Problem sa ram memorije!!
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Problem sa ram memorije!!

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Unhappy Problem sa ram memorije!!

Pozdrav ljudi! Imam problem sa plocom GF 7050v-m7 ver 6.1.. imam 2x1 gb ddr2 memoriju,procesor je intel celeron e1200 na 1.6ghz. grafick 8500gt 512mb..
    Problem je sto je ploca do skoro radila sa 2 memorije od 1gb,pa vise nije htela da upali monitor, kad je jedna memorija u slotu,upali monitor i komp radi,kad ubacim i drugu memoriju ploca vrti kuler ali ne desava se nista,monitor ne daje sliku,cim izvadim jednu memoriju pokrenem plocu, racunar radi normalno.
    probao sam clear cmos,bateriju drugu stavio,napajanje menjao,procesor menjao,memorije menjao isto,stavio sam dve iste memorije u dc da rade isto ne podize sliku,graficku menjao isto nece,neznam sta sve nisam probao..flesovao sam i noviji bios i isto nece da prihvati dve memorije! a sve 4 memorije koje imam rade,sve rade ali samo ako je 1 na ploci,cim stavim dve nece da podigne sliku.
    jel ima neko neku ideju sta da radim jos?

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    477

Podrazumevano Re: Problem sa ram memorije!!

Citat Original postavio Daky_ Pogledaj poruku
    Pozdrav ljudi! Imam problem sa plocom GF 7050v-m7 ver 6.1.. imam 2x1 gb ddr2 memoriju,procesor je intel celeron e1200 na 1.6ghz. grafick 8500gt 512mb..
    Problem je sto je ploca do skoro radila sa 2 memorije od 1gb,pa vise nije htela da upali monitor, kad je jedna memorija u slotu,upali monitor i komp radi,kad ubacim i drugu memoriju ploca vrti kuler ali ne desava se nista,monitor ne daje sliku,cim izvadim jednu memoriju pokrenem plocu, racunar radi normalno.
    probao sam clear cmos,bateriju drugu stavio,napajanje menjao,procesor menjao,memorije menjao isto,stavio sam dve iste memorije u dc da rade isto ne podize sliku,graficku menjao isto nece,neznam sta sve nisam probao..flesovao sam i noviji bios i isto nece da prihvati dve memorije! a sve 4 memorije koje imam rade,sve rade ali samo ako je 1 na ploci,cim stavim dve nece da podigne sliku.
    Promeni ploču.

Domaćin
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Watchman Pogledaj poruku
    Promeni ploču.
    Je l' znas ti gde zivis? Najlakse je napisati "promeni plocu".

Citat Original postavio Daky_ Pogledaj poruku
    Jesi li probao da memoriju ubacis u drugi slot (da iskljucimo mogucnost kvara slota)?
    Ako ne radi na drugom slotu ta memorija koja radi na prvom, znaci kvar je u slotu.

Ako radi:

Najverovatnije se te dve ram memorije ne poklapaju, ili je jedna od njih u kvaru, je l' ti radio ranije komp sa te dve ram memorije?

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    389

Nažalost moram da se složim sa Watchmanom , najbolje je rešenje promeniti ploču ujedno i najjednostavnije rešenje ali mogao bi da nabaviš jedan ram modul od dva ili čak 4 gigabyta i nastaviš da koristiš ploču samo sa jednim ram-slotom
    ovo je inače jedan od onih bagova gde je sve otvoreno a najčešće je ili slot ili neki hladan lem možda neki mikroprobijanje nekoga kondenzatora koji umesto da poveća kapacitet potreban za pobuđivanje elemenata na matičnoj ploči ona je uguši
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Probao sam razne kombinacije, te dve memorije su radile zajedno u dual chanel do skoro,i posle nije vise hteo da baci sliku,kad sam izvadio jednu memoriju dobio sam sliku,znaci menjao sam memorije na sve moguce nacine 1 na 2 slot,2 na 1 slot i tako u krug i nece,i probao sam druge dve memorije isto za dual channel i sa njima nece da podigne, radi samo ako je 1 memorija u 1 slot, inace ako su u oba slota memorije nece da baci sliku..

Slične teme

1. Problem sa slotom RAM memorije
    Autor bubulj u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.04.2011., 20:13
  2. Problem sa RAM-om!
    Autor Spieler u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.11.2004., 15:59
  3. Problem sa RAM-om
    Autor nemanja56 u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.10.2004., 16:27
  4. Koje su osnovne karakteristike RAM memorije ?
    Autor _pajabaja_ u forumu Hardver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.01.2004., 09:10
  5. 2 RAM memorije
    Autor djomla u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.11.2003., 12:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku