Prosečna plata u julu iznosila 44.182 dinara

Ваша зарада у односу на просек


  • Ukupno glasova
    48
  • Anketa je zatvorena .

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Prosečna zarada bez poreza i doprinosa u julu je iznosila 44.182 dinara, i u odnosu na jun bila je nominalno manja za 0,5 odsto, a realno veća za 0,4 odsto, saopštio je danas Republički zavod za statistiku (RZS).

U julu tekuće godine isplaćena prosečna bruto zarada iznosila je 60.896 dinara, i u odnosu na juni nominalno je manja za 0,8 odsto, a realno je veća za 0,1 odsto.

Prosečna neto zarada isplaćena u periodu januar-jul 2013. nominalno je veća za 6,3 odsto u odnosu na prosečnu zaradu bez poreza i doprinosa isplaćenu u istom lanjskom periodu, a realno je manja za 4,1 odsto.

Istovremeno, prosečna bruto zarada u prvih sedam meseci tekuće godine nominalno je veća za šest odsto, a realno manja za 4,3 odsto u odnosu na prosečnu zaradu isplaćenu u tom periodu 2012.
http://www.tanjug.rs/novosti/97634/prosecna-plata-u-julu-iznosila-44-182-dinara.htm

Молијо би све запослене да за тел. агенцију Нове Југославије изнесу податак о исплаћеним зарадама за Јул текуће године.
А ево и анкете чисто да видимо тко то зарађује 400 ојера а и више у индустријској велесили и лидеру регијона са највећим бројем директних западних инвестициа меремих милијардама долара и стотинама иљада нових радних места.....
 
Ovo je cista laz . Pumpana statistika. A gde su u celoj prici nezaposleni kojih je preko 50% radno sposobnog stanovnistva.

Ко их ебе, багра нерадничка, тема је посвећена прегаоцима, путницима брезалтернатог колодвора, да се испрсе цифром и убију у појам сељачине, противнике арчења наслеђа, сународника и државе.
 
Ja sam iznad proseka, ali mislim da je prosecna plata zapravo manja od toga sto pise.

Ок, фала
него јел може мало поближе, (не цифра!) већ само наговештај, где се у просербии зарађује изнад просека, зарад нас неупућених, заосталих, ретгогардних?
 
Mislim da je prosečna plata ok, zato što iz inostranstva dolazi masa doznaka. S druge strane ima i onih koji primaju na ruke dosta...

doznake iz inostranstva ne ulaze u statistiku prosecne plate.

I ti sto na ruke primaju isto ne ulaze u statistiku prosecne plate.

Mada su takvi retki danas osim ovih sto rade na crno.A i ti sto rade na crno rade u 90% slucajeva za neku mizernu lovu.
 
Mislim da je prosečna plata ok, zato što iz inostranstva dolazi masa doznaka. S druge strane ima i onih koji primaju na ruke dosta...

каке веза има дознака од преко, или кешовина на црно са ЗВАНИЧНОМ статистиком зарада, озбиљне и правне државе, са будућношћу, обећатом?
 
Ок, фала
него јел може мало поближе, (не цифра!) већ само наговештај, где се у просербии зарађује изнад просека, зарад нас неупућених, заосталих, ретгогардних?

Na drzavnoj sisi, pljackaskim bankama i u vrlo malom broju firmi u kojima par ljudi ima vise ili isto u odnosu na fiktivni "prosek".

Ovo je propaganda rezima i nema veze sa realnoscu.
 
Na drzavnoj sisi, pljackaskim bankama i u vrlo malom broju firmi u kojima par ljudi ima vise ili isto u odnosu na fiktivni "prosek".

Ovo je propaganda rezima i nema veze sa realnoscu.

А да ипак сачекамо одговор упитаног, можда нас просветли и упути у тајне добри зарада у обећатој?
 
Молијо би све запослене да за тел. агенцију Нове Југославије изнесу податак о исплаћеним зарадама за Јул текуће године.
А ево и анкете чисто да видимо тко то зарађује 400 ојера а и више у индустријској велесили и лидеру регијона са највећим бројем директних западних инвестициа меремих милијардама долара и стотинама иљада нових радних места.....

Ја тај просек шишам ко ништа. Моја годишња плаћа је два и по до три пута већа од ове. Машала! :worth:
 
Bas pre neki dan razgovaram sa prijateljem koji ima skoro 20 godina staza , pun fond casova , radi kao profesor u srednjoj skoli u Loznici.
Ima nesto malo vecu platu od ove, naravno najvise zahvaljujuci godinama staza.
A profesorska plata u Srbiji NIKADA u istoriji nije bila prosecna, nego uvek natprosecna.

Sto se mene tice ja nisam reper posto se bavim privatnim poslom.
 
Ја тај просек шишам ко ништа. Моја годишња плаћа је два и по до три пута већа од ове. Машала! :worth:

Драго ми је чути,
но јел може кака асоцијација, да пућанство покуша докучити чим се бавите, можда се још нетком посрећи, те просербиа намакне још бољи просек, за коју годину јачи и од еуропског?
 
Bas pre neki dan razgovaram sa prijateljem koji ima skoro 20 godina staza , pun fond casova , radi kao profesor u srednjoj skoli u Loznici.
Ima nesto malo vecu platu od ove, naravno najvise zahvaljujuci godinama staza.
A profesorska plata u Srbiji NIKADA u istoriji nije bila prosecna, nego uvek natprosecna.

Sto se mene tice ja nisam reper posto se bavim privatnim poslom.

па има и за Вас, опција бр.4 рецимо?:)
 
Драго ми је чути,
но јел може кака асоцијација, да пућанство покуша докучити чим се бавите, можда се још нетком посрећи, те просербиа намакне још бољи просек, за коју годину јачи и од еуропског?

Па лепо пријатеље: замисли да је 44.182,00дин годишња плаћа и то ти је сва наука. :)
 
Ne moze opcija 4......
Ja imam lep posao, prevashodno pri tom misleci na to sto mi je radno vreme onda kada mi se radi.......A sto se novca tice, imam primanja iznad tog proseka..
Mogao bih da budem i kandidat za opciju 4, ali j.b.g kad volim da se izlezavam, uzivam, lencarim........

Богами,
пре сте кандидат за ретрогардног србијанца, препреку будућности у којој сви раде по 17 сати дневно и зарађу по 150 ојера, месечно.:)
 
Ја тај просек шишам ко ништа. Моја годишња плаћа је два и по до три пута већа од ове. Машала! :worth:

Наш, ваш . Пише да живиш у Србији , где то то зарађујеш више. Ако је ово наш просек где то зарађујеш свој. :)

ЛОЛ
 

Back
Top