Pomoc oko pracenja novijih stvari
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Pomoc oko pracenja novijih stvari

Zainteresovan član ^|Wolf|^ (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Podrazumevano Pomoc oko pracenja novijih stvari

Zanima me kako da pratim sve novo sto izadje, npr maticne cpu vga, ili tako nesto. I objasnjenje sta su promenili. Da ucim jos neke stare stvari npr sta je bitno kod cpu, hdd, MB, vga, i ostalo. Zasto je to bitno nasta utice, kako se uklapaju hardveri cpu sa maticnom i ostalo kako to vec ide. Upisao sam sredju elektrotehnicku skolu ( elektrotehnicar racunara). Mislio sam da cu tamo da naucim nesto ali nista. Voleo bih kad porastem da budem neki gamer i da radim u nekoj pc shop radnji. Ali da bi se tu zaposlio moram da imam odredjeno znanje, ne znam sta da upisem dalje da bi uspeo u tom cilju. Nadam se da me toliko toliko razumete.

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Podrazumevano Re: Pomoc oko pracenja novijih stvari

sine, kakva je to ambicija da budeš gamer i radiš u pc shopu
    ono, ljudi bi obično da budu neko i nešto a ne kasirke
    nisi mi jasan

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    477

Citat Original postavio ^|Wolf|^ Pogledaj poruku
    Zanima me kako da pratim sve novo sto izadje, npr maticne cpu vga, ili tako nesto. I objasnjenje sta su promenili. Da ucim jos neke stare stvari npr sta je bitno kod cpu, hdd, MB, vga, i ostalo. Zasto je to bitno nasta utice, kako se uklapaju hardveri cpu sa maticnom i ostalo kako to vec ide. Upisao sam sredju elektrotehnicku skolu ( elektrotehnicar racunara). Mislio sam da cu tamo da naucim nesto ali nista. Voleo bih kad porastem da budem neki gamer i da radim u nekoj pc shop radnji. Ali da bi se tu zaposlio moram da imam odredjeno znanje, ne znam sta da upisem dalje da bi uspeo u tom cilju. Nadam se da me toliko toliko razumete.

Budi inženjer.
    Висока школа електротехнике и рачунарства струковних студија
    http://www.viser.edu.rs/

Kakvo je to zanimanje gejmer i gde ih zapošljavaju?

Učlanjen
    02.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Pa niste me razumeli, ja hocu da znam sve to sto sam naveo hocu da pratim sva nova desavanja. A to gejmer. Naravno da ih nigde ne zaposljavaju. Nego to mije slobodno vreme. Pa imam zelju da otvorim jedan lanac pc shop-a. Kao sto je npr winwin ili tako neka kompanija. Ali moram prvo da pocnes od radnika pa onda da ulazis u posao polako i onda otvoris.

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Pa niste me razumeli, ja hocu da znam sve to sto sam naveo hocu da pratim sva nova desavanja. A to gejmer. Naravno da ih nigde ne zaposljavaju. Nego to mije slobodno vreme. Pa imam zelju da otvorim jedan lanac pc shop-a. Kao sto je npr winwin ili tako neka kompanija. Ali moram prvo da pocnes od radnika pa onda da ulazis u posao polako i onda otvoris.
    Sine, nećeš ti od radnika u prodavnici nikad dogurati do vlasnika, evo oma ti kažem
    osim ako te ne pogodi neko tetkino nasledstvo/loto/nađeš torbu punu para na ulici
    jer od kasirke u maksiju nikad ne nastaje vlasnica maksija, ako me razumeš
    a to gde da pratiš, pa po internetu, vidi koliki je internet, sto hiljada sajtova koji se bave dokonim stvarima kao što su najnoviji intelov procesor koji fura 23404394783847239402 jezgara i grafička veličine omanjeg rotvajlera koja se hladi ledom sa severnog pola
    imaš i one časopise koje se bave kompovima
    al uči školu, ako si dobar za fizike matematike i zanima te tehnika, upiši ETF pa da radiš pošten posao, a ne da radiš u win winu

Učlanjen
    02.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio kreptoman Pogledaj poruku
    Sine, nećeš ti od radnika u prodavnici nikad dogurati do vlasnika, evo oma ti kažem
    osim ako te ne pogodi neko tetkino nasledstvo/loto/nađeš torbu punu para na ulici
    jer od kasirke u maksiju nikad ne nastaje vlasnica maksija, ako me razumeš
    a to gde da pratiš, pa po internetu, vidi koliki je internet, sto hiljada sajtova koji se bave dokonim stvarima kao što su najnoviji intelov procesor koji fura 23404394783847239402 jezgara i grafička veličine omanjeg rotvajlera koja se hladi ledom sa severnog pola
    imaš i one časopise koje se bave kompovima
    al uči školu, ako si dobar za fizike matematike i zanima te tehnika, upiši ETF pa da radiš pošten posao, a ne da radiš u win winu
    Hvala ti na ovom izvanrednom savetu. Upravu si.(zaslucio si da dobijes reputaciju) A mozes da mi pomognes i das mi neke sajtove koje npr ti pratis. neke casopise koje citas i tt ?
    Poslednji put ažurirao/la ^|Wolf|^ : 27.08.2013. u 12:40

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Nemoj mene leba ti ja sam to prerastao negde kad sam bio kao ti, prva srednje
    pa me je klepio muzički sindrom, krenuo sam da slušam grandž i sviram gitaru i muvam čke
    bolje sačekaj nekog od ovih programera što im je to poso da ti daju neki info

Obećava Плазма (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Hoce covek da otvori lanac. Koliko imas godina, malisa?

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Malo vise motivacije ti treba od toga, ali dobro je, vazno je da si motivisan. Kao sto je neko vec napisao, ako zelis time da se bavis, ETF ti je jako dobar izbor!

Ako zelis da pratis novosti iz sveta tehnologije, evo ti da kazem tri od najvecih takvih sajtova:

http://gizmodo.com/

http://www.anandtech.com/

http://hexus.net/

Učlanjen
    02.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio smart*exe Pogledaj poruku
    Malo vise motivacije ti treba od toga, ali dobro je, vazno je da si motivisan. Kao sto je neko vec napisao, ako zelis time da se bavis, ETF ti je jako dobar izbor!

Ako zelis da pratis novosti iz sveta tehnologije, evo ti da kazem tri od najvecih takvih sajtova:

http://gizmodo.com/

http://www.anandtech.com/

http://hexus.net/
    E hvala. Mnogo HVALA ! I naravno rep.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0