JULSKA STRIPOTEKA

vins

Primećen član
Poruka
577
Ne znam za Vas, ali po mom mišljenju posle tačno godinu dana jedan normalan broj Stripoteke. Novina je što umesto jedne epizode nekog serijala imaju 4 mini epizode:
Valerijan (Linus/Meyieres)
Nik Rajder (Nici/Ramela)-seća li se ko ovog junaka, negde krajem 80-tih je izlazio kao posebno Dnevnikovo izdanje, čini mi se
Ostaci prošlosti(Goodwin/Wiliamson)
Glen Distro (Navarro)
Preporučujem da kupite, 80 dinara je...
Pošto pretpostavljam da svi ovde kupujemo Stripoteku, šta mislite o njoj ?
 
Stripoteku kupujem redovno, valjda zato što je jeftina, pa i ako su bez veze stripovi, nije mi žao da dam 1€. Što se tiče izbora stripova, nije baš idealan i većinom su stripovi stariji od 15 pa i 20 godina, al' ajde.

Nik Rajder meni je jedan od najgorih Bonelijevih heroja. Totalno bezličan i dosadan. Kao da gledaš neku najgoru trećerazrednu krimi TV seriju, pa i gore od toga. Uostalom, u Italiji je prodavanost Nika Rajdera toliko opala, da su ukinuli serijal potpuno.
 
Pročitao sam ovu Stripoteku i nisam se baš oduševio. Valerijan je očajan, a i inače mi se smučio taj nabeđeni klasik francusko-belgijske škole... Ona SF pričica sa jeftinom poentom je bez veze. "Distra" je na momente lepo nacrtan, i ima relativno originalnu ideju (glavni lik je propali pisac alkoholičar, a uz to komunista u SAD), ali strip je povremeno prilično nejasan i banalan... Nik Rajder je možda i najbolji deo ovog broja, što dovoljno govori.
 

Back
Top