АКО БИ УВЕЛИ АЛКО ТЕСТ ЗА ПОСЛАНИКЕ НЕ БИ БИЛО КВОРУМА

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Joksimović: Alko-test za poslanike! Stefanović: Onda ne bismo imali kvorum



Poslanica Srpske napredne stranke Jadranka Joksimović izazvala je danas polemiku u Skupštini Srbije pošto je ocenila da "treba videti ko je od poslanika pod dejstvom alkohola ili nekih drugih opijata".
327256_jadranka-joksimovic-01fonetfoto-fonetnenad-orevi_ff.jpg
Joksimović (SNS): Treba videti ko je pod dejstvom opijata

- Hajde da vidimo ko je pod dejstvom alkohola ili drugih opijata, jer se ovako ne može raditi u skupštini. Nema drugog načina da se odgovori na iracionalnost i bezobrazluk koji možda i nisu deo pojedine ličnosti. Ja u to želim da verujem - rekla je Joksimović.


356179_borko-stefanovic270613ras-foto-oliver-bunic11_hf.jpg
Borislav Stefanović (DS): Zašto pričamo o tome ko koliko može da popije

U priču o alkoholizmu uključio se i šef poslaničke grupe Demokratske stranke Borislav Stefanović koji je rekao da su poslanici danas došli da raspravljaju o izmenama Zakona o ministarstvima, a da se umesto toga priča o "doživljaju mladih naprednjaka o njihovim političkim protivnicima i koliko ko može da popije".

- Da sprovedemo taj test, nisam siguram da bismo imali kvorum - ocenio je Stefanović.


Strasti je pokušao da smiri poslanik na listi LDP Žarko Korać, koji je ukazao da će, kada počne rasprava o ličnosti, imovinskom stanju i drugim ličnim stvarima, parlamet završiti sa teškim incidentorm. On je minstru Selakoviću poručio da se od njega očekuje, kao što se uvek očekuje od predstavnika vlasti, da pokaže više tolerancije, jer je posao opocizije da kritikuje vlast.


Babić (SNS): Na Goču je prijatnije nego na Himalajima

Pošto je u skupštini prethodno završena rasprava o boravku lidera LDP Čedomira Jovanović na Himalajima i njegove poruke da “neće valjda da ide na Romaniju”, zamenik šefa poslaničke grupe naprednjaka Zoran Babićrekao je da je na Goču, gde je on boravio nekoliko dana, mnogo prijatnije nego na Himalajima i da mnogo manje košta.


- I ja ću opet rado biti tamo. Može svako da se penje o svom trošku i nemam problem sa te strane, ali ne mogu se od 110.000 dinara u parlamentu plaćati te bahanalije, a onda biti zabrinut za ljude koji će slati decu u školu i kako će to platiti. Objasnite kako se od plate 100.000 dinara prave bahanalije od nekoliko hiljada evra - rekao je Babić.


Poslanik libarala Bojan Đurić poručio je Babiću da ga raduje što je bio na Goču ili bilo kom drugom mestu na svetu i da poslanici mogu da pričaju ko gde putuje o državnom trošku i da se to objavi.


- Pretpostavljam da vi, Stefanoviću (Nebojša Stefanović, predsednik Skupštine), imate najviše putovanja, vi ste predsednik parlamenta, ali nedopustivo je da se raspravlja o tome ko gde putuje o svom vlastitom novcu - rekao je Đurić.


Čedomir Jovanović: Planine prepustite meni


Poslanik DS Dragan Šutanovac poručio je da sada poslanici "imaju intervenciju da rade alko test". On je zatražio pauzu u radu, jer se ne raspravlja po dnevnom redu i poručio onima "koji su nervozni zbog šanka da odu do njega, jer Srbija čeka rekonstrukciju o kojoj se priča šest meseci".


- Ni mene, ni moje kolege ne interesuje ko gde letuje, koliko troši na garderobu i porodicu. Želim da letujete gde možete - rekao je Šutanovac.


Raspravu o putovanjima pokušao je da prekine šef liberala Čedomir Jovanović, koji je svojim poslanicima poručio da "planine prepuste njemu", a da preostalo vreme za rasrpavu "posvete raskrinkavanju vladajuće koalicije", ali i naprednjacima da ne propagiraju kako "predsednik Srbije Tomislav Nikolić peče domaću rakiju, a onda poslanike teraju na alko test".

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
:super::super::super::super:
Ај да будемо први у свету...
 
Gospodin Jo u svom elementu.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/4...-sam-narkoman-od-Morisona-i-Hendriksa-zajedno

Šta je idealan političar? To što imam četvoro dece, što sam ekonomski nezavistan. Ja se onda ne uklapam u to? Ja sam veći narkoman od Džima Morisona i Hendriksa zajedno i ronim i penjem se i sve to sa 40 godina. Dosta više sa tim! Mogu sve to da izdržim, ali to je previše bolesno za instituciju kao što je ova (Skupština). Sada još traže testove u Skupštini. Zamislite kako bi oni prošli. Ne moraju da duvaju, ima i drugih testova. Vi znate na koje mislim. Ako je noć crna, onda je dan sunčan, topao i beo - rekao je Jovanović.

:lol:
 
cista farma...
ali ne razumem--zasto se u skupstinskom restoranu u opste dozvoljava alkohol..??

Ето....далеко им да оду кући да лочу...
Од 250 посланика, 150 је из Београда...
А, њихово локање плаћа... као и све остало....
СРПСКА СИРОТИЊА.
 
Ето....далеко им да оду кући да лочу...
Од 250 посланика, 150 је из Београда...
А, њихово локање плаћа... као и све остало....
СРПСКА СИРОТИЊА.

vise ih je iz BG...a koliko znam uvedeno je u pojedina JP-alkotest...nigde se ne pije u ni jednoj firmi osim u kafani--i koliko vidim u skupstinskoj farmi....narani narod i napoji stoku da ga posle zabavlja...
 
Ја не разумем зашто Србија уопште има парламентаризам и вишепартијски систем.

...si siguran da ga još imamo ?

Meni ovo sada liči na čistu diktaturu koju nisam doživela nikada u ovoj zemlji...bar da sam je ja osetila.
 

Back
Top