moje neverstvo..moja krivica

E sad ćemo da se pravimo blesavi ko da nikada nismo bili zaljubljeni i ne znamo za "ljubav je slepa", zaista je (na žalost ili sreću) veća verovatnoća da oni vide situaciju bolje od njega. Pošto se radi o verovatnoći samo, i dalje nemaju prava da mu se mešaju u život, ja s tim nemam problema, samo iznosim drugu stranu koja mi ovako površno deluje verovatnije.

A na temi sam pre svega htela da kažem da je 30 godina zaista previše i da je iluzorno govoriti o velikoj ljubavi koja iz 1000 razloga (koji proizilaze samo iz te činjenice da je on baš toliko stariji) ne može imati nikakvu budućnost, pa je samim tim u pitanju hipotetički velika zaljubljenost ili kakva tragedija, ako ste voljni ljudi to da pravite od svog života. I to sve pod pretpostavkom da su zaista zaljubljeni jedno u drugo i da nema skrivenih namera ni sa jedne strane.

Kapiram da bi curi u toj situaciji bilo lepo par godina a onda bi čika zanemoćao, te zdravstveni problemi, te kriza srednjih godina (jbg ali ovo je stvar koju nisam ja izmislila), te odoše zubi, nije baš ni lep već sa 60, ona bi u šetnju njega boli kuk :eek: i valjda treba da se useli kod njega i da žive zajedno pa da onda ona posle, npr. 3 godine mora da kroji život iznova, da se seli, da traži drugog čoveka, da traži drugi posao, da se vrati mami i tati?!, šta će ta devojka da radi ako ostane sa njim duži vremenski period? Ko će da je vodi u provod, ko će da joj pravi decu koju možda sad misli da ne želi..., danas, sutra, za 10 godina?

Ali ko će o tome razmišljati kad su "mnogo zaljubljeni" :neutral:

To sam htela da kažem na temi, ne da li su njegova deca imala pravo da se mešaju u njegov život ili ne. Sagledati situaciju realno.
Ako sagledavas situaciju realno, moguce je da bezbroj stvari krene naopako u bilo kojoj vezi. Tvrdis da je iluzorno govoriti o ljubavi sa takvom razlikom u godinama - to moze da tvrdi neko ko ima iskustva. Izgleda da niko od nas ovde nema takvo iskustvo, tako da ne mozemo da tvrdimo da je nemoguce, a on koji ima to iskustvo tvrdi da je moguce. Cije misljenje je relevantnije? Osim tog iskustva ima iskustvo i sa zenom slicnijih godina sa kojom ima i decu, pa nije uspelo.

Sto se tice toga sta ja nekoga privlacan partner, o tome zaista ne postoji univerzalni parametri. Nekome je privlacna npr osoba sa invaliditetom, zar mozemo da osporimo tu mogucnost? Mnogi mladi parovi ne mogu da imaju dece, pa ni to nije nikakav kriterijum za to da li se vole...

Ovako kako ti postavljas stvar, niko ni sa kim ne bi smeo da bude jer uvek postoji bezbroj rizika da nesto ne uspe.
AKo sam dobro shvatila, ti mislis da je u ovoj situaciji ona ta koja je u nepovoljnom polozaju?

- - - - - - - - - -

I mislim da je, iako bolno, zdravije za oboje da se lepo raziđu dok još imaju šansu za nešto trajnije sa nekim drugim, nego da čekaju da im se život promeni iz korena pa da se onda razilaze, razvode, rastavljaju, leče ožiljke na drugim ljudima i td. A šta će da urade zaista, ako uopšte postoje, njihova je stvar.
Najzdravije je da provede sam ostatak zivota, tako ce izbeci svaki rizik. Nikad se ne zna sta moze da krene naopako, sigurno je sigurno...
 
I sve su to odradili,lepo se rastali,pozdravili,al on pati i 'oće još,al' nema više,fajront i on sad pati.Sve ostale konstrukcije su samo mogući scenarii za neki srcedrapateljski filmić.
Patnja uopšte nije loša,pročišćava duh i telo.
 
zashto...tako je...surova realnost, a msm da to dobro ynaju oba pola:rtfm:
Mit o pokvarenim zenama i glupim muskarcima...

- - - - - - - - - -

I sve su to odradili,lepo se rastali,pozdravili,al on pati i 'oće još,al' nema više,fajront i on sad pati.Sve ostale konstrukcije su samo mogući scenarii za neki srcedrapateljski filmić.
Patnja uopšte nije loša,pročišćava duh i telo.
(mazohisti bi se slozili)
kako je ovo cinicno
 
I mislim da je, iako bolno, zdravije za oboje da se lepo raziđu dok još imaju šansu za nešto trajnije sa nekim drugim, nego da čekaju da im se život promeni iz korena pa da se onda razilaze, razvode, rastavljaju, leče ožiljke na drugim ljudima i td. A šta će da urade zaista, ako uopšte postoje, njihova je stvar.

Pa jes,i kad stoji na trotoaru moze ga udariti pomahnitali taxi!Zato,ne izlazite na ulice,narocito u mestima gde postoji taxi sluzba!
 
Ovako kako ti postavljas stvar, niko ni sa kim ne bi smeo da bude jer uvek postoji bezbroj rizika da nesto ne uspe.
AKo sam dobro shvatila, ti mislis da je u ovoj situaciji ona ta koja je u nepovoljnom polozaju?
Stvarno mi ovo već zvuči ko presipanje iz šupljeg u prazno. Postoji bezbroj rizika i postoje izvesne stvari. Izvesno je da je on 30 godina stariji od nje i da će, uprošćeno, umreti 30 godina pre nje. I pls nemoj sad kako će njoj pasti klavir na glavu sledeće nedelje, to nije izvesno, to je rizik. Izvesno je da on neće moći da vodi ljubav sa njom koliko njoj treba. Sasvim izvesna stvar, ne rizik. I nema on tu šta da "veruje da je moguće" evo verujem i ja da ću da živim 150 godina pa je opet izvesno da neću. Velika je razlika između rizika i činjenice da je lik 30 godina stariji a da se neke stvari podrazumevaju sa godinama, to nije rizik, to je činjenica, ne postaje sve mlađi. Da je 20 godina pa da kažem da imaju neke šanse da "ostare zajedno" ili da im je bolje da pokušaju pa watahel.
Kakvo vam je to uopšte poređenje sa rizikom da nekoga udare kola :eek: aj da si bar rekla sa obolelim čovekom pa da napravimo poređenje, ima 3 godine života, da li biti s njim ili ne?
Ali taj čovek nema nikakve šanse ni sa kim, nije do godina, nije do toga što može da ima partnera koji će se uljuljkati u iste probleme sa njim.

Najzdravije je da provede sam ostatak zivota, tako ce izbeci svaki rizik. Nikad se ne zna sta moze da krene naopako, sigurno je sigurno...
Sad da citiram ono što si ti citirala kao odgovor na odgovor:
I mislim da je, iako bolno, zdravije za oboje da se lepo raziđu dok još imaju šansu za nešto trajnije sa nekim drugim, nego da čekaju da im se život promeni iz korena pa da se onda razilaze, razvode, rastavljaju, leče ožiljke na drugim ljudima i td. A šta će da urade zaista, ako uopšte postoje, njihova je stvar.

- - - - - - - - - -

Pa jes,i kad stoji na trotoaru moze ga udariti pomahnitali taxi!Zato,ne izlazite na ulice,narocito u mestima gde postoji taxi sluzba!
Evo ga opet. Vas dve stvarno ne pravite razliku između rizika i izvesnih stvari? :think:
 
Stvarno mi ovo već zvuči ko presipanje iz šupljeg u prazno. Postoji bezbroj rizika i postoje izvesne stvari. Izvesno je da je on 30 godina stariji od nje i da će, uprošćeno, umreti 30 godina pre nje. I pls nemoj sad kako će njoj pasti klavir na glavu sledeće nedelje, to nije izvesno, to je rizik. Izvesno je da on neće moći da vodi ljubav sa njom koliko njoj treba. Sasvim izvesna stvar, ne rizik. I nema on tu šta da "veruje da je moguće" evo verujem i ja da ću da živim 150 godina pa je opet izvesno da neću. Velika je razlika između rizika i činjenice da je lik 30 godina stariji a da se neke stvari podrazumevaju sa godinama, to nije rizik, to je činjenica, ne postaje sve mlađi. Da je 20 godina pa da kažem da imaju neke šanse da "ostare zajedno" ili da im je bolje da pokušaju pa watahel.
Kakvo vam je to uopšte poređenje sa rizikom da nekoga udare kola :eek: aj da si bar rekla sa obolelim čovekom pa da napravimo poređenje, ima 3 godine života, da li biti s njim ili ne?
Ali taj čovek nema nikakve šanse ni sa kim, nije do godina, nije do toga što može da ima partnera koji će se uljuljkati u iste probleme sa njim.


Sad da citiram ono što si ti citirala kao odgovor na odgovor:


- - - - - - - - - -


Evo ga opet. Vas dve stvarno ne pravite razliku između rizika i izvesnih stvari? :think:
primer porodice cije prognoze verovatno nisu bile optimisticne gledano po tvojim merilima http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:377376-Nislijka-invalid-rodila-sina verovatno mnogi nisu upoznati sa ovom pricom, ali je rec o srecnoj porodici, mladim ljudima i vezi koja je pocela kada je ona vec bila u kolicima. Verujem da je razlika u godinama kod zdravih ljudi mnogo manja prepreka. http://zena.blic.rs/Porodica/14743/Dragana-Rodic-Arandjelovic-Iz-kolica-supruga-majka-i-padobranac
 
Osim ako me pržite :confused:

Recite mi, kako on može da spreči da umre 30 godina pre nje? Kako da spreči da postane deda dok je ona u najboljim godinama?
Dajte neki savet. Pošto je postati deda očigledno "rizik" a ne nešto što nas sve čeka.
 
primer porodice cije prognoze verovatno nisu bile optimisticne gledano po tvojim merilima http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:377376-Nislijka-invalid-rodila-sina verovatno mnogi nisu upoznati sa ovom pricom, ali je rec o srecnoj porodici, mladim ljudima i vezi koja je pocela kada je ona vec bila u kolicima. Verujem da je razlika u godinama kod zdravih ljudi mnogo manja prepreka. http://zena.blic.rs/Porodica/14743/Dragana-Rodic-Arandjelovic-Iz-kolica-supruga-majka-i-padobranac
Ozbiljno? :think:
Ne govorimo o razlici u godinama već o njegovim godinama, mnogim. Misliš da je ženi (ajd ne muškarcu) od 50 godina lakše da rodi dete nego ženi u kolicima?
 
Osim ako me pržite :confused:

Recite mi, kako on može da spreči da umre 30 godina pre nje? Kako da spreči da postane deda dok je ona u najboljim godinama?
Dajte neki savet. Pošto je postati deda očigledno "rizik" a ne nešto što nas sve čeka.
Cak i da pretpostavimo da se zna kada ce ko umreti (sto je zaista besmisleno), postoji mogucnost da budu srceni npr 30 godina. Da li mislis da je to malo ili mislis da je osoba od 53 godine vec jednom nogom u grobu?

- - - - - - - - - -

Ozbiljno? :think:
Ne govorimo o razlici u godinama već o njegovim godinama, mnogim. Misliš da je ženi (ajd ne muškarcu) od 50 godina lakše da rodi dete nego ženi u kolicima?
Ovde nije rec o zeni koja ima 50 godina, vec o muskarcu od 50 godina.
Znam mnoge mlade parove koji nazalost ne mogu da imaju decu, pa su i dalje zajedno i srecni.
 
Kad on bude imao 83 ona će imati 53. 73/43, 63/33... Tačno ih vidim kako srećni skakuću po krevetu u ljubavnom zanosu i ona je potpuno zadovolj(e)na.

Inače ta stvar sa decom mi je zapravo najmanje bitna stavka u celoj priči, ne znam zašto si baš za nju zapela.
 
Posebno je korisna ako je potpuno nepotrebna :roll:


Pa jel mu neko postavio pištolj uz glavu i naterao ga?Dobrovoljno je skočio u vodu,pa nek pliva.
Primer sa ženom u kolicima nije baš sličan ovome o čemu se ovde priča.Ona živi normalan
život i bori se za njega,postavljač je upao u nešto za šta nije bio spreman i nikada neće ni biti.
 
Poslednja izmena:
Cak i da pretpostavimo da se zna kada ce ko umreti (sto je zaista besmisleno), postoji mogucnost da budu srceni npr 30 godina. Da li mislis da je to malo ili mislis da je osoba od 53 godine vec jednom nogom u grobu?

I moram da primetim da upadaš u kontradiktornost. Ako osoba od 53 godine nije jednom nogom u grobu, zašto misliš da je ONA jednom nogom u grobu kad bude njega sahranjivala sa svojih, tačno 53?

Ili misliš da je to super vreme za nju da potraži mladića od 23...
 
Kad on bude imao 83 ona će imati 53. 73/43, 63/33... Tačno ih vidim kako srećni skakuću po krevetu u ljubavnom zanosu i ona je potpuno zadovolj(e)na.

Inače ta stvar sa decom mi je zapravo najmanje bitna stavka u celoj priči, ne znam zašto si baš za nju zapela.
ti si pomenula, pa zato inace nekome jeste najbitnija, nekome nije
Misliš da je ženi (ajd ne muškarcu) od 50 godina lakše da rodi dete nego ženi u kolicima?
Nisu svim ljudima bitne iste stvari, to pokusavam da kazem. Nije zivotna sreca samo slika iz nekog kic filma ili romana. Samo mi je iritantno insistiranje na tome da je nemoguce da je ljubav prava sa razlikom u godinama.

- - - - - - - - - -

I moram da primetim da upadaš u kontradiktornost. Ako osoba od 53 godine nije jednom nogom u grobu, zašto misliš da je ONA jednom nogom u grobu kad bude njega sahranjivala sa svojih, tačno 53?

Ili misliš da je to super vreme za nju da potraži mladića od 23...
Super je bilo koje vreme da covek potrazi nekoga sa kim mu je lepo, a da pri tom ne bude zrtva emocionalnih ucena ljudi koje voli ili malogradjanskih uplitanja ostalih u ono sto ih se ne tice.

- - - - - - - - - -

on je već deda :mrgreen:
Ima li ovde muskaraca koji imaju 53 godina da nam kazu kako im je? :D
 
ti si pomenula, pa zato inace nekome jeste najbitnija, nekome nijeNisu svim ljudima bitne iste stvari, to pokusavam da kazem. Nije zivotna sreca samo slika iz nekog kic filma ili romana. Samo mi je iritantno insistiranje na tome da je nemoguce da je ljubav prava sa razlikom u godinama.
Ali, odakle ti ovo, gde sam ja ovo napisala?
Super je bilo koje vreme da covek potrazi nekoga sa kim mu je lepo, a da pri tom ne bude zrtva emocionalnih ucena ljudi koje voli ili malogradjanskih uplitanja ostalih u ono sto ih se ne tice.
Super je h, samo nije super ideja da se nekome ulepša njegovih 53 godine do smrti, da bi onda ona ostala da pati u starosti sama, osim ako pod hitno ne nađe nekoga posle pokojnog muža :neutral: sebično s njegove strane.
 

Back
Top