Kina će finansijski pomoći Srbiji

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
中国不阻塞:
Kina će finansijski pomoći Srbiji

Peking -- Nikolić je izjavio da je Srbija dobila apsolutnu podršku od Kine da postane njen strateški partner, istakavši i da je Srbija najbolja veza Kine sa EU.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=08&dd=26&nav_id=746600

"U Kini kada razgovarate sa predsednikom države, predsednikom vlade i predsednikom Svenacionalnog Kongresa vi ste, ako ste stekli njihovo poverenje, obavili veliki deo posla, sve ostalo je samo realizacija. Ja sam ubeđen - a vreme će da pokaže - da smo mi veliki posao obavili u Kini, da je Kina čekala ovakvu Srbiju i da će se u potpunosti posvetiti razvoju Srbije", rekao je Nikolić za Tanjug.

Prema njegovim rečima, cilj posete bio je da predsednik Kine i njegovi saradnici shvate koliko je bitno ne samo za Srbiju da Kina svojim investicijama i projektima, a preko naše zemlje, uđe u Evropu.

"Mislim da smo dobili apsolutnu podršku za to da Kina postane naš strateški partner među najozbiljnijima u svetu. Uveren sam da je obnovljeno staro prijateljstvo koje je samo malo bilo zaostalo u jednoj deceniji iza nas", rekao je Nikolić.

Predsednik Srbije je, komentarišući odluku Kine da Srbiji dodeli pet miliona dolara bespovratne pomoći, rekao da mu je drago zbog toga, ali da je on došao zato što želi da ljudi u Srbiji mogu da žive od svog rada i da Kina to može da omogući Srbiji.

"Ako Kina ima sporove sa nekim susedima, oko nekih ostrva, u Srbiji vidim jedno ostrvo sa kojeg Kina može svojom ekonomijom, svojim proizvodima da osvaja celu Evropu. Srbija je najbolja veza Kine sa EU", ukazao je on.

Prema Nikolićevim rečima, razgovaralo se o projektima koji će biti konkretizovani u naredna dva-tri dana.

"U Kini stvari idu nešto drugačije. Kina je primenila drugačije metode u svojoj ekonomiji i u Kini se država nikada nije u potpunosti sklonila iz ekonomije i privrede zato što joj trebaju uspešni, a ne neuspešni koje će da teraju u stečaj", naveo je Nikolić, koji je ubeđen da će se rezultati ove posete sledeće godine pokazati na velikim investicijama.

A ove godine, dodao je, ako budemo pametni i sve tendere budemo pošteno raspisivali i sprovodili, imaćemo kineski kapital na mnogim gradilištima u Srbiji, u mnogim firmama najsavremeniju kinesku tehnologiju, na termoleketranama kinesko znanje, a ozbiljno će se razgovarati i o studiji izvodljivosti za kanal Dunav-Morava-Vardar.

"Za taj kanal sam saznao da je studija pokazala opravdanost a kineska strana je samo na tome zasnivala želju i ideju da li će učestvovati u projektu ili ne. Ako sa još nekoliko država, koje su nam veliki prijatelji i sa kojima prijateljstvo treba da zasnivamo na ekonomiji, uspostavimo ovakve dobre odnose mislim da stižu bolji dani za građane Srbije", zaključio je Nikolić.

Kineski predsednik Si Đinping i predsednik Srbije Tomislav Nikolić potpisali su u Pekingu zajedničku izjavu o produbljivanju strateškog partnerstva dve zemlje.

Dvojica zvaničnika prisustvovali su i potpisivanju sporazuma dve zemlje o ekonomskoj saradnji i saradnji u oblasti tehnologije, prenela je agencija Sinhua.

Na današnjem sastanku, Đinping i Nikolić dogovorili su se da dve zemlje nastave uzajamno da se podržavaju u pitanjima od suštinskih i vitalnih interesa i jačaju trgovinu i investiranje.

Dogovoreno je i osnaživanje saradnje u oblastima poljoprivrede, energetike, industrije informacionih tehnologija i automobilske industrije, izgradnje infrastrukture, kao u oblastima nauke i tehnologije.

Kineski predsednik rekao je da je Srbija "prvi strateški partner te zemlje u centralnoj i istočnoj Evropi i dobar prijatelj Kine u Evropi".

"Kina poštuje suverenitet i teritorijalni integritet Srbije i ceni napore Beograda za pronalaženje političkog rešenja pitanja Kosova", rekao je Si.

Nikolić je izrazio nadu da će svojom posetom pokrenuti novo poglavlje u odnosima dve zemlje. On je rekao i da će Srbija zajedno s Kinom raditi na razvijanju odnosa Pekinga i centralne i istočne Evrope.

Srpski predsednik ranije danas u Pekingu se sastao i s kineskim premijerom Li Kećijangom i predsednikom Svekineskog narodnog kongresa Džang Deđijangom.

Nikolić predvodi državnu delegaciju koja je danas počela četvorodnevnu posetu Kini. U srpskoj delegaciji je i ministar građevinarstva i urbanizma Velimir Ilić i grupa privrednika.

Cilj posete je osnaživanje strateškog partnerstva s Kinom, koje je sklopljeno 2009. godine, napredak u realizaciji postojećih investicionih projekata, kao i inicijativa za novim oblicima saradnje.

Gospodine Đinping, dosli nam Srbi u posetu? A koji su ti? Pa to Vam je jedna malena zemljica na Balkanu sa populacijom velicine naseg osrednjeg grada... A u kom hotelu su odseli? :mrgreen:

_nobody_
 
" ozbiljno će se razgovarati i o studiji izvodljivosti za kanal Dunav-Morava-Vardar. "
Ako se ovo realizuje, Srbije je spasena.

Tacno, niste svesni znacaja ovog kanala...

Brodovi nece zaobilaziti ceo okean, ili preko Crnog Mora praviti 5 puta, odnosno 2 puta duzu rutu, nego kroz Srbiju pravo ce izbiti na sredozemno more, a mi cemo biti prava Panama u Evropi, Panama od kanala moze da zivi, o turistima koji odmaraju da ne govorim, potencijalu razvoja industrije po tim prometnim rutama, svi ce se jagmiti da naprave nesto pored kanala, jer ce to svi videti i jos mnogo toga, ukratko moja procena bi da bi to Srbiji donelo cistih 5 milijardi dolara vise u budzetu svake godine...
 
Migovi su nevidljivi, molim lepo. Možda su tu. Ali kanal ne može biti nevidljiv, ili možda može .....:think:

Ima da bude brz kanal, kao one slobine pruge od zajma za preporod.

Nećemo sad pokretati temu o tome ovde,inače će realizacija, daj Bože, biti omugućena zbog kineskog interesa.

Ih mozes misliti koliki je kineski interes da brodovi idu kanalom od Soluna do Budimpeste. To im je verovatno jedan od najvecih prioriteta.
 
"da smo mi veliki posao obavili u Kini, da je Kina čekala ovakvu Srbiju i da će se u potpunosti posvetiti razvoju Srbije"

Стопирали су и раст економије и изградњу државе и рад парламента све док нису видели да ће на изборима победити Тома и напредњаци... После тога су са олакшањем наставили са својим животима...
 
A da ga urade na koncesiju pa da uzimaju pare narednih 50 i više godina?

Cuja ako ga urade na koncesiju? A sta ti mislis da nece mozda bilo sta da rade na poklon? Vidim Panama se obogatila od kanala i tamo svi dzabalebare dok im od kanala pada para. Egipat isto. Da zanemarimo to sto jos niko nije izveo ozbiljnu studiju o ekonomicnosti celog projekta, ili sitnice tipa odakle da namaknu vodu za taj kanal.
Ono sto mene impresionira je da posle svih ispaljivanja sa grandioznim projektima, koji bi trebalo da Srbiju pretvore u Luksemburg, ima jos onih koji veruju u te ludosti.
 
60 Panama 16,615 2012
61 Romania 16,518 2012
62 Gabon 16,086 2012
63 Uruguay 16,037 2012
64 Bulgaria 15,933 2012
65 Mauritius 15,649 2012
66 Belarus 15,579 2012
67 Lebanon 14,610 2012
68 Montenegro 14,206 2012
69 Kazakhstan 13,892 2012
70 Venezuela 13,475 2012
71 Costa Rica 12,943 2012
72 Dominica 12,643 2012
— World 12,139 2012
73 Argentina 12,034 2006
74 Brazil 11,909 2012
75 Macedonia 11,710 2012
76 Serbia 11,544 2012
Poražavajuće, ali ipak istinito.
 
Prateći večeras vesti na tv-u, rečeno je da Srbija dobija BESPOVRATNU POMOĆ, nisam siguran, ali čini mi se da rekoše 5 miliona eura....


A koliko me pamet služi, mi primamo bespovratne pomoći sa veoma visokim ciframa iz skoro celog sveta, najviše iz Evrope, već 20 godina, od čega nisam video ni dinar.
 
Trebalo bi svi Građani koji nikad ništa nisu dobili od države, javno da objave da nemaju nikakve veze sa finansijama Srbije, kao ni sa zaduženjima, u svim javnim glasilima, i ograde se od zaduženja koja uzimaju vlastodržci i realizuju ih u svoje interese i u svoje džepove, i proglase da ne priznaju sve to što je zaduženo i završilo ko zna gde.

Očigledno da če morati da se osnuje neko udruženje za zaštitu Građanstva od državne mafije, i pravno intervenisati na međunarodnom nivou, i kod predstavnika donatora...
 

Back
Top