Srbi sa severa neće u Tačijevu policiju

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.358
Srbi sa severa neće u Tačijevu policiju

Prištinski dnevni list "Tribuna" nedavno je objavio da su se Priština i Beograd složili da 280 pripadnika MUP-a Srbije bude deo Kosovske policijske službe (KPS), odnosno Ministarstva unutrašnjih poslova Kosova. List navodi da je dogovoreno da srpski policajci ne polažu nikakvu zakletvu, da ne idu na dodatnu obuku u Vučitrn i da, pre i posle stupanja u KPS, nemaju neke druge dodatne treninge.

335087_pristina-jun-2013--fonet-ap-4_f.jpg




Član Prištinskog pregovaračkog tima i savetnik zamenika premijera Kosova Driton Lajči potvrdio je ovu informaciju Tanjugu, naglasivši "da je procedura za integraciju srpskih policajaca u KPS-u pojednostavljena, jer se mora ići u korak sa vremenskim rokovima za restrukturisanje i integraciju Kosovske policije koji su postavljeni Briselskim sporazumom".

Ova informacija potpuno je iznenadila "raspuštene" pripadnike MUP-a Srbije na severu Kosova od kojih se, saznaju "Vesti", nijedan nije javio za prelazak u KPS i MUP Kosova.


- Nakon zatvaranja stanica u Leposaviću, Zvečanu, Kosovskoj Mitrovici i Zubinom Potoku svi smo još na čekanju. U Beogradu su prema nama bili korektni, niko nas nije uslovljavao niti terao u KPS. Rekli su da sačekamo do septembra kada bi trebalo da se definiše naša konačna sudbina.



- Pristaću samo na prevremenu penziju ili na rad u MUP-u Srbije i ako može negde u blizini, u Raški, Novom Pazaru ili na Kopaoniku da bih bio sa svojom porodicom - kaže jedan od srpskih policajaca iz Leposavića. On tvrdi da se niko od njegovih kolega nije javio za prelazak u KPS i pita kako je MUP Srbije mogao da dogovara kolektivni prelazak u KPS ako policajci to ne žele i neće da prihvate.

- Radije ću ostati bez posla i raditi nešto drugo nego otići pod kontrolu Albanaca. Ako bih prihvatio rad u KPS-u može se dogoditi da već za koju godinu nosim uniformu policije Velike Albanije - kaže pripadnik MUP-a Srbije iz Zubinog Potoka.


Prevara

Srpski policajci sa severa KiM tvrde da Srbima ništa ne znači što će formiranjem Zajednice srpskih opština regionalni komandant za Sever biti - Srbin.
- I sad je Srbin, pa ga niko ništa ne pita, hapse ljude a da on nije ni obavešten - kažu oni.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/339388/Srbi-sa-severa-nece-u-Tacijevu-policiju

Nista izgleda da ce Vucic morati da salje neke policajce iz Beograda , da izigravaju srpske policajce u policiji Velike Albanije....
 
Poslednja izmena od moderatora:
U ratovima se gube teritorije....

Nisi to znao?

Niko se nije Kosova ODREKAO, vec je Kosovo IZGUBLJENO ....

Jedino to treba PRIZNATI, ne praviti se LUD....

а циници, лицимури и лажни космополити се радују томе, поносни што је Срба сваким даном све мање, искрено им желћи тотални нестанак.....
 
а циници, лицимури и лажни космополити се радују томе, поносни што је Срба сваким даном све мање, искрено им желћи тотални нестанак.....

Pa zbog takvih kao ti se sve to desava. Zbog nacionalista.

Srpski nacionalizam je uvek bio KONTRAPRODUKTIVAN srpskom razvoju.

Kad god je nacionalizam ona kratkom lancu - Srbi su ziveli bolje i na vecim teritorijama.

Primer ti je Titova Jugoslavija.
 
Pa zbog takvih kao ti se sve to desava. Zbog nacionalista.

Srpski nacionalizam je uvek bio KONTRAPRODUKTIVAN srpskom razvoju.

Kad god je bi na kratkom lancu - Srbi su ziveli bolje i na vecim teritorijama.

Primer ti je Titova Jugoslavija.

и њу су Срби направили,
пардон, направили су је усташе из антифашистићке пријатељске сусједне,са преко милијун изгинулих за слободу србијанаца, незахвалних националиста.....
 
NA mene je izuzetan utisak ostavila SLOGA SRBA SA SEVERA KOSMETA

BUKVALNO NIJEDAN SE NIJE PRIJAVIO DA BUDE U TACIJEVOJ POLICIJI!

NIJEDAN!

Mislim ovo je za mene neverovatan podatak , da izmedju 280 ljudi , Srba nema niti jednog jedinog izdajnika!

Dzabe Vucicu i Dacicu sve pretnje i pritisci. NAROD I SRPSKA SLOGA SU JACI OD TACIJEVIH PLACENIKA

Ovo znaci da jos ima nade za nas i da najbolji Srbi danas zive na Kosovu i Metohiji a najgori - u Beogradu.
 
Da si ikada bio na Severu Kosova video bi da tamo postoje policijske stanice u kojima rade Srbi ali nose obeležja tzv. KPS-a.Toliko da se vidi kolko si upućen u situaciju tamo dole...

pa bio sam ja tamo vise puta nego sto ces ti ikada. E pa ti srbi koji su do sada bili u KPS-u su svi do jednog odbili da predju u policiju Hasima Tacija i nijedan od njih se nije prijavio da se tamo zaposli.

Zato sam i napisao da me je iznenadila njihova sloga i to da niko medju njima nije izdao.

Sada posto nijedan Srbin nece da radi u policiji Hasima Tacija postoje 2 resenja:

Da se na tim mestima zaposle Albanci iz juzne Mitrovice ili da Vucic i Dacic uvezu neke druge ljude , na primer iz Beograda i tamo ih zaposle.
 
pa bio sam ja tamo vise puta nego sto ces ti ikada. E pa ti srbi koji su do sada bili u KPS-u su svi do jednog odbili da predju u policiju Hasima Tacija i nijedan od njih se nije prijavio da se tamo zaposli.

Zato sam i napisao da me je iznenadila njihova sloga i to da niko medju njima nije izdao.

Sada posto nijedan Srbin nece da radi u policiji Hasima Tacija postoje 2 resenja:

Da se na tim mestima zaposle Albanci iz juzne Mitrovice ili da Vucic i Dacic uvezu neke druge ljude , na primer iz Beograda i tamo ih zaposle.

U članku se govori o pripadnicima MUP-a Srbije a ne Srbima koji već rade u KPS-u.
 
pa Beograd ih je na to naterao. Sada ih teraju da daju otkaze u MUP SRbije i da se zaposle kod Tacija ali oni to nece vecina ce ili biti nezaposlena ili ce otici u prevremenu penziju kod Tacija nece niko.

Kako da se zaposle kod Tačija kada si i sam rekao da oni već rade u MUP-u i KPS-u istovremeno?Znači izaćiće iz MUP-a i ostati u KPS-u.Koliko ja vidim, njima problem predstavlja što više neće primati dve nego jednu platu:think:
 
Ma nece, jedno je prica, a drugo zivot.
Nece Srbi u policiju u pocetku , a kasnije ce se otimati . Tako je bilo i u bivsoj Krajini i sa uniformom i sa kunama .
Ja sam pisao ovdje da ce sa sjeverom Kosova biti isto kao sa istocnom Slavonijom , pa su mi govorili kojesta .
Na sjeveru Kosova je mirna reintegracija , a ko to ne vidi ili je glup ili slijep .
 
Srbi sa severa neće u Tačijevu policiju !!!


Bravo , to su pravi Srbi i pravo razmišljanje :ok:

Drago mi je što vidim da duh srpstva nije dibidus uništen i da nisu baš svi povili kičme i vratove na izvol'te svakojakom okupatoru.

Juče me baš potreslo kad sam pročitala da je 26 vojnika Srba pristupilo u vojsku nekakvog kosove i za te ljude nemam nijednu lepu reč sem povampireni nedićevski kolabricioni sindrom vredan najdubljeg prezira :neutral:

Još jednom bravo za ove iz naslova i tako pravi slobodan čovek razmišlja.

Pre bih jela gloginje i korenje nego se potčinila okupatoru
...kao i svi moji časni preci :)
 

Back
Top