ОНАЈ КОЈИ УПЛАТИ ЛИСТИЋ АУТОМАТСКИ ТУ СВОЈУ КОМБИНАЦИЈУ ИЗБАЦИЈЕ ИЗ МОГУЋНОСТИ ЗА ДОБИТАК - постоје такви програми.. ДОВОЉАН ЈЕ САМО ЈЕДАН КЛИК И ДА ДОБИЈЕШ КОМБИНАЦИЈЕ КОЈЕ НИСУ УПЛАЋЕНЕ ИЛИ ЈЕ УПЛАЋЕНА САМО ЈЕДНА НЕКОГ ТВОГ ЧОВЕКА........
 
Ti ako mislis da je postena - slobodno igraj... ali tu ti sistem neces zahebati , budi siguran... odavno su neki bacili oko bez da zahebu, nego kako povise rekoh da pokupe premiju.. oni su sistem..
Ма имамо једну комбинацију с датумима рођења чланова породице. :lol: Уосталом, не уплаћујем ја. :lol:
 
Па, видиш да су се тог 15. маја 2012. негде захебали, па су морали ванредно да упадају у трезор.
Други пут можда неће стићи на време. :zper:

Ma opsta poznata stvar da gde god je kocka, a i LOTO je po meni to, tu rade krupni "igraci" bez da se ucipe, tj. uplate listic..

Ali ovde je na delu opsta otimacina i ludilo...
 
Ma opsta poznata stvar da gde god je kocka, a i LOTO je po meni to, tu rade krupni "igraci" bez da se ucipe, tj. uplate listic..

Ali ovde je na delu opsta otimacina i ludilo...
Па ја познајем човека што држи неке коцкарнице и кладионице. То само зависи с које си стране апарата. Једном приликом је живео као подстанар, после је направио кућу. Онда је морао да прода кола, а сад вози некод Мерцедесовог теренца.
 
Ma opsta poznata stvar da gde god je kocka, a i LOTO je po meni to, tu rade krupni "igraci" bez da se ucipe, tj. uplate listic..

Ali ovde je na delu opsta otimacina i ludilo...


Знамо ми (лото играчи) то, ал' нада умире последња. :lol:

Био је још пар случајева, једном су каснили пола сата и онда им се, као, бубањ покварио, па су сами, без камера, извукли бројеве и избацили готов извештај. :zcepanje: Мислим, била је и више него очигледна мувачина. :dash: Е, кад се тад људи нису побунили - никад неће.
 
Mislim da je ovo neki ciljani spin, da bi se neko nepodoban smenio sa svog mesta i omogucio drugima da dodju na tako mocno mesto.
Namestena sedmica?
Rekao bih da je to mnogo dima oko nicega.
Lutrija za organizovanje loto igre uzima 50% od uplacenih sredstava.
Jedini interes koji lutrija ima, i bilo ko u njoj(posto se prica o izblacenju para za stranacke potrebe) je da se sedmica NE IZVUCE sto duze.
S tog stanovista sam sklon da poverujem u namestanje kuglica, jer kada se sedmica dugo ne izvuce uplate na loto drasticno rastu, jer je premija veca.
A da neko od celnika lutrija pravi kombinaciju da uzme ono sto moze vec lako da uzme?
Ne verujem u to.
Suvise je to komplikovano.Sef, mikrofilmovi, kuglice, izvlacenje, bubanj, komisija..............Suvise ljudi da bi se to moglo uraditi.
 
Mislim da je ovo neki ciljani spin, da bi se neko nepodoban smenio sa svog mesta i omogucio drugima da dodju na tako mocno mesto.
Namestena sedmica?
Rekao bih da je to mnogo dima oko nicega.
Lutrija za organizovanje loto igre uzima 50% od uplacenih sredstava.
Jedini interes koji lutrija ima, i bilo ko u njoj(posto se prica o izblacenju para za stranacke potrebe) je da se sedmica NE IZVUCE sto duze.
S tog stanovista sam sklon da poverujem u namestanje kuglica, jer kada se sedmica dugo ne izvuce uplate na loto drasticno rastu, jer je premija veca.
A da neko od celnika lutrija pravi kombinaciju da uzme ono sto moze vec lako da uzme?
Ne verujem u to.

Suvise je to komplikovano.Sef, mikrofilmovi, kuglice, izvlacenje, bubanj, komisija..............Suvise ljudi da bi se to moglo uraditi.


Како мислиш - "да узме оно што може већ лако да узме"?

Па, не може да узме тек тако, јер би то била крађа и једног дана би морао да одговара за то. Овако, намести лоптице и "извуче" своју комбинацију, ако треба подели с њих двоје- троје (чувар сефа, експерт за буџење лоптица и "рођак са села" који је уплатио листић). Таман за све.
 
Како мислиш - "да узме оно што може већ лако да узме"?

Па, не може да узме тек тако, јер би то била крађа и једног дана би морао да одговара за то. Овако, намести лоптице и "извуче" своју комбинацију, ако треба подели с њих двоје- троје (чувар сефа, експерт за буџење лоптица и "рођак са села" који је уплатио листић). Таман за све.

Moze.zato sto lutrija, jos po starom zakonu ima OBAVEZU da POMAZE razne drustvene dogadjaje, intitucije, sportske priredbe........Tako da kroz ugovore o sponzorstvu, donatorstvu, podrsci moze da se izvuce sta hoces.
A sto se podele tice, tu je krug mnogo mnogo veci...........
Svi cuvari sefa, njihov sef, pa odeljenje za mikrofilmovanje, pa kompletna komisija, da direktori koji to nadgledaju..........
Sve u svemu najmanje 30 ljudi, koje treba namiriti..............Suvise komplikovano za sakriti.......
Ono sot je prostije je da niko ne ucestvuje(sem njih 2,3 na smaom vrhu), da su kuglice VEC namestene, da je softver odradjen kako treba i da se dobitnik prolongira sto duze, da bi uplate bile sto vece...........Takav vid namestanja je vrlo moguc.
Ovakav, ne verujem u to
 
Moze.zato sto lutrija, jos po starom zakonu ima OBAVEZU da POMAZE razne drustvene dogadjaje, intitucije, sportske priredbe........Tako da kroz ugovore o sponzorstvu, donatorstvu, podrsci moze da se izvuce sta hoces.
A sto se podele tice, tu je krug mnogo mnogo veci...........
Svi cuvari sefa, njihov sef, pa odeljenje za mikrofilmovanje, pa kompletna komisija, da direktori koji to nadgledaju..........
Sve u svemu najmanje 30 ljudi, koje treba namiriti..............Suvise komplikovano za sakriti.......
Ono sot je prostije je da niko ne ucestvuje(sem njih 2,3 na smaom vrhu), da su kuglice VEC namestene, da je softver odradjen kako treba i da se dobitnik prolongira sto duze, da bi uplate bile sto vece.........Takav vid namestanja je vrlo moguc.
Ovakav, ne verujem u to


Наравно да се пролонгира да би уплате биле што веће, на крају неко и покупи тај кајмак, а чисто сумњам да је то неки обични "Жика, Пера, Лаза".

А "друштвени догађај" су и избори, тако да не сумњам да је доста тих добитака отишло у предизборну кампању ДСа, јер до сада су челни људи ДЛС били из те странке.
Можда су тако дотирали и ове политичаре који до краја своје каријере нису ни стан стекли, да се, јадни, не нађу на улици...
 
Namestaljke rade na sve strane. Prvo, tacno je da se muva sa ugovorima, sponzorstvima i ko zna cime vec iz tog domena (recimo, koje su plate ljudi u lutriji? Ko to odredjuje? Sta su oni - javno preduzece ili sta?).

Drugo, muva se sa namestenim dobicima. Sto neko pomenu, ja bih u startu obavezao da se zna i javno pojavi dobitnik - da vidimo ko je, pa da se otprati gde su mu te pare itd. Uz to, uvek sam se pitao - koja im je to kontrola pre izvlacenja? Sve kuglice su tu i sa razlicitim brojem - pa to nije nikakva kontrola. To bi trebalo raditi citavu gomilu fizickih eksperimenata pre svakog izvlacenja da se utvrdi da nema mucki sa kuglicama. Osim toga, na serverima na kojima se skladiste uplate i registruje broj dobitnih kombinacija i sl treba napraviti zestoku proveru procesa koji se izvrsavaju tokom izvlacenja, pa mozda i do trazenja koda programa i sl. Tu su u pitanju ogromne pare, tako da sve to ima puno smisla. Ali to se tako NE RADI = muva se.

A sto se tice dokaza, bio je slucaj ponovljene cele kombinacije, do u broj, u dva izvlacenja zaredom = neko zaboravio da promeni kombinaciju. I koliko se secam nije Bugarska (sto neko pomenu) vec Izrael, ali nije ni bitno, princip je isti sve su ostalo nijanse. Bio je ogroman skandal, ali su se nasli experti da objasne kako je to sasvim moguce matematicki. Teoretski da, ali prakticno...

A kod nas se secam muvanja sa Bingom, sad vec godinama unazad, kada su izvukli 3 kuglice, pa se nesto kao pokvarilo, pa su ponovili CELO izvlacenje. Mislim, ako se nesto pokvarilo, zasto ove 3 kuglice ponovo izvlaciti a ne nastaviti sa preostalima? Elem, bratija je ponovila izvlacenje i znate sta se desilo do kraja tog novog izvlacenja? Izvuceni su ponovo (naravno, ne odmah i ne zaredom kao prvi put) prvi i drugi provobitno izvuceni brojevi, dok onaj treci, koji je ocigledno napravio problem jer se neplanirano provukao, nije izvucen u ponovljenom izvlacenju.
Iako sansa za ovako nesto matematicki postoji, ja u slucajnosti ovog tipa ne verujem. Uz to, nedugo posle ovog blama Bingo su nesto i povukli, nije ga ni bilo, verovatno je doslo do frke, ako nista drugo jer je neki drugi dzukac bio ljut sto onaj prvi dzukac muva a njemu ne daje. Dovoljno bati s bubrezima da shvati o cemu se radi.

E sad, bio je i onaj slucaj sa Predragom Beciricem, neka igra sa brojevima - ko ce blize ili manju ponudu ili tako nesto. Tip je to razradio sa nekom vrstom "trojanca", pa onda prodao igru, ali nastavio da ucestvuje i pljacka ih na finjaka, jer je znao logiku i matematiku (zaboravio sam detalje, ali valjda je sistem sam slao povratni SMS sa informacijom da li si manji ili visi ili tako nesto, i onda su cekali poslednjih 5 min i bombardovali odgovorima dobijajuci povratno proveru gde su i mogli su da napipaju dobitnu vrednost ili sta se vec slalo).
Poenta je da je ta pljacka isla dosta dugo, 50-tak kola ako se ne varam, cak je na kraju bio problem naci ko ce da prima nagrade da se ne ponavljaju isti ljudi. A to sto nisu ukapirali sta se desava dosta dugo mi govori da ta igra, izgleda, onda nije bila namestena od strane tog novog organizatora koji ju je kupio od Becirica, vec su posredno to shvatili. Inace da sam ja recimo nesto namestao i video da mi vec drugi put nekako izmice nagrada prevrnuo bih sve da vidim sta se desava.
Tako da izgleda nije bas sve namesteno.

Ja bih inace dozvolio da to organizuje ko hoce, nikako drzava, i prvi bih poceo to da radim - 20% meni, porez koliko treba, a ostalo evo vam pa se bogatite i srecno vam bilo. Naravno, treba smisliti neke mehanizme kontrole, ali ja ni sad ne znam ko i sta kontrolise oko igara na srecu, tako da gore tesko da moze biti.

- - - - - - - - - -

A o onoj picori Andjelic - sta reci? Sve je jasno, ali ne vidim da je iko goni krivicno za lose vodjenje Lutrije, proneveru, stetne ugovore i sl. A garant ima sta da se iskopa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top