ne znam sta je u pitanju?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: ne znam sta je u pitanju?

Početnik
    Učlanjen
    17.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ne znam sta je u pitanju?

od nedavno sam primetila da mi je konekcija promenjena sama od sebe -tj neki broj koji zovem 996425..... ne znam sta da radim i sta je to? da bih se konektovala moram da menjam svaki put iznova u propertis. upomoc!!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

skeniraj kompjuter, imas neki dialer program,
    koristi ad aware, mislim da on moze da pronadje dialere, skini ga sa adrese http://www.pctv.co.yu/download/
    skeniraj komp, i nadji ga i izbrisi...
    P.S. To sto imas, moze da se desi da ti je i do sada, kada se nakacis na net, da ti prekine vezu i poveze se na neki br. u inostranstvu, tako da se ne cudis ukoliko ti slucajno dodje veci racun

ukoliko ovaj ne radi onda :
    SAFE MODE i prekontrolisi svoj komp jos jednom od tih dialera, ako ovaj ne nadje pokusaj sa CW shrederom on se ne instalira...

nista ne gubis i ako probas sa Search and destroy-Spybo
    adresa za download : http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html

ajd, pa javi sta si uradio

Zainteresovan član ljubomir47 (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: ne znam sta je u pitanju?

Citat Original postavio nenadxxx
    od nedavno sam primetila da mi je konekcija promenjena sama od sebe -tj neki broj koji zovem 996425..... ne znam sta da radim i sta je to? da bih se konektovala moram da menjam svaki put iznova u propertis. upomoc!!!!
    U pitanju je sigurno neki od dialer programa koje si zakačila na netu.Dostavi mi privatnom porukom tvoju e-mail adresu da ti pošaljem dobar anti dialer program koji će te štititi od štete koju ti mogu naneti dialeri.

Obećava
    Učlanjen
    20.05.2005.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano

I ako imas digitalnu centralu hitno nesto nadji posto oni svi rade preko tonskog biranja, a ako pak imas staru centralu ne moras nista hitno poduzimati bas kao i ja ove 3 godine za cije vreme sam imao analognu centralu...

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

SpyBot 1.4 brise (uglavnom sve )dialere, stim da se skenira u safe modu sa iskljucenim oporavkom sistema.
    Izbrisi postojecu konekciju i ponovo je formiraj posle skeniranja.
    "Naj program" koji koristim protiv dialera je T-com antidialer (besplatan i mali cca 1.3Mb bez nekih posebnih opcija,samo "dali da konektujem ili ne")sa adrese http://www.t-com.hr/privatni/internet/sigurnost/antidialer/#1.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Dijalera obicno ima najvise na nekim nevaljalim sajtovima, ali nisu toliko opasni koliko je opasan telefonski racun. Ono sto znam je da se jako tesko uklanjaju iz racunara jer se lako kopiraju sami po sistemu. Nabavi dobar zastitni zid... :?

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: ne znam sta je u pitanju?

Citat Original postavio nenadxxx
    pokupila si dialer program sa neta,nista strasno ,ako imas neki program da skeniras i posle obrises,ako nemas posalji mi e-mail poslacu ti ja program

Zainteresovan član ljubomir47 (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Nenadxxx,
    pod hitno instaliraj neki antidialer program (ja sam ti već,a vidim i još ih ima,ponudili pomoć),i ne oklevaj mnogo,jer ti se može desiti žešća neprijatnost sa telefonskim računom.Ukoliko neveruješ u takvu mogućnost,a ti malo prelistaj ovaj forum,ili još bolje,idi na sajt ministarstva za telekomunikacije,pa pročitaj njihovu informaciju o tome šta se desilo našim gradjanima u 2003. i 2004.,dakle onima koji su negde "zaradili" dialer program!!!
    Dakle,ne želim da te ovim isprepadam,nego samo da te upozorim na moguće neprijatnosti,koje možeš izbeći instaliranjem antidialera.Zato požuri.

Slične teme

1. Da li je u pitanju epilepsija?
    Autor SaskaSM u forumu Zdravlje
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 09.05.2011., 10:54
  2. Veliki problem ne znam sta je u pitanju..
    Autor Zokinho u forumu Internet
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.06.2008., 10:53
  3. Znam da ne znam -majeutika
    Autor ms u forumu Filozofija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 06.04.2008., 21:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku