svchost.exe 100% CPU usage problem

Rough Collie

Primećen član
Poruka
915
Naslov poprilicno objasnjava problem. Kad upalim racunar posle par minuta se uljuci svchost.exe i koristi 100% cpu. To traje otprilike do pola sata i onda se iskljuci i vrati na normalu.Cesto se ukljuci kad krenem na net i onda mora da se ceka tih pola sata dok se ne iskljuci. Da li neko zna da resi ovaj problem sa svchostom jer je zaista dosadan.
 
Task manager
view >> select colums /process tab
stikliras PID
ok
vidis sta ti vuce svchosts.exe
zapises njegov PID broj
otvoris cmd
kopiras
tasklist /svc >%systemdrive%\resultst.txt
na C particiji se pravi log
otvoris log i vidis pod PID brojem sta vuce svchosts.exe
to disable-ujes ,zaustavis ili reisntaliras/upgrade
 
Da ja prevedem ovaj tvoj link na srpski jezik :)

Svchost je u slobodnom prevodu genericki host (domacin) za dll fajlove, a nastao je kada je MS prestao da interne Windows servise pokrece iz *.exe fajlova i poceo da ih pokrece iz dll fajlova.
Sam *.dll se ne moze samostalno pokrenuti, vec samo u okviru svchos-a.
Servisi su rasporedjeni u logicke grupe, pa tako u okviru jednog svchost-a mogu biti pokrenuta nekoliko servisa. Ako bi svi servisi bili pokrenuti u okviru jednog svchosta, prestankom rada jednog servisa pao bi OS, ovako prestankom rada jednog servisa prestaje sa radom samo ta logicka grupa.
Znaci Svchost je kontejner u kome se izvrsavaju dll-ovi.

Neki malware-i iskoriscavaju ovu strukturu windowsa.
 
Јa сaм имaо тaј проблем, мa кaко некоме чудно звучaло, испостaвило се дa је aдaптер зa нaпaјaње био неиспрaвaн, и то сaм уочио тек кaд сaм случaјно откaчио нaпaјaње, чим је лaп топ остaо нa бaтеријском нaпaјaњу, cpu usage се смaњио.
 
Task manager
view >> select colums /process tab
stikliras PID
ok
vidis sta ti vuce svchosts.exe
zapises njegov PID broj
otvoris cmd
kopiras
tasklist /svc >%systemdrive%\resultst.txt
na C particiji se pravi log
otvoris log i vidis pod PID brojem sta vuce svchosts.exe
to disable-ujes ,zaustavis ili reisntaliras/upgrade

uradio ali to sto pokazuje pod PID-om ja nemam pokazano na listi u task menageru. stavise da me neko pita da li imam na kompu to sto je navedeno pod tim PID-om rekao bih mu sa 100% sigurnoscu da nemam.

a i reci mi kako se disabluje, posto nisam siguran da znam kako.

reci mi i ako hocu da na isti nacin u cmd promptu umesto za svchost unesem za plugin-container i firefox koje su skracenice
 
Poslednja izmena:
Јa сaм имaо тaј проблем, мa кaко некоме чудно звучaло, испостaвило се дa је aдaптер зa нaпaјaње био неиспрaвaн, и то сaм уочио тек кaд сaм случaјно откaчио нaпaјaње, чим је лaп топ остaо нa бaтеријском нaпaјaњу, cpu usage се смaњио.

jbt pa i meni, promenio sam port za napajanje i sve se vratilo u normalu...
 

Back
Top