Инсценирани напади

И71

Zainteresovan član
Poruka
233
Подстакнут догађајем у Сирији, занима ме историја подметнутих напада (ако постоји стручнији термин, молим да се измени). Који инциденти/напади су на било који начин инсценирани да би се имала излика за напад на противника или објаву рата?
 
Хвала модератору за промену наслова. Ипак, ја сам више за ћирилицу и за домаће речи где је могуће. Тако би можда могло да стоји "Намештени напади", али нисам стручан да изаберем домаћи израз за онај енглески "False flag operation". Изгледа да је то прилично чест догађај приликом почетка ратовања.
 
Za ulazak SAD u Prvi svetski rat kao povod je iskorišćen napad nemačke podmornice na američki brod. To nije bio klasičan false flag, ali postoje mnoga mišljenja da nemački kapetan nije tada delovao protiv važećih pomorskih zakona.

Повод за почетак рата између САД и Шпаније 1897. је такође можда био исцениран - када је у, тада шпанској, Хавани изненада експлодирао амерички ратни брод послат "да заштити грађане САД".
 
Подстакнут догађајем у Сирији, занима ме историја подметнутих напада (ако постоји стручнији термин, молим да се измени). Који инциденти/напади су на било који начин инсценирани да би се имала излика за напад на противника или објаву рата?

Otprilike svaki veći rat koji je Rimsko carstvo vodilo - od Hispanije do Istoka.

Prema tradiciji, nekako su Rimljani uvijek pozivani :D da dođu i preuzmu stvar u svoje ruke.
 
Srebrenica nije false flag. U Srebrenici se streljanje zarobljenika zaista dogodilo, samo u mnogo manjem obimu nego što se to pripisuje.
Наравно, само онда то је злочин јер су стрељани заробљеници, а не геноцид над цивилима како се приказује, и то у много мањем броју него што се то приказује( 490 стрељаних заправо) на то сам мислио.

И масакр на Маркалама се заиста догодио, као и Рачак, само што га нису изазвале србске снаге.
 
Наравно, само онда то је злочин јер су стрељани заробљеници, а не геноцид над цивилима како се приказује, и то у много мањем броју него што се то приказује( 490 стрељаних заправо) на то сам мислио.

И масакр на Маркалама се заиста догодио, као и Рачак, само што га нису изазвале србске снаге.

Izazvali su marsovci
 
Za ulazak SAD u Prvi svetski rat kao povod je iskorišćen napad nemačke podmornice na američki brod. To nije bio klasičan false flag, ali postoje mnoga mišljenja da nemački kapetan nije tada delovao protiv važećih pomorskih zakona.
Кажу да је брод пловио сувише споро. При пуној брзини не би могао да буде мета подморници. Иначе, изгледа доста наивно да се светске силе сукобљавају због потапања брода, макар више цивилног с извесним војним товаром.
 
Кажу да је брод пловио сувише споро. При пуној брзини не би могао да буде мета подморници. Иначе, изгледа доста наивно да се светске силе сукобљавају због потапања брода, макар више цивилног с извесним војним товаром.
Па и нису се сукобљавали око брода већ због виших интереса, брод је био само повод, и атентат на Фердинанда је био само повод.
 
Па и нису се сукобљавали око брода већ због виших интереса, брод је био само повод, и атентат на Фердинанда је био само повод.
Питање је само да ли се чека да се појави повод, или итекако фабрикују повод. Малтене САД нису ушле ни у један рат, а да није било сумњивог повода. Луситанија, Перл Харбор, Тонкиншки залив, Маркале, Рачак, Куле близнакиње, тобож хемијско оружје у Ираку, за који дан Сирија.
 
Srebrenica nije false flag. U Srebrenici se streljanje zarobljenika zaista dogodilo, samo u mnogo manjem obimu nego što se to pripisuje.

A koja je bila stvarna svrha Srebrenice?
Eto ja sam u to vrijeme bio vojnik i nije mi jasno ko bi zdrave pameti napravio tako nesto. Naravno, moje je misljenje i on i danas da je to napravljeno ciljno... Taman su svi oni us-rani tkz. "obavjestajci" bili u i oko Srebrenice, samo zbog ljetni ferija...
 
A koja je bila stvarna svrha Srebrenice?
Eto ja sam u to vrijeme bio vojnik i nije mi jasno ko bi zdrave pameti napravio tako nesto. Naravno, moje je misljenje i on i danas da je to napravljeno ciljno... Taman su svi oni us-rani tkz. "obavjestajci" bili u i oko Srebrenice, samo zbog ljetni ferija...

Људи који нису при здравој памети има на све стране. Нарочито у рату. А није ни лако бити при здраој памети када ти неко побије децу (мада то не оправдава).
Проблем су они који су били далеко од ратишта а нису при здравој памети.
Наоружавани муслимани у демилитаризованој зони. Ови почели чинити злочине. Реакција са друге стране је била предвидива, и по свему судећи, одиграла се у мањем обиму од пројектованог.
http://www.vaseljenska.com/vesti-da...-izetbegovica-da-dopusti-masakr-u-srebrenici/
http://www.vaseljenska.com/vesti/klinton-tvorac-srebrenice-2/
http://srbinaokup.info/?p=6590
 
Poslednja izmena:

Back
Top