Хитно потребна помоћ!!

posnazajednica

Aktivan član
Poruka
1.655
Поздрав свима.

Шетајући се шумским путем привукло ми је пажњу слабо скичање које је допирало из жбуња. Пришао сам му, разгрнуо га и у картонској кутији угледао 7 малих штенаца, по свему судећи "Балканца" ловачког пса. Вероватно их је неко учмало српско говедо оставило да угину, па сам их узео и нисам знао шта да радим. Подмлачио сам кравице, ставио у бочицу и нахранио на цуцлу. У кутију сам ставио сламе и направио рупе за доток ваздуха и ушушкао их.

По свему судећи они немају 2-3 дана, нису прогледали и не умеју да ходају. Шта да радим? Како да их храним? Чиме? Колико пута дневно и колико је количински довољно? У чему да их држим (у кући не могу, ја сам довољна животиња мојима). Да ли ће успети да преживе? Потрудићу се да их одгајим док не буду довољно способни да се сами о себи старају.

Молим за хитну помоћ!!!
 
Poslednja izmena:
Поздрав свима.

Шетајући се шумским путем привукло ми је пажњу слабо скичање које је допирало из жбуња. Пришао сам му, разгрнуо га и у картонској кутији угледао 7 малих штенаца, по свему судећи "Балканца" ловачког пса. Вероватно их је неко учмало српско говедо оставило да угину, па сам их узео и нисам знао шта да радим. Подмлачио сам кравице, ставио у бочицу и нахранио на цуцлу. У кутију сам ставио сламе и направио рупе за доток ваздуха и ушушкао их.

По свему судећи они немају 2-3 дана, нису прогледали и не умеју да ходају. Шта да радим? Како да их храним? Чиме? Колико пута дневно и колико је количински довољно? У чему да их држим (у кући не могу, ја сам довољна животиња мојима). Да ли ће успети да преживе? Потрудићу се да их одгајим док не буду довољно способни да се сами о себи старају.

Молим за хитну помоћ!!!

Odakle si, mozda ima neko udruzenje za zastitu zivotinja...

Ako nisis siguran, pokusaj da kontaktiras https://www.facebook.com/lana.djordjevic.9
Ja sam je par puta kontaktirao kda sam nalazio na ulici izgladnele pse, poslednji put za nekog Boksera pre 2-3nedelje...
 
Хвала на брзим одговорима.

Фикса, тренутно сам далеко од града, овде и струја једва хвата домет, тако да тек када сиђем у град.
ТхеБладе, јесам, и подмлачио сам га мало, тако их храним.
марконс82, у селу сам, не верујем да овде има тако нешто. Сада сам нашао још пар савета шта да радим. За сада су добри, спавају.

Мало им измасирам стомачић, нахраним свака 3 сата и умире се.
 
Почео сам да га разблажујем са водом. Неко ми их је данас украо и опет однео да баци. Нашао сам их километар даље како скиче у шуми. Срећом, сви су добро, најели су се и спавају.
 
Џангризавих кол`ко ти душа воли. Село није село ако нема баксуза.
У Сербина лепша туђа несрећа него своја срећа. Нахрањени су, редовно ми се током масаже упишке у пешкир. Данас су 2-3 крварила, мислим да је то од врпце која им се суши, ако се не варам?
 
Да, на пупку. Мислим да је око врпце која им се суши. Један момак је помињао да је имао исти проблем. Да ли ће им вечерас бити хладно ако их оставим да спавају само у слами? Ових дана преко сламе пребацим вуну па они спавају у томе. Данас ћу морати да бацим вуну јер је почела ужасно да смрди, а пошто је немам више, да ли ће им бити хладно само у слами или још нешто да им додам?
Хвала унапред.
 
Да, на пупку. Мислим да је око врпце која им се суши. Један момак је помињао да је имао исти проблем. Да ли ће им вечерас бити хладно ако их оставим да спавају само у слами? Ових дана преко сламе пребацим вуну па они спавају у томе. Данас ћу морати да бацим вуну јер је почела ужасно да смрди, а пошто је немам више, да ли ће им бити хладно само у слами или још нешто да им додам?
Хвала унапред.

prebaci ti neko staro ponjavče preko njih, stari duks, prsluk, bilo šta.....mnogo su mali. Tako malene ih greje majka.
Uzmi flogocid mast. Imaš je u običnim apotekama, ljudskim, i namaži im...utrljaj lepo ali malo. Flogocid je najjači veterinarski antibiotik u obliku masti. Koristi se i kod ljudi i ne dozvoljava da se pojavi gnoj, a ko ga ima "pojede ga" a rane brže zarastaju. Kao i svaka mast, maže se na suvu kožu. dakle, gledaj da su im suve rane, obriši ih čistom krpom...nikako prljavom od nečega jer ćeš samo ubaciti bakterije pravo u ranu. Najbolje ako imaš zavoj ili gazu, pa svaki put po komadić za brisanje koji posle baciš.
 
цццатерпилар предајем их ортаку који овде живи.
Љиљо, плашим се да се, у току ноћи, не угуше ако их прекријем?
Ок хвала флогицид купујем сутра, тако ћу урадити? Колико се пута утрљава (дневно, седмично) и да ли иде директно на рану?
 
Да, још им није спала врпца, само крвари. Јеси мислила око врпце да намажем?

Da, flogocid se maže na SAMU ranu ali SUVU. Malo stavi i utrljaj.....nemoj da ih ušmackaš sa puno jer će sve ona slama da im se zalepi. Maži 3 puta dnevno. Kupi i gaze, ima seckana na komade pa u kesi. I kupi AD kapi, one koje se pominju u članku...vidi tamo koliko se daju

Slušaj, jel ti ta slama unutra, u štali ili negde?
Nema bre da se uguše....oni ionako spavaju svi na gomili, jedno preko drugog, zar ne?
Ako su unutra, onda ih nemoj pokrivati.
 
Poslednja izmena:
Нажалост, сви штенићи су угинули и то у временском периоду од 12 сати - један за другим. :-(
Не знам шта им се десило... Одједном су почели да тешко дишу, као да зевају нон стоп и губе снагу. Вероватно им, иако разблажено, кравље млеко није одговарало, па није могло да превари. Мада су какили и пишкили, стомаци су им били превише надувени.
 

Back
Top