Rekonstrukcija sajta?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
ovaj sam sajt radio prosle godine, dizajn nije nesto, ali im je trebao cms, sad ja hocu malo da prolepsam taj sajt radi licne reputacije, glavni problem je navigacija, logo koji ne smem menjati i novosti deo.

Ceo background ovog sajta je u stvari jedan slajder, a preko njega je sve ovo sto vidite, na pocetku je sajt bio lepsi, ali su oni imali neke svoje ideje, pa mi sad deluje lose.

Takodje vlasnik veb sajta ima potreba za jos najmanje 2-3 kartice, dajte mi ideju, u cssmaniji mi nista ne daje ideju, licni savet dajte...

Untitled.jpg


ne bih da kacim link, ukucajte ime firme sto pise na slici i dodajte .com pa cete videti.
 
Poslednja izmena:
ovaj sam sajt radio prosle godine, dizajn nije nesto, ali im je trebao cms, sad ja hocu malo da prolepsam taj sajt radi licne reputacije, glavni problem je navigacija, logo koji ne smem menjati i novosti deo.

Ceo background ovog sajta je u stvari jedan slajder, a preko njega je sve ovo sto vidite, na pocetku je sajt bio lepsi, ali su oni imali neke svoje ideje, pa mi sad deluje lose.

Takodje vlasnik veb sajta ima potreba za jos najmanje 2-3 kartice, dajte mi ideju, u cssmaniji mi nista ne daje ideju, licni savet dajte...

Pogledajte prilog 300943

ne bih da kacim link, ukucajte ime firme sto pise na slici i dodajte .com pa cete videti.

Pazi da ga ne spiuniraju Ameri.....:mrgreen:
 
e a ja imam sto nedoumica za WP i Jumlu, tacnije gotova CMS resenja...

Kako ja sad kad uradim sajt u WP, koji mora biti radjen po temi (sto je glupost, svaka ozbiljnija kompanija zeli jedinstven dizajn) da objasnim tim radnicima koji bi svaki dan uredjivali sajt?

U Jumli sam nesto pravio, i nije bas tako jednostavno za nekoga ko jedva kompjuter zna da koristi...
 
U wordpress-u mogućnost kreiranja samostalne teme ili ti jedinstvenosti ti je izrazito velika. , Faktiči možeš sve da prilagodiš sebi , a kao uprvljački interfeijs, za nekoga ko dodaje materijal ili prati porudžbine , ti je izuzetno lak. i popularno nazvan idiotic frendly ....

Ako si sam pravio ovaj sajtić vrlo lako ćeš se snaći i sa WP-om ...
 
U wordpress-u mogućnost kreiranja samostalne teme ili ti jedinstvenosti ti je izrazito velika. , Faktiči možeš sve da prilagodiš sebi , a kao uprvljački interfeijs, za nekoga ko dodaje materijal ili prati porudžbine , ti je izuzetno lak. i popularno nazvan idiotic frendly ....

Ako si sam pravio ovaj sajtić vrlo lako ćeš se snaći i sa WP-om ...

Jumlu poznajem, ono osnove, kreiranje modula, menija, artiklova, mmedija itd na odredjenim pozicijama, sad bas treba da uradim jedan blog u jumli, pa cu videti kako cu se snaci, krenucu od onog protostar templejta, izmenicu ga u html i css kodu malo i prilagoditi glavnom sajtu u kom se blog i nalazi, bice to izazov za mene...

Wordpress mi se cini jos jednostavniji, problem kod Jumle i WP-a je taj sto je vecina free templejta ocajnog izgleda, a bolji se placaju.
Razmisljam o tome da sam kreiram jumla templejt, ima na netu tutorijal, verujem da se to isplati, pa cak moze i da se prodaje takav templejt...

Je l' probao neko da napravi templejt za jumlu ili neki drugi cms?
 
Pretpostavljam da link dečko neće da ostavi da ovu stranicu gugl ne bi indeksirao, razumljivo.

Mislim da ovde stvarno nema potrebe za bilo kojim cms-om.

Ideju za redizajn nemam, i meni je to slabija strana. A, radio sam jednom templejt za wp, nije baš nešto ispalo. :mrgreen:
 
Kad bih ja radio redesign tog sajta, uradio bih sledeće:

- u footeru bih povećao padding i izgubio transparentnost kao i gradient... eventualno bih ostavio ovaj gornji border
- na početku logo firme mi ne bi bio na sredini već stalno gore levo i stajao bi mi na istom mestu na svakoj stranici
- odmakao bih sve što dodiruje levu ivicu browsera malo ( logo, news feed i fb like)
- pošto je ceo sajt jedan veliki slideshow i poenta i jeste da su u prvom planu slike, držao bih na svakoj stranici sadržaj na levoj strani kao na početnoj što ti je da slike dođu u prvi plan.. pritom bih od gazde tražio kvalitetnije slike
- copyright i ko je pravio bih premestio u footer ispod social linkova
- dodao bih neki lepši hover efekat na social linkove tipa opacity i stavio transition da ima fin prelaz
- takođe bih i u glavnom meniju stavio transition
- pošto smo rekli da je poenta da se pokaže šta butik nudi u slikama, ceo sajt bih odradio sa maximage jQuery pluginom koji ima fine prelaze, ne koči kao trenutni slide show na sajtu... ovde možeš da nađeš sve: http://www.aaronvanderzwan.com/maximage/

To bih ja uradio, nadam se da sam pomogao. :)
 

Back
Top