Прећутана историја

Bahaćenje i bogaćenje političara za vreme ratova od kad je moderne Srbije.... Svi volimo da pričamo o našim herojima sa Cera, Kolubare, Soluna ali malo pominje da se Pašićev sin brčkao na moru i ***** najbolje ribe dok je snaga Srbije otišla u nepovrat. Bilo je takvih koliko hoćeš a ima ih i sad, što je najgore predstavljaju se kao najveće mega srbende....
 
Bahaćenje i bogaćenje političara za vreme ratova od kad je moderne Srbije.... Svi volimo da pričamo o našim herojima sa Cera, Kolubare, Soluna ali malo pominje da se Pašićev sin brčkao na moru i ***** najbolje ribe dok je snaga Srbije otišla u nepovrat. Bilo je takvih koliko hoćeš a ima ih i sad, što je najgore predstavljaju se kao najveće mega srbende....

Не треба прећутати ни богаћење оних који су највише викали о једнакости у рату 1941.-5 што се свело на вађење очију једних другима ко ће пре да се ували у туђе виле...Причали против једних а испали исти као они...
 
Не треба прећутати ни богаћење оних који су највише викали о једнакости у рату 1941.-5 што се свело на вађење очију једних другима ко ће пре да се ували у туђе виле...Причали против једних а испали исти као они...

To pogotovu. Koliko su samo zemlje uzeli ljudima ... I dan danas se ljudi ceskaju po glavi i prave se da ne znaju o cemu se tacno radi.
 
Деца од годину дана комунисти? Немаш ти појма шта причаш... Иначе у селу Вранић је су заклана два рањеника од стране комуниста , због тога потпоручник Спасоје Живановић звани Зека ,ужаснут тиме што је видео, наредио је да се сви одрасли мушкарци из тих кућа повежу и изведу изнад села и стрељају.Сви су стрељани из ватреног оружја.На слушању је потпоручник је изнео шта се те ноћи догодило у селу Вранићу… На крају излагања је рекао, да је због тих закланих рањеника био у страшном душевном стању и због таквог стања, није могао ништа друго, него да нареди да се сви одрасли мушкарци стрељају, што су његови војници и учинили.Врховна команда му је због овог одузела чин и забранили било какво вршење дужности као старешине ,иако останежив одржи суђење током рата.. Као што видимо код четника се за ово ишло на суд ,а не као код партизана где су сви злочини били организовани од стране Врховне команде ..
 
Деца од годину дана комунисти? Немаш ти појма шта причаш... Иначе у селу Вранић је су заклана два рањеника од стране комуниста , због тога потпоручник Спасоје Живановић звани Зека ,ужаснут тиме што је видео, наредио је да се сви одрасли мушкарци из тих кућа повежу и изведу изнад села и стрељају.Сви су стрељани из ватреног оружја.На слушању је потпоручник је изнео шта се те ноћи догодило у селу Вранићу… На крају излагања је рекао, да је због тих закланих рањеника био у страшном душевном стању и због таквог стања, није могао ништа друго, него да нареди да се сви одрасли мушкарци стрељају, што су његови војници и учинили.Врховна команда му је због овог одузела чин и забранили било какво вршење дужности као старешине ,иако останежив одржи суђење током рата.. Као што видимо код четника се за ово ишло на суд ,а не као код партизана где су сви злочини били организовани од стране Врховне команде ..


Извињавам се на овоме ,скренули смо са теме ,али морао сам да одговорим човеку , не могу да поднесем лаж ..
 
Деца од годину дана комунисти? Немаш ти појма шта причаш... Иначе у селу Вранић је су заклана два рањеника од стране комуниста , због тога потпоручник Спасоје Живановић звани Зека ,ужаснут тиме што је видео, наредио је да се сви одрасли мушкарци из тих кућа повежу и изведу изнад села и стрељају.Сви су стрељани из ватреног оружја.На слушању је потпоручник је изнео шта се те ноћи догодило у селу Вранићу… На крају излагања је рекао, да је због тих закланих рањеника био у страшном душевном стању и због таквог стања, није могао ништа друго, него да нареди да се сви одрасли мушкарци стрељају, што су његови војници и учинили.Врховна команда му је због овог одузела чин и забранили било какво вршење дужности као старешине ,иако останежив одржи суђење током рата.. Као што видимо код четника се за ово ишло на суд ,а не као код партизана где су сви злочини били организовани од стране Врховне команде ..

Spasoje Živanović zvani Zeka, poznati koljač iz tog kraja, bio je pre rata kelner u Lazarevcu. U četnicima je bio narednik a ne potporučnik. U Vraniću je samo streljan jedan mobilisani nesretnik, četnik, koji nije mogao da kolje decu pa su ga zbog toga ubili na licu mesta.

Pokolj 72 meštana Vranića, od čega polovina mladih devojaka koje su prvo silovane pred roditeljima pa zaklane, sa njima i dve bebe u kolevci, jako je dobro dokumentovan. Postoji film na Youtube u kome meštani pričaju o tom dogadjaju, knjika Noć kame, radio emisija. Ovo što ti pišeš je krivično delo.

A to što mi brišu postove bez obrazloženja je samo još jedan bezobrazluk u četničkom maniru.
 
Извињавам се на овоме ,скренули смо са теме ,али морао сам да одговорим човеку , не могу да поднесем лаж ..

Sad kada ste izbrisali ono što sam napisao... A sa teme nismo skrenuli zato što je pokolj u Vraniću skriveni deo istorije od 1987. godine. Isto kao što su pokolji civilnog stanovništva u Crnoj Gori 1918 - 1926. godine tabu tema. Tada je ubijeno 10000 Crnogoraca samo zato što su želeli dostojanstveno uključenje Crne Gore u Jugoslaviju a ne srpsku aneksiju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Najavljena abdikacija Aleksandra Obrenovica u korist Alekse Karadjordjevica (za pravu cenu, naravno):

http://query.nytimes.com/mem/archive-free/pdf?res=F40916FE3E5412738DDDA90A94D9405B828CF1D3

Civilizovan scenario bez krvi... Steta sto se nekima drugima zurilo na tron...

Sad čitam o tom Aleksi na Vikipediji. Kaže, došao u Srbiju da učestvuje u ratovima kao privatni vojnik. Ajd što podatke očito kao slpeci preuzimaju sa engleskog, ali ni engleski ne znaju pošto je takoreći opštepoznato da engleska reč private znači redov, običan vojnik. Sramota me je dok čitam srpsku Vikipediju.
 
Spasoje Živanović zvani Zeka, poznati koljač iz tog kraja, bio je pre rata kelner u Lazarevcu. U četnicima je bio narednik a ne potporučnik. U Vraniću je samo streljan jedan mobilisani nesretnik, četnik, koji nije mogao da kolje decu pa su ga zbog toga ubili na licu mesta.
Pokolj 72 meštana Vranića, od čega polovina mladih devojaka koje su prvo silovane pred roditeljima pa zaklane, sa njima i dve bebe u kolevci, jako je dobro dokumentovan. Postoji film na Youtube u kome meštani pričaju o tom dogadjaju, knjika Noć kame, radio emisija. Ovo što ti pišeš je krivično delo.
A to što mi brišu postove bez obrazloženja je samo još jedan bezobrazluk u četničkom maniru.
Тај Зека се није презивао Живановић већ Дрењанин, не знаш ни како се човек презива а лупаш глупости, и био је потпоручник, а после Вранића је ражалован и остало је да му се суди после рата.
 
Sad kada ste izbrisali ono što sam napisao... A sa teme nismo skrenuli zato što je pokolj u Vraniću skriveni deo istorije od 1987. godine. Sramota bagru koju je porodila bagra pa krije. Isto kao što su pokolji civilnog stanovništva u Crnoj Gori 1918 - 1926. godine tabu tema. Tada je ubijeno 10000 Crnogoraca samo zato što su želeli dostojanstveno uključenje Crne Gore u Jugoslaviju a ne srpsku aneksiju.

Ima neznalice mnogo ovakvih skrivenih delova naše sramote.

Kako to misliš skriven do 1987, misliš posle 1987. su nam prebrisali svest pa je sakriveno ono što smo do tada znali?

Događaji o kojima govoriš su se zaista dogodili i tačno je da su iz državnog razloga stavljani u zapećak, ali ni iz daleka nemaju taj oblik koji im ti pripisuješ. Konkretno, podatak o 10 000 ubijenih dostojanstvenih Crnogoraca je smešan i verovatno u njega zaista veruju samo redovni gosti kafića "Gaeta" na Cetinju, a i to je pitanje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako to misliš skriven do 1987, misliš posle 1987. su nam prebrisali svest pa je sakriveno ono što smo do tada znali?

Događaji o kojima govoriš su se zaista dogodili i tačno je da su iz državnog razloga stavljani u zapećak, ali ni iz daleka nemaju taj oblik koji im ti pripisuješ. Konkretno, podatak o 10 000 ubijenih dostojanstvenih Crnogoraca je smešan i verovatno u njega zaista veruju samo redovni gosti kafića "Gaeta" na Cetinju, a i to je pitanje.

Nije se učilo u školama da je Aleksandar Karadjordjević sa svojim trupama kojima je rukovodio Živojin Mišić, tokom okupacije Crne Gore krajem 1918. godine masakrirao 10000 ljudi, žena i dece i zapalio oko 6000 kuća, onima koji nisu za sebe mislili da su Srbi, nego su se osećali kao Crnogorci.

Nije se učilo u školama da su Makedonci pod prisilom menjali prezimena i dodavali ić, što se danas tretira kao genocid.
Nije se učilo u školama da su Petar i Aleksandar izvršili masovne pokolje albanskog civilnog stanovništva na Kosovu o čemu je čak pisala i prijateljska Francuska i Ruska štampa.

A zašto 1987. Pa do 1987. godine su četnici koliko toliko bili primireni. Mirovali su u svojim brlozima ili drhtali od UDB po inostranstvu. Od kad vam je došao Milošević, pasprdeli ste se i što treba i što ne treba. Izmedju ostalog, smatrajući da su likvidacije po Crnoj Gori bile opravdane, sami ste o njima pisali. Tako sam i pročitao, kako inače, u četničkoj Srbiji.

Posle osamostaljenja Crne Gore, može se ponešti naći i na Montenegrini.

Ako ne znaš, a siguran sam da ne znaš, u KJ nisi mogao ni teoretski da dobiješ državnu službu ako napišeš da si Crnogorac /drugo oko u glavi/.

Nije se u školama učilo /valjda se Tito plašio najmnogobrojnije nacije/ da je već tokom 1941. godine privredni život u Srbiji procvetao:

"Samo u Beogradu je otvoreno je preko 300 advokatskih kancelarija, više od 10000 ljudi iz Srbije je otišlo na dobrovoljni rad u Nemačku, oko 5000 stručnih je radilo u nemačkim fabrikama u Srbiji, a preko 1000 dece iz bogatih srpskih porodica je otišlo na studije u Nemačku" /Prof. dr. Djordje Stanković šef katedr za istoriju Filozofskog fakulteta u Beogradu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sad čitam o tom Aleksi na Vikipediji. Kaže, došao u Srbiju da učestvuje u ratovima kao privatni vojnik. Ajd što podatke očito kao slpeci preuzimaju sa engleskog, ali ni engleski ne znaju pošto je takoreći opštepoznato da engleska reč private znači redov, običan vojnik. Sramota me je dok čitam srpsku Vikipediju.

Vikipedija jos i nije strasna. Kad citas prevode filmova ili knjizevne prevode, tek je to strava i uzas...
 
Poslednja izmena:
Ako si pismen, mislim onako kako sam napisao. Nije se učilo u školama da je Aleksandar Karadjordjević sa svojim trupama kojima je rukovodio Živojin Mišić, tokom okupacije Crne Gore krajem 1918. godine masakrirao 10000 ljudi, žena i dece i zapalio oko 6000 kuća, onima koji nisu za sebe mislili da su Srbi, nego su se osećali kao Crnogorci.

Nije se učilo u školama da su Makedonci pod prisilom menjali prezimena i dodavali ić, što se danas tretira kao genocid.
Nije se učilo u školama da su Petar i Aleksandar izvršili masovne pokolje civilnog stanovništva na Kosovu o čemu je čak pisala i prijateljska Francuska i Ruska štampa.

A zašto 1987. Pa do 1987. godine su četnici koliko toliko bili primireni. Mirovali su u svojim brlozima ili drhtali od UDB po inostranstvu. Od kad vam je došao Milošević, pasprdeli ste se i što treba i što ne treba. Izmedju ostalog, smatrajući da su likvidacije po Crnoj Gori bile opravdane, sami ste o njima pisali. Tako sam i pročitao, kako inače, u četničkoj Srbiji.

Milosevic je u pocetku poceo da koketira sa cetnistvom, prvenstveno zbog finansijskih injekcija cetnicke dijaspore i njihovih veza na Zapadu, a naravno i u nadi da ce tako dovesti do istorijskog pomirenja medju Srbima, koje bi onda, razume se, sve zajedno okupio oko sebe.

Medjutim... kada je Draskovic sa svojim gangsta-antikomunistima poceo da naoruzava ,,Srpsku gardu'' i kada se krenulo sa sve ostrijim govorima protiv ,,crvene bande'', ,,izdajnickih generala'' i ,,kukavicke JNA'', Sloba je video da je djavo odneo salu...

Na kraju, mislim da mu je upravo taj ,,istorijski kompromis'' i dosao glave.
 
Poslednja izmena:
Samouvereni komunisti su mislili da su trajno završili sa reakcijom pa je istoriografija uglavnom hvalila ono što je dobro radjeno a čuvala je narode od ružnih slika. Tako se nije previše insistiralo na činjenicama o Jasenovcu, a nije se uopšte pomninjao genocid koji su u ww2 izvršili četnici prema muslimanskom življu u Srbiji, BiH i Crnoj Gori. A razmere tih zločina koji su, inače, vršeni prema objhavljenim Mihaiovićevim planovima, su monstruozne.

Koministi su nas čuvali i kada je u pitanju ww1. Nije se pisalo da je Pašić prodao ustanike u Topličkom ustanku 1917. koji su do jednog pobijeni, a ustanak koji je trebalo da pomogle glavnim trupama i ubrza povratak u Srbiju ugušen. Nije se učilo u školama da tokom tog ustanka jedini od vodja preživeo Kosta Pećanac, ne zato što je sposoban nego zato što je pobegao. Nije se pisalo ni kako su Mišić, Putnik, Stepa i Bojović, a pre svega Petar i Aleksandar, rasipali živote srpskih seljaka. Kolubarska operacija preko 120000 poginulih, ranjenih i nestalih za manje od mesec dana, Cerska bitka preko 20000 poginulih, uvodna bitka pred proboj solunskog fronra, 50000 za jedan dan.

Mnogo se nije pisalo i biće vam vrlo teško da sve to jednog dana svaritem vi i vaša deca.
 
Milosevic je u pocetku poceo da koketira sa catnistvom, prvenstveno zbog finansijskih injekcija cetnicke dijaspore i njihovih veza na Zapadu, a naravno i u nadi da ce tako dovesti do istorijskog pomirenja medju Srbima, koje bi onda, razume se, sve zajedno okupio oko sebe.

Medjutim... kada je Draskovic sa svojim gangsta-antikomunistima poceo da naoruzava ,,Srpsku gardu'' i kada se krenulo sa sve ostrijim govorima protiv ,,crvene bande'', ,,izdajnickih generala'' i ,,kukavicke JNA'', Sloba je video da je djavo odneo salu...

Na kraju, mislim da mu je upravo taj ,,istorijski kompromis'' i dosao glave.

Malo si uprostio. Milošević je pre svega, kao i Dobrica, bio antititoista. Mrzeo ga je a hteo je da postane on. Zato je od starta podržavao uklanjanje spomenika i ulica. Valjda je tupavi mislio da može da skloni Tita a da prežive srpski komunisti. To je, naravno, bilo nemoguće.

A uništilo ga je isto ono što je uništilo i Srbiju i sve nas, a to je bolesna, patološka ideja velije Srbije koja traje već 200 godina i taman toliko nas blamira i uvlači u probleme.

Ne znaju goveda da su velike sile davno odlučile i kovertirale da Srbija kao država ne sme da predje Drinu. A primali su lepe plate da to ubace u kalkulaciju.

Jedini ko je u istoriji napravio veliku Srbiju bio je Josip Broz. Skoro pa Karlobag, Karlovac, Vivovitica, ali budale to nisu umele da cene.

Bili smo narod sa pravom veta u BiH i Hrvatskoj. Crnogorci nisu ulazili u analize jesu li Srbi ili nisu, a Makedonci su se nadmetali ko će tako dobro da govori Srpski da se ne primeti da je Makedonac.

Medjutim, srpskim nacionalistima i ostalim psihopatama to nije bilo dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Krvava strana protuturskih borbi iz prve polovine XIX stoljeća (posebno pokolj u Sjenici).

Pokolji na Albancima na Kosovu 1912.

- - - - - - - - - -

Bili smo narod sa pravom veta u BiH i Hrvatskoj. Crnogorci nisu ulazili u analize jesu li Srbi ili nisu, a Makedonci su se nadmetali ko će tako dobro da govori Srpski da se ne primeti da je Makedonac.

Medjutim, srpskim nacionalistima i ostalim psihopatama to nije bilo dovoljno.

Nije bilo dovoljno i trebalo je sve nesrbe sa tog prostora isterati, pobiti i te teritorije prikljuciti Srbiji. I sve to krajem 20. st. a sve se to radilo na nacin kao da je srednji vijek.
 
Ako si pismen, mislim onako kako sam napisao. Nije se učilo u školama da je Aleksandar Karadjordjević sa svojim trupama kojima je rukovodio Živojin Mišić, tokom okupacije Crne Gore krajem 1918. godine masakrirao 10000 ljudi, žena i dece i zapalio oko 6000 kuća, onima koji nisu za sebe mislili da su Srbi, nego su se osećali kao Crnogorci.

Nije se učilo u školama da su Makedonci pod prisilom menjali prezimena i dodavali ić, što se danas tretira kao genocid.
Nije se učilo u školama da su Petar i Aleksandar izvršili masovne pokolje civilnog stanovništva na Kosovu o čemu je čak pisala i prijateljska Francuska i Ruska štampa.

A zašto 1987. Pa do 1987. godine su četnici koliko toliko bili primireni. Mirovali su u svojim brlozima ili drhtali od UDB po inostranstvu. Od kad vam je došao Milošević, pasprdeli ste se i što treba i što ne treba. Izmedju ostalog, smatrajući da su likvidacije po Crnoj Gori bile opravdane, sami ste o njima pisali. Tako sam i pročitao, kako inače, u četničkoj Srbiji.

Posle osamostaljenja Crne Gore, može se ponešti naći i na Montenegrini.

Ako ne znaš, a siguran sam da ne znaš, u KJ nisi mogao ni teoretski da dobiješ državnu službu ako napišeš da si Crnogorac /drugo oko u glavi/.

Nije se u školama učilo /valjda se Tito plašio najmnogobrojnije nacije/ da je već tokom 1941. godine privredni život u Srbiji procvetao:

"Samo u Beogradu je tvboreno je preko 300 advokatskih kancelarija, više od 10000 ljudi iz Srbije je otišlo na dobrovoljni rad u Nemačku, oko 5000 stručnih je radilo u nemačkim fabrikama u Srbiji, a preko 1000 dece iz bogatih srpskih porodica je otišlo na studije u Nemačku" /Prof. dr. Djordje Stanković šef katedr za istoriju Filozofskog fakulteta u Beogradu.

Pošto brineš da l' sam pismen, reći ću ti da sam jesam pa za razliku od tebe znam da se "ruska i francuska štampa" piše malim slovom.

To što ti uobražavaš da znaš nema veze sa istorijom nego sa nekim ideološko-političkim šemama koje su mi inače poznate ali me mrzi da se sa time bakćem. Ipak, zanimljiva mi je tvoj površnost.

1) Pokolji na Kosovu su zaista ostali neosvetljena tema, međutim tvrdnje o tome redom dolaze iz nepouzdanih izvora pa je verovatno da se s tim preteruje. Što se tiče "prijateljske ruske štampe" (sa malim slovom), možda misliš na "reportaže" koje je anarhista Lav Trocki pisao sedeći u Bugarskoj, i koje predstavljaju nastavak rasističkih stereotipa Karla Marksa o Srbima, i koje naravno nemaju veze sa stvarnošću. Toliko o "prijateljskoj štampi".

2) Prvo pišeš o "10 000 pobijenih civila 1918-1926", a onda čitamo da je te pokolje predvodio Živojin Mišić koji je umro 1921. i da su oni bili 1918. godine. Ja svejedno znam šta ti imaš na umu i znam o tome očito više nego ti, ali kako raspravljati dok se elementarno ne informišeš o tome o čemu pokušavaš da diskutuješ. Čuj "može se naći na Montenegrini", jako referentan izvor. Pitaj-mog-brata-lažova.

3) Ako ne znaš, a siguran sam da ne znaš, u KJ je kolektivni identitet utvrđivan po veroispovesti a ne po nacionalnosti. Voleo bih da vidim tog ko se izjasnio da je Crnogorac, pa ostao bez državne službe. I, mada znam da će ti sad izgledati da se tvoj svet ruši, moram ti reći da su se čak i oni koji su sa puškom u ruci ratovali protiv vojne uprave uvedene po uspostavljanju Kraljevine SHS, izjašnjavali kao Srbi, i to ne onako usput, nego su sebe smatrali najboljima od svih Srba.

4) Da, Makedonci su bili pod prisilom da prezime promene tako da se završava sa -ić. I ne, to se danas ne tretira kao genocid, niti se ikad tretiralo, i time što to izjednačuješ sa genocidom vređaš žrtve istinskih genocida. I treba dodati da se tada nisu zvali Makedonci, niti je među njima samima bilo jasne svesti o posebnosti, pa iako je bilo grubo od Beograda to što su radili po Makedoniji, treba ipak reći da nije logično očekivati od Srba da rade na nacionalnom osvešćivanju Makedonaca.

5) A što je privredni život u Srbiji 1941. procvetao, šta da ti kažem, dabogda tebi tako cvetalo kao što je 1941. privreda u Srbiji .
 

Back
Top