Ernest Hemingway

PalaSaKruske

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Jutros sam cula nesto interesantno preko radio stanice, jedan nemacki pisac je davao intervju i u jednom momentu kazuje da je Ernest Hemingway imao internet najverovatnije nebi sebi oduzeo zivot.

dodaje


promenila se slika drustva, danas izadjemo sa prijateljima u kafic, restoran ili gde vec uvek ista slika, svi su zauzeti sa smart telefonima neki se dopisuju preko facebooka, twittera, poneko iscekuje poruku neko se nada poruci sve u svemu barem ce neko iz tog drustva da oseti fantom-vibracije u dzepu i izvuci ce svoj telefon da vidi da li je sta stiglo. kad vece prodje i drustvo se razidje krenu da jedni drugima pisu sms iako su to vece skupa proveli.

Mozgovi su non stop zauzeti tako da i nemaju vremena da se bace na neko duboko razmisljanje, nemaju vremena da sami sebe zaustave da se preispitaju hej ko sam, sta sam uradio ili radim korisno gde sebe vidim u naredno 5 godina, nemamo dakle vremena da se kljucno pozabavimo oko sebe sto znaci da smo otupeli

o tome razmisljam od jutros. a vi?
 
Cekaj, ti tvrdis da taj nemacki pisac tvrdi da u principu E.Hemingvej ne bi izvrsio samoubistvo da je imao internet, jer bi Ernest oglupio,otupio, uplitkario se?
Aj ti sto si pala sa kruske pa ne razmisljas sta ljudi stvarno govore ili kriju recenim ali taj pisac je definitivno idiot.Njemu je inteligencija vezana za internet??



I od jutros o tome razmisljas?
 
Jutros sam cula nesto interesantno preko radio stanice, jedan nemacki pisac je davao intervju i u jednom momentu kazuje da je Ernest Hemingway imao internet najverovatnije nebi sebi oduzeo zivot.

dodaje


promenila se slika drustva, danas izadjemo sa prijateljima u kafic, restoran ili gde vec uvek ista slika, svi su zauzeti sa smart telefonima neki se dopisuju preko facebooka, twittera, poneko iscekuje poruku neko se nada poruci sve u svemu barem ce neko iz tog drustva da oseti fantom-vibracije u dzepu i izvuci ce svoj telefon da vidi da li je sta stiglo. kad vece prodje i drustvo se razidje krenu da jedni drugima pisu sms iako su to vece skupa proveli.

Mozgovi su non stop zauzeti tako da i nemaju vremena da se bace na neko duboko razmisljanje, nemaju vremena da sami sebe zaustave da se preispitaju hej ko sam, sta sam uradio ili radim korisno gde sebe vidim u naredno 5 godina, nemamo dakle vremena da se kljucno pozabavimo oko sebe sto znaci da smo otupeli

o tome razmisljam od jutros. a vi?
sa internetom ili bez nje opet bi sebi razneo glavu
 
Cekaj, ti tvrdis da taj nemacki pisac tvrdi da u principu E.Hemingvej ne bi izvrsio samoubistvo da je imao internet, jer bi Ernest oglupio,otupio, uplitkario se?
Aj ti sto si pala sa kruske pa ne razmisljas sta ljudi stvarno govore ili kriju recenim ali taj pisac je definitivno idiot.Njemu je inteligencija vezana za internet??



I od jutros o tome razmisljas?

a tvoj nastup i nacin komunakicje bas govori da je nemacki pisac upravu

zasto si toliko agresivna?
 
Ja nesto mislim da internet zaglupljuje i te mase ljudi koji cackaju smartphonove po kaficima i klubvima i lajkuju slike macaka ili pesme domacih folk pevaca, ili "izbaciju" slike sa provoda na FB i cekaju lajkove.

Nemaju vremena da razmisljaju o temama postojanja, smislu zivota, ali zato mogu da prate sta pisu sa kime se prepucavaju na Twitteru Vlado Giorgijev i onda to da komentarisu.
Nekako mi je manje deprimirajuce drustvo koje se bavi nekim intelektualnim razmisljanjem, neko koje lajkuje grupe "samo bahato, samo bezobrazno" i ostale iz slicne kategorije.

Stoji i previse razmisljanja o prolaznosti zna da bude pogubno, mada i ljudi okruzeni tehnologijom nadju razloga za besmisao pa i samoubistvo.
 
Mozgovi su non stop zauzeti tako da i nemaju vremena da se bace na neko duboko razmisljanje, nemaju vremena da sami sebe zaustave da se preispitaju hej ko sam, sta sam uradio ili radim korisno gde sebe vidim u naredno 5 godina, nemamo dakle vremena da se kljucno pozabavimo oko sebe sto znaci da smo otupeli

pa, na sreću otkako je izmišljeni internet, android i iOS
ljudi se uopšte ne samoubijaju
 
to sto manje razmišlja neko ne znači da je srećniji, mada i ja sam nekad mislio da je tako
generalno mislim da je preterano i nemotivisamno korišćenje interneta veliki izvor depresije
samo što je depresija postala normalno stanje
a oni klinci što se ubijaju kad ih neko ismeje na fb?
 

Back
Top