SLUSALICE (JACK Problem ili ne ?)

gost 199422

Ističe se
Poruka
2.230
Imam 3 para slusalica, i sa svakim imam problem.

Ove najnovije, najudobnije i sa najboljim zvukom se skoro uopste ne cuju. Kad ubacim u kuciste od kompa cuje se kako krci, samo oni visoki tonovi, bas ocajno. Ali kada u podesavanjima stavim da se cuje samo LEVI ili DESNI kanal cuje se lepo samo znatno tise nego sto treba. (tj. pusti levi ili desni kanal na obe strane, znaci ne cujem oba kanala nego jedan, na obe slusalice )
Kada probam da izvucem malo cak i ako je to milimetar, u sekundi se lepo cuje i onda se skroz ugase. A na lap topu je drugacije, na lap topu nadjem mesto gde se dobro cuju. Sto se tice mobilnog telefona isto kao na kompu, nema tog mesta gde se dobro cuju.

Druge slusalice su OK sa kompom i lap topom, samo sto su jako neudobne, ne mogu da ih nosim, i potenciometar na njima nije dobar pa ne mogu da pojacam, i negde se gubi kontakt na jednoj slusalici, krci. Ali daju dobar zvuk kad se namesti.

Ove trece su neke najslabije, nisam siguran za komp ali na lap topu se dobro cuju na onoj sredini. Ni ubacene ni izvadjenje. Sto se tice telefona ne cuju se kako treba.


E sad, moje pitanje je. Da li je to do jack-a ili je mozda neki softverski problem ? Ove nove slusalice su mi se neko vreme lepo cule i na telefonu i na kompu, i onda odjednom pocele lose da rade.
Sta mogu da probam da nadjem tacno gde je problem i kako da ga resim ? Najbitnije su mi ove prve, nove slusalice. Ako bi bilo sigurno da isecem jack i zamenim sa drugim slusalicama koje se dobro cuju, ili nesto drugo ? Samo da one budu u funkciji.

PS: Mislim da nije softverski problem, nego je do tog mrtvog jack-a. Sva 3 para slusalica imaju zeleni i roze jack. Odvojeno za slusalice i mic. Sto znaci da imaju po 2 crne linije na jack-u.
 
"neutralnom" ? :D

______________________________________________________________________

I da, imam jos jedan lap top, na kome se isto ponasaju.
A na drugom kompijuteru mi uopste ne radi audio. Mislim da je lose napajanje pa ne daje dovoljno snage. Nekad mi pisti da nema RAM-a, nekad ne vidi HDD, a audio ne radi uopste. :O Svejedno, tu ne mogu da probam.
 
Poslednja izmena:

Back
Top