Urbano vs Ruralno

ako se već pravi ta relacija beograd-provincija, onda to znači da je samo beograd urban?
iz ugla pojedinih beograđana je zaista tako, sve izvan svog grada nazivaju selom :D
mada, nekako sumnjam da je i sam beograd lišen svog palanačkog duha... za šta opet možemo lagodno okriviti provincijalce i tu prokletu veliku spavaonu koja ih je primila u njedra..
 
ako se već pravi ta relacija beograd-provincija, onda to znači da je samo beograd urban?
iz ugla pojedinih beograđana je zaista tako, sve izvan svog grada nazivaju selom :D
mada, nekako sumnjam da je i sam beograd lišen svog palanačkog duha... za šta opet možemo lagodno okriviti provincijalce i tu prokletu veliku spavaonu koja ih je primila u njedra..

slažem se
zato i kažem da urbano nije teritorijalna kategorija

ali je u slučaju srbije prilično iudiferencirano..

ipak - ima li razilike u razmišljanju čoveka iz grada i čoveka sa sela, kada su neke važne životne stvari u pitanju

recimo, religija, vaspitanje, ekonomija, sreća isl
 
seljak razmišlja jednostavno, crno belo
urban čovek razmišlja komplikovano, u nijansama



ovo je prilično crno belo razmišljanje, ti mora da si seljak, ne?

- - - - - - - - - -

To je kao sa seoskim i gradskim pacovom . Gradski mora znati
puno vise fora da bi prezivio .



gradski 'pacov' kaže 'preživEo'. 'preživio' kaže seoski pacov
 
To je kao sa seoskim i gradskim pacovom . Gradski mora znati
puno vise fora da bi prezivio .

dobro, ali kada kažemo za nekoga da je urban..onda se tu nekako uvek radije misli na nekakvu "alternativu" običnom životu
na nekakvu avangardu, posebnost, snobovštinu ili jednostavno opičenost sa dozom digniteta, right?

- - - - - - - - - -

ovo je prilično crno belo razmišljanje, ti mora da si seljak, ne?

jesam

a kako ti razmišljaš?
 
dobro, ali kada kažemo za nekoga da je urban..onda se tu nekako uvek radije misli na nekakvu "alternativu" običnom životu
na nekakvu avangardu, posebnost, snobovštinu ili jednostavno opičenost sa dozom digniteta, right?



urbanost u ovoj vukojebini od poluostrva, a posebno u pokondirenoj tikvi od vonabi velegrada zvanoj beograd, danas znači imati pedera za drugara. znači ja kad bi hteo da budem smatran urbanim od strane pokondirenih tikvi ja bi tebe izabrao za drugara

- - - - - - - - - -

jesam

a kako ti razmišljaš?



šatebolikur
 
jel to što si sada napisao urbano ili ruralno?


ili ili, jel da?
crno ili belo jel da? :lol:


i onda ide odvala, imputiranje sopstvenih atributa sagovorniku

btw, tvoja slika je crno bela, not majn


ja misim da je savka sada uplašena pa malo gilja, baguje.

- - - - - - - - - -

ima istine ..ne znam zasto ..nisam mogla da provalim ..neki kompleks manje vrednosti ili trpuju da zivimo bolje



pa zato što je grad stecište šljama balkana, počev od političara pa do najplebskijeg plebsa što džaba studira a nema na to pravo
 
tenzijo, ti znaš da si plitko zakopao opanke..da?

otvori se..naši smo, nema nikog..samo fejt, ali njoj možemo da verujemo



jel znaš šta je mene oduvek čudilo - ajde da malo izoftopičimo, interesantan je fenomen a tema je dosadna, a i da te ne matretiram više, vidim da ti krenuo hladan znoj - dakle šta mene uvek čudilo? kako to da čovek koji odraste u dvomilionskom gradu uspe da ostane seljačina? aj ovi ljakseci što se vukljaju po vukojebini ceo život - tu i da imaš mozga mož dostaneš tele, a ako nisi tele onda si verovatno genije jer si se odupro invajormentu - znači kolko je jak taj gen (jer mora biti u pitanju gen) opanka i brazde pa je čovek toliko isprogramiran da mu nema pomoći?

a štos opanaka tiče baba savka, ako te baš interesuje, da je onaj povraćaj imovine što su komunisti oteli prošo kao što nije, ceo krug dvojke bi tenziji plaćao kiriju.
 

Back
Top