Ocitavaje nalaza

Renny

Početnik
Poruka
13
Postovani,zamolila bih ako mi netko od Vas moze pomoci oko tumacena dijagnoze ,koja je dobijena nakon gastroskojije zeluca . Dg: Gastritis Chronika Infiltratio Ventriculi Egzulcerativa. Hvala
 
to sam i ja teo otvorim temu uopsteno tumacenje skracenica i laicki objasnjenje sta je visak-manjak
naci biohemijski parametri
AST 46.0 od 0.0-37.0,to pise HI i jedinica mere IJ/L
HDL 0.74 od 0.92-2.24 to mi je LO nisko
LDL 2.8 od 3.11-4.36 znaci to je isto nisko neki holesteroli ybm li ga
 
to sam i ja teo otvorim temu uopsteno tumacenje skracenica i laicki objasnjenje sta je visak-manjak
naci biohemijski parametri
AST 46.0 od 0.0-37.0,to pise HI i jedinica mere IJ/L
HDL 0.74 od 0.92-2.24 to mi je LO nisko
LDL 2.8 od 3.11-4.36 znaci to je isto nisko neki holesteroli ybm li ga

Ovo prvo ti je enzim jetre,i malo je povišen.

HDL je "dobar" holesterol,i on ti je ispod granice referentnih vrednosti.

LDL je u redu. :)

- - - - - - - - - -

jel mogu ja da pitam vas dvojicu, a sto dr kad odete sa rezultatima ne pitate?


Pitanje je na mestu. Verovatno su danas uzeli rezultate,pa bi ovih dana trebalo kod lekara. A ko ce cekati do tada,heheh. :)
 
Ovo prvo ti je enzim jetre,i malo je povišen.

HDL je "dobar" holesterol,i on ti je ispod granice referentnih vrednosti.

LDL je u redu. :)

- - - - - - - - - -




Pitanje je na mestu. Verovatno su danas uzeli rezultate,pa bi ovih dana trebalo kod lekara. A ko ce cekati do tada,heheh. :)

ma ok je pitanje nemam nista protiv, nego reko valjda su isli kod dr
il ce sutra....
aj sto ti kazes nestrpljenje :lol:
 
cekaj taj dobar holesterol jel treba poraste?i to za jetru kako da poboljsam?

pito ja nemaju bre pojma 100% sve nesto nije strasno,praticemo,aj za 3 meseca da ti dam opet uput da to proverimo,budaletina


Pa zato što nista nije drastično ispod granice. HDL bi trebalo biti mozda malkice visi,a LDL je u redu. :)

A enzim jetre,je malo povisen,zasto ne znam,ne znam ni zasto si radio biohemijske analize,sta ti je rekao dr? I gde je ALT?
 
ALT je dobar 30 od 0-42,radio sam sve to jer sam se prehladio opet pre par nedelja a pre toga pocetkom juna a pre toga jos 2x zimus,kasalj i curenje nosa pa reko da vidim o cemu se radi,onda dao urin i krv obaska
evo ti jedan drugarski savet, promeni dr pa da se posvetite trazenju razloga zasto su enzimi jetre povecani
ma znas i sama koje su to peripetije kako da znam da nece gori upasti?
 
ALT je dobar 30 od 0-42,radio sam sve to jer sam se prehladio opet pre par nedelja a pre toga pocetkom juna a pre toga jos 2x zimus,kasalj i curenje nosa pa reko da vidim o cemu se radi,onda dao urin i krv obaska

ma znas i sama koje su to peripetije kako da znam da nece gori upasti?

Moze biti da je od lekova koje si pio,ako nesto pio,ili jednostavno jer si skoro prelezao neku infekciju.

Ne bi trebalo biti nista strasno i alarmantno,zato su ti i rekli da se opustiš i da preventivno ponovih biohemijske nalaze za 3 meseca,sasvim logicno i prihvatljivo.

Naravno,ti u privatnoj laboratoriji to mozes uraditi i ranije,cisto da sebe resis panike,koja je nepotrebna. :lol:
 
ALT je dobar 30 od 0-42,radio sam sve to jer sam se prehladio opet pre par nedelja a pre toga pocetkom juna a pre toga jos 2x zimus,kasalj i curenje nosa pa reko da vidim o cemu se radi,onda dao urin i krv obaska

ma znas i sama koje su to peripetije kako da znam da nece gori upasti?

znam, sve znam, mozes po cekaonici da pitas ljude koji su kod drugih kakvi su i td...
ako se tu radi o opstoj praksi onda jos i dobro njih ima vise pa mozes da menjas slobodno
problem je kad ima jedan ili dvoje onda si u sosu :lol:

imas ambulante, vise njih, (sa po nekoliko dr u svakoj) na svojoj opstini, imas i dz glavni na svojoj opstini i u njemu opst praksu
tako da mozes da se raspitas ko je dobar i td...
 
znam, sve znam, mozes po cekaonici da pitas ljude koji su kod drugih kakvi su i td...
ako se tu radi o opstoj praksi onda jos i dobro njih ima vise pa mozes da menjas slobodno
problem je kad ima jedan ili dvoje onda si u sosu :lol:

imas ambulante, vise njih, (sa po nekoliko dr u svakoj) na svojoj opstini, imas i dz glavni na svojoj opstini i u njemu opst praksu
tako da mozes da se raspitas ko je dobar i td...
pa raspito sam se keva se kune u nju jer joj bez problema samo prepisuje lekove i lepo se ispricaju:lol:
 
pa raspito sam se keva se kune u nju jer joj bez problema samo prepisuje lekove i lepo se ispricaju:lol:

sto mi ovo poznato :lol:
koja opstina?
ja mislim da imas pravo na jednu konsultacju sa drugim, bez potpisivanja ugovora, pa probaj tako ako ce ti biti lakse
a ne moras nista od toga
kako oces, nego reko ako te plasi taj nalaz i nisi zadovoljan lekarom ti malo proceprkaj sa drugima....
 
Postovani,zamolila bih ako mi netko od Vas moze pomoci oko tumacena dijagnoze ,koja je dobijena nakon gastroskojije zeluca . Dg: Gastritis Chronika Infiltratio Ventriculi Egzulcerativa. Hvala

Nisam video da ti je neko odgovorio
U opisnom prevodu;
hronični gastritis (zapaljenje sluzokože želuca) sa stvaranjem ranica na površini sluzokže želuca.
To mora ozbiljno da se shvati, što su ti pretpostavljam rekli...
 

Back
Top