not-a-virus:AdWare.Win32.Agent.aeph

Evader

Obećava
Poruka
75
Koliku stetu ovo moze da nanese?
PS:
Ovaj virus mi je duplirao,i stalno otvarao dll.host,i imao je custom.dll preko koga ga je otvarao,ali na pid-u nije uspeo da stvori konekciju(nije uspeo rootkit zato sto sam ja:modifikovao net konekciju,promenio system drive-nije na c...)
E sad,ako je on to samo otvarao, i nista usput nije uspeo,da li postoji mogucnost da je maznuo neki cookie ili tako nesto?
Inace AdWare je reklamni virus,ali za ovo sto sam ja imao,to je kao maska bilo,a taj virus nemogu da saznam da li je nesto uradio!
 
Obriši u registry-ju ove vrijednosti, ako ih pronadješ....
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\ XTray.exe
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMICROSOFTWINDOWSCURRENTVERSIONRUN XTray.exe
E nema ga.Valjda nije uspeo da probije u komp.Dozvolio sam samo 2 tipa konekcije,na microsoft update,i noaj jedini klasicni,a printers share i ostalo je izbrisano,valjda je to pomoglo.Nego nasao sam poseban .exe(2 kom)i jedan dll,pomocu kojeg je otvaran dllhost.exe
Koristio sam avira+zonealarm+norton eset,i virusi su prosli.
Inace 1 virus je uhvatio zonealarm(custom.dll koji je glavni virus),a druge sam nasao preko light verzije bitdefender-a a zove se Emsisoft Anit-Malware,koji je bas i namenjen za ovakvu vrstu malwera.
U svakom slucaju hvala na savetu,jer ne razumes se bas u regedit,ali sad znam da mi je konstantno aktivan repository(koristim tortoise svn zbog posla)!!!
 
Pročešljaj malo komp sa mbam za svaki slučaj, da se uvjeriš da si potamanio svu gamad.
E procesljao sam sa Emisoft Anti malware koji mi je jedini pored avire,zonealarma i nortona nasao jos 3 virusa.
Posto je virus pored ovog u nazivu topic-a bio Adware.BHO.Bprotector,nije bas opasno,2 su bila klasicna reklamna,ali treci je bio Generic Var(istog tipa),a taj mi je posebno sumnjiv.
Inace kad sam ih karantinovao(sad cu i da izbrisem)dllhost.exe se nepali sam za bezveze tako da je stvar resena.
Cim zavrsim svoj projekat na glupom windows-u(igricu)pravac na linux i nema vise problema.Ima da se bira na pretek,svi programi free+bezbedni.
Na linux-u sve ukupno postoji samo 50 virusa,a za windows na hiljade dnevno novih izadje,pa nek ljudi malo uhvate racunicu pa nek vide sta im se isplati!!!
 

Back
Top