VORP ili prostorni prenos
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 87

Tema: VORP ili prostorni prenos

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano VORP ili prostorni prenos

VORP

Evo ukucah u Krstaricin pretraživač VORP i izađoše mi tekstovi koji uopšte nisu na forumu prirodne nauke, doduše i samo jedan je imao veze sa VORPOM uopšte. Mislim ako se uzme u obzir da NASA tako nešto razmatra, što ne bi i mi, s pravom, na Krstaricinom podforumu prirodne nauke pa i ako se za reč ne javljaju samo oni sa logičnim zaključcima ili stručnim navodima?!

Evo pre neki dan se na BLICU ponovo pojavilo nešto na tu temu, tema je inače izgleda neiscrpna i aktuelna, i mogu da primetim, sudeći po komentarima, da je to tamo izazvalo priličnu zainteresovanost, a i ja sam inače ostavio jedan uticajan komentar, bili su samo plusevi. Mada BLIC i nije baš toliko adekvatan za nekakva prepucavanja pa mi dođe Krstarica na pamet. Nadam se da moderatori neće imati ništa protiv ako bi popunili ovu tematsku prazninu. Tema inače, po meni, pokreće još dosta dodatne tematike koje bi možda neki mogli da smatraju suvišnim za ovaj deo foruma, ali bi u svakom slučaju ovde na prirodnim naukama takvo nešto trebalo da bude otpočeto!

Moj komentar ili zaključak koji ja inače odavno zastupam po tom pitanju je; da za razliku od pogonskih principa prostorni prenos (VORP) ne bi imao referentnu specifičnost, tako da ubrzavanje tako nečega ne bi bilo ni ograničeno. I da će tu, za moj pojam, biti nekoliko milijardi svetlosnih ubrzanja i što još kojih iznenađenja!

I naravno da kad počne da se čeprka oko ovakvih ideja da možemo to polako i ozbiljno da počnemo da shvatamo! Možda i mnogo ozbiljnije od same NASE i što kojih licemernih (ograničenih) teoretičara tipa Michio Kaku, ja ono više ne mogu ni da gledam ni da slušam, sve neke gluposti samo ne ono što treba!

Pa da počnemo;

Koliko je, ustvari, naivno po pitanju nekakvog VORP principa očekivati ekskluzivnost pored toliko mogućih svetova, a postojanje dodatnih svetova je već i matematička činjenica?!?

Veoma poznat VERTIGON (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1433

Podrazumevano Re: VORP ili prostorni prenos

naravno da je na blicu tema izazvala zainteresovanost...Srbi vole teme na kojima mogu da lupaju gluposti i loze se na satro price....
    Hell is empty and all the devils are here. (William Shakespeare)
    openDemocracy/free thinking for the world

Veoma poznat VERTIGON (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1433

a sto se tice teme, sta tacno podrazumevas pod "prostorni prenos"

prenos u smislu klasicno kretanje od tacke A do tacke B?

ili teleportaciju?

nesto trece?

mozes li to definisati precizno
    Hell is empty and all the devils are here. (William Shakespeare)
    openDemocracy/free thinking for the world

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Pa prostorni prenos je jedna vrsta primenjenog načina izraza za VORP na srpskom. Nije to moje ekskluzivno tumačenje.
    Radi se o tome da tako nešto nije konvencionalne prirode, dakle ne bi bio u pitanju klasičan energijski pogon ili manipulacija okolnosti kao što se koriste gravitaciona polja planeta. Već je u pitanju manipulacija prostorom i naravno da treba da se die od A-B tačke, ali ne bih ovom prilikom o osnovama VORPA.

Inače, valjda nije loše što mi u Srbiji i pored toliko problema volimo da propratimo određena naučna izlaganja pa i satro price za koje postoji matematicka obrada.

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Ovom prilikom bi moglo da se počne sa malo krupnijim stvarima oko VORPA. Znači oni koji znaju osnove VORPA, oni znaju, a ovi drugi bi morali da se raspitaju.
    Više sam ovu temu postavio za polemisanje oko toga šta bi se sa tako nečim moglo i kakva ograničenja, ili još bolje, ne ograničenja bi tako nešto imalo i da li bi se kosmička konstanta ovde pojavila kao opšta prepreka, i da li taj pojam proračunate hiperbole može da se primenjuje i pri ubrzanjima, pošto znamo da pri brzini ništa nije brže od poravnanja brzine svetlost odnosno proračunate konstante...

Sent from my U9200 using Forum Krstarice mobile app

Iskusan Mensch-Maschine (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    825

Domaćin MathPhysics (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    83
    Reputaciona moć
    555

Specijalna terorija relativnosti je rekla svoje kada je u pitanju brzina svetlosti u vakuumu. Brze od toga jednostavno ne moze.
    Find a truly original idea. It is the only way I will ever distinguish myself. It is the only way I will ever matter...
    (iz filma "Blistavi um")

Primećen član
    Učlanjen
    02.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

To je ograničenje za brzinu kretanja kroz prostor. Ono se, međutim, ne odnosi na "brzinu" koja je posledica deformacije samog prostora, kao što je slučaj sa brzinom udaljavanja objekata u Svemiru usled njegovog širenja. Hipotetički WARP pogon bi skupljao i rastezao prostor oko sebe i tako bi velike udaljenosti savladavao sporim kretanjem (ili čak bez kretanja), u okviru specijalne teorije relativnosti, ali za kraće vreme nego da se nedeformisanim prostorom kreće brzinom svetlosti.
    Poslednji put ažurirao/la lightm : 25.08.2013. u 18:41

Učlanjen
    06.11.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    83
    Reputaciona moć
    555

Hvala na korekciji. Iskreno se nisam ni upustao previse detaljno u ideju VORP-a, samo na sajtu Blica nasao clanak koji se pominje u uvodnom postu, a recenica koja se odnosi na brzinu svetlosti mi je odmah stvorila odbojnost i sprecila da procitam tekst do kraja.

Elem, deluje zanimljivo kao ideja. Medjutim, na sajtu same NASE pise da je i dalje u domenu spekulacija:
    http://www.nasa.gov/centers/glenn/technology/warp/warpstat_prt.htm

"Warp Drives", "Hyperspace Drives", or any other term for Faster-than-light travel is at the level of speculation, with some facets edging into the realm of science.
    Find a truly original idea. It is the only way I will ever distinguish myself. It is the only way I will ever matter...
    (iz filma "Blistavi um")

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Za NSAU se iskreno nadam da će to za njih i ostati u domenu špekulacije. Oni se između ostalog hvataju za pogrešan VORP, onaj u obliku krofne kojem bi trebalo manje energije. Ja pre verujem u onaj u obliku diska kojem treba baš puno energijskog sklopa. Ali nema veze to, nego da razjasnimo neke stvari oko teorije relativiteta! Možda neko može da je osporava ili obara, svejedno, nego prvo da se dogovorimo šta ona radi bez obzira na njenu tačnost. Ne može se ona tek tako u sve trpati. Debelo smatram da ta teorija razmatra stvari u prostoru, ali ne i sam prostor, pa samim tim ne bi po pitanju VORPOVSKIH stvari trebala ni da se potež ako se kaže "prostorni prenos". Ovde je (prostor puta prostor)...

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Pišem sa telefona pa se dešavaju brljotine! Za primetiti je da se radi o NASI a ne NSAU.

Iskusan cvrle77 (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    139
    NEVER UNDERESTIMATE THE POWER OF STUPID PEOPLE IN LARGE GROUPS

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Pa da, i ovde počinje ono što je intresantno. NASA ustvari kreće pogrešnom logikom. Oni su počeli da razmatraju da li je tako nešto moguće napravitu, umesto da su počeli da razmatraju da li je to već neko napravio! To je ono za šta bih se ja pre uhvatio, a isto se nameće činjenica da je ovaj naš Univerzum nekih četrnaest milijardi godina star, a mi se tek u zadnjih par godina zanimamo nekom modernom naukom. Uopšte tu nisu milioni godina u pitanju! Mislim, ne zameram se ja NASI zbog njihove pogrešne sistematike, samo bih da pokažem da to može i bolje i interesantnije.
    Znači, cenim da ako smo mi uopšte došli na ideju VORPA, pa čak i nekog matematičkog moduliranja, da bi to negde drugde već moglo biti i napravljeno. I naravno sagledavajući i neka naučna razmatranja da bi lako mogle da postoje i civilizacije koje bi bile znatno starije od naše, naprosto, starije bi im bile i planete, i to samo kad se uzme naša galaksija u obzir, a ima ih još bezbroj!
    A oko VORPA već počinju razne špekulacije. Prvo se verovalo u svetlosnu brzinu, pa sad i u preko svetlosnu, i na kraju i do deset puta brže od svetlosti, a ja po definiciji nečega što ne bi imalo REFERENTNU SPECIFIČNOST navodim da tu ograničenja ni nema. Zapravo, što bi brzina bivala veća to bi i prostor bio zakrivljeniji i uzrokovao bi još veću brzinu(inertnost), a samim tim i veću silu objekta. Bilo bi to nešto slično onom uvećanju vrednosti mase kada se nešto ubrzava na brzinu svetlosti, samo u obrnutoj proporciji. Tamo prostor daje otpor na ubrzanje a kod negativne mase, o kojoj se kod VORPA i radi, bi to bilo obrnuto proporcialno, tu bi prostorska zakriva rasla u korist prenosa i sile inertnosti...

Moraću da nasdavim drugi put, samo bih da zahvalim učesnicima foruma (lightm i cvrle77) na podršci teme, hvala i (MathPhysics)-u što se, kako tako, uključio.

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

...Bilo bi tu verovatno dosta preplitanja sa teorijama relativiteta, i po tom pitanju i dosta drastičnijih vrednosti. Oni ustvari počinju da razmatraju uprošćeniju varijantu VORPA, mada je i to prilično složeno, a ustvari bi onaj pravi VORP možda bolje bilo razmatrati kad već ni jedan ne možemo da napravimo. Onaj pravi bi bio verovatno i izvan vremenski! Što bi ujedno značilo da bi takva jedna sprava predstavljala TEHNOLOŠKI ELIKSIR VEČNOSTI! Pa sad, ako neko odmah shvata o čemu je ovde reč, a inače možda malo i da pojasnim; znači sve je u ovom kosmosu prirodno vremenski ograničeno, pa i sam univerzum, jedino bi takva jedna sprava bila održiva, ovekovečena pomoću nadproporcionalnog energijskog sklopa koji ga odvaja od sveopšteg vemena. A energija za pravi VORP je otprilike kao što rekoše, masa Jupitera na nekih 70-100 metara prečnika nečeg u obliku diska! Ovo je stvarno puno energije u malom izdanju. Mislim, da ne bi pobrkali pojmove, energija mase Jupitera je ilustrativno navedena, inače ne bi stvarno tolika masa bila u tako malom izdanju, već samo tolika energijska vrednost. A mi naravno još ne znamo kako bi se kumulacija tolike energije izazvala, a ni kakav materijal bi za takvo nešto bio podložan.
    Pa za uzeti u obzir je, da je neko, ko bi bio milionima godina stariji od nas, i verovatno su oni HIGSOV BOZON već odavno pronašli i razložili, da tako neko možda već zna šta mu je činiti i ako se napravi pretpostavka da je neko takvo nešto još pre milion godina napravio, onda po istom sistemu može da se uzme da je to moglo da se dogodi i pre milijardu, dve, tri godina, ili čak i u prošlom univerzumu, ako ste shvatili poentu večnosti.
    Naravno, teško je odrediti kada je nekome počela večnost, a i iza jednog takvog tehnološkog zahvata se što šta može naslutiti i tu skromnom shvatanju i razmišljanju definitivno nije mesto!
    Znači ako se uzme jedan takav objekat sa tolikom energijom i ako ga pustite da on razvije svoju silu kretanja i zakrivljivanja onda nije za isključiti mogućnost da takva jedna koncentrisana jedinka kroz prostor ne oseti nikakav otpor i da je u stanju u toj meri da razlaže prostor da onda ni proletanje kroz nebeska tela ne bi bio problem, čak i kroz crne rupe na čijem primeru silu prostora ili gravitacije možemo da primetimo u dosta silovitom smislu, i naravno sve češće za primetiti je da pravila ne postoje, pa od tuda i ova mala hiperbola o prodiranju kroz planete i zvezde koja je pri razmatranju još nekih stvari, gotovo, nezaobilazna. Recimo ako bismo hteli da nas je neko posećivao, a da znamo da je taj neko neverovatno udaljen. Rekao bih da u ovom slučaju brzina sama ne bi bila dovoljna, a i nije teško pomisliti da bi nešto tolicnatih dimenzija moglo da ima tu sposobnost, samo eto ne treba skromno zamišljati stvari...

Veoma poznat fosilvaso (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    188

Citat Original postavio alfalogo Pogledaj poruku
    ..; znači sve je u ovom kosmosu prirodno vremenski ograničeno, pa i sam univerzum, .
    Ovo boldano je samo špekulacija?
    Sve je apsolutno u totalitarnom režimu!

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    516

E da , pa nema potrebe da postize nikakvu brzinu svetlosti WARP je u sustini savijanje prostor-vremena, telo sa propulzionim pogonom koji sluzi za stvaranje WARP energetskog mehura . Taj WARP mehur je u stvari prostor i vreme oko letelice koji je normalan u odnosu na prostor-vreme oko nje koji se "kompresuje" - savija od tacke A do tacke B, i time fakticki svemirski brod stoji u mestu dok destinacija dolazi do energetskog mehura preskakajuci medjuprostor izmedju 2 destinacije.

Jedan od modela pogona jeste sila negativne energije koja se dobija ni iz cega tj. energija iz samog vakuuma koja se dobija od aktivnosti sub atomskih cestica.
    Where there's no emotion, there's no motive for violence.

My art.

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Ma to objašnjenje se koristi samo da se ne bi došlo u konfrotaciju sa teorijama relativiteta, a realno ćeš ipak da se krećeš od A-B. Stvar je ipak malo složenija i ja pripremam još toga za ovu temu, a ako je neko nestrpljiv, on može da pređe na ceo tekst u kojem se navodi procena moći eventualnih vanzemaljskih posetilaca. To izlaganje je inače na podforumu alternativne nauke i samo da napomenem da taj tekst nije neko autorsko blještilo, ali to u tom slučaji nije ni bitno.
    I izvinjavam se što sam tanak sa vremenom pa ne mogu baš momantalno da učestvujem u diskusiji.

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio fosilvaso Pogledaj poruku
    Ovo boldano je samo špekulacija?
    :-!Kako sam znao da ćemo dobiti dobru diskusiju na ovu temu. NASA će tek pozavideti!
    Shvatiti mogućnosti VORPA je poenta...
    E pa vidiš, ovo sa univerzumom možda i jeste diskutabilno, mada je uočen neki pravac urušavanja jednog dela vidnog univerzuma, pa bi moglo i definitivno da se pođe od postavke da će jednom sve da se uruši. A i manje više ovo za univerzumu, to je bilo više ilustrativno. Nego htedoh da predstavim da sa VORPOM, ni takvog nekog ponora, onaj ko to ima, ne bi morao da se plaši! Konačnost univerzuma je inače samo jedan od primera, a već se definitivno zna da su zvezde, pa i planete vremenski ograničeni, što je dovoljan razlog za zabrinutost. A pogodne planete i zvezdani sistemi nisu tek tako pri ruci, a i u današnjici nismo ni primorani baš preterano o tome da brinemo pošto se smatra da imamo solidno mladu planetu. Neki teoretičari su inače već počeli da opisuju scenarije za napuštanje ove savršene planete, recimo Stiven Hoking koji smatra da ćemo mi ovo i previše brzo upropastiti, pa ćemo morati da se potrudimo pre vremena za odlazak negde drugde. Mada, naći nešto drugo nije baš lako.
    Pri mom nekom izlaganju sam pošao od činjenice da i kad bi neko posedovao takvu super silu da može da putuje kako hoće, da mu ni tada ne bi bilo jednostavno da pronađe planetu kao što je ova, ili nas uopšte. Ja smatram da nas neko ne bi tek tako pronašao pa i kad bi mogao. Naseljive planete jednostavno nisu česta pojava, a ja kao veliki skeptik postavljam pitanje da li je i naša planeta čisto iz slučajnosti postala ovakvom kakva jeste? Činjenično naučno gledano je u pitanju veliki broj slučajnosti koje su iznele ovaj plod i kada bi nam neko dao VORP i rekao, evo vam ovo, idite i napravite planetu kako treba, mi još uvek ne bi znali šta tačno treba uraditi! Da, da, sposobnost takve jedne sprave bi lako mogla da posluži za pravljenje planeta kao što ja naša. I kao što rekoh, možda je ovakvu planetu sa takvom spravom lakše napraviti nego pronaći...

Veoma poznat ristob (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1309

Citat Original postavio alfalogo Pogledaj poruku
    :-!Kako sam znao da ćemo dobiti dobru diskusiju na ovu temu. NASA će tek pozavideti!
    Shvatiti mogućnosti VORPA je poenta...
    E pa vidiš, ovo sa univerzumom možda i jeste diskutabilno, mada je uočen neki pravac urušavanja jednog dela vidnog univerzuma, pa bi moglo i definitivno da se pođe od postavke da će jednom sve da se uruši. A i manje više ovo za univerzumu, to je bilo više ilustrativno. Nego htedoh da predstavim da sa VORPOM, ni takvog nekog ponora, onaj ko to ima, ne bi morao da se plaši! Konačnost univerzuma je inače samo jedan od primera, a već se definitivno zna da su zvezde, pa i planete vremenski ograničeni, što je dovoljan razlog za zabrinutost. A pogodne planete i zvezdani sistemi nisu tek tako pri ruci, a i u današnjici nismo ni primorani baš preterano o tome da brinemo pošto se smatra da imamo solidno mladu planetu. Neki teoretičari su inače već počeli da opisuju scenarije za napuštanje ove savršene planete, recimo Stiven Hoking koji smatra da ćemo mi ovo i previše brzo upropastiti, pa ćemo morati da se potrudimo pre vremena za odlazak negde drugde. Mada, naći nešto drugo nije baš lako.
    Pri mom nekom izlaganju sam pošao od činjenice da i kad bi neko posedovao takvu super silu da može da putuje kako hoće, da mu ni tada ne bi bilo jednostavno da pronađe planetu kao što je ova, ili nas uopšte. Ja smatram da nas neko ne bi tek tako pronašao pa i kad bi mogao. Naseljive planete jednostavno nisu česta pojava, a ja kao veliki skeptik postavljam pitanje da li je i naša planeta čisto iz slučajnosti postala ovakvom kakva jeste? Činjenično naučno gledano je u pitanju veliki broj slučajnosti koje su iznele ovaj plod i kada bi nam neko dao VORP i rekao, evo vam ovo, idite i napravite planetu kako treba, mi još uvek ne bi znali šta tačno treba uraditi! Da, da, sposobnost takve jedne sprave bi lako mogla da posluži za pravljenje planeta kao što ja naša. I kao što rekoh, možda je ovakvu planetu sa takvom spravom lakše napraviti nego pronaći...
    To je to!!!
    Кто же сердце порадует?
    Кто его успокоит, мой друг?
    Život je implikacija.Smrt je opcija.

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Pa rekoh da se pokrene priča kako treba, a ne ono tipa "Michio Kaku" bez veze, pa bez veze!

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    177

Jel smem ja nesto da predlozim o worp pogonu!
    Ako msilite na vorp kao prelazak veliki udaljenosti brzo, i bez "brzine", tj ako "svemirski bord" ispred sebe skupi prostor a iza sebe rasiri i "jasi" na tom talasu, neomuguce je iz prostog razloga - skupljanje prostora je u fizici moguce, ali ako delujes na prostor zaboravljate na vreme. Skupljanjem prostora neuticete na samo prostor, nego i na vreme na koje prostor regulise nadoknadjuje svoje gubitke u kretanju max c brzine! Znaci skupiti prostor znaci dobro usporiti vreme tako da ste opet na 0 kretanja! Lepo zakon o crnim rupama kaze, uvek imas dva izbora (ili vise, za svako telo zavisno od brzine, mesta, prostora ili gravitacije (ubrzanja, centrifugalne sile, mesta gde se nalazis u ondosu na koji drugi predmet meris vreme) ) ovde na primeru recimo imamo izbor- predmet br jedan koji koji se nalazi van crne rupe, i onaj drugi predmet br 2- kako se gleda iz perspektive ulaz u horizont crne rupe , jer je prstor-vreme samo individualna stvar! GLedano ako se nalazis na ivici horizonta (1) crne rupe, i bacis recimo upaljen lap-top sa kamerom ukljucen (2), ako (1) gledas na njega(2), dok prilazi horizntu pre unistenja, slika ce ostati zamrznuta iz gledanja objekta broj jedan, jer vreme skoro staje u odnosu na njega (1), (znaci manji prostor prouzrokuje da to nadoknadi sporijem vremenu) samim tim i ono sto se nalazi u crnoj rupi, ovim primerom lap top koji snima sa horizonta, njemu ce kamera snimiti tebe mnogo ubrzano! Ovo je dokazo lik koji je bio vodoinstalater , inace sada je jedan od zacetnika teorije struna, i jedini koji je uspeo da obori hokingovu teoriju da se u crnoj rupi gube sve informacije o objektima koje usisa, inace nepovredivog prirodnog zakona! Postavite ovu teoriju na worp pogon, i ostacete u mestu da slajfujete!

Primećen član Mord (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio MathPhysics Pogledaj poruku
    Specijalna terorija relativnosti je rekla svoje kada je u pitanju brzina svetlosti u vakuumu. Brze od toga jednostavno ne moze.
    Zato i niko ništa nije mogao da učini ništa na tehničkom planu jer su njihovi umovi ograničeni Ajnštajnovim učenjem. Zato i Anštajn nije mogao da ujedini tri sile sa gravitacijom u Teoriju Svega, jer nije verovao u kvantnu mehaniku i Hajnzbergov princip neodređenosti kada je rekao:"Bog se ne igra kockicama". Naš Nikola Tesla (nije verovao u Ajnštajna) je rekao da nema ograničenja za brzinu i da je brzina svetlosti samo osnovna brzina u Kosmosu. Baš zato što nije verovao u Anštajna napravio je čudesa. Kuglaste Munje jedan od fenomena koji se ni danas ne može ponoviti. Samo primitivna tehnologija njegovog vremena sprečavala ga je da ostvari božanske stvari. Eh da je Tesla imao Intel iza sebe sada bi imali Ulio-Ramov Zvezdani Pogon. Ništa nije nemoguće onome koji veruje.

Učlanjen
    06.11.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    83
    Reputaciona moć
    555

Ajnstajnova ucenje (pri cemu mislim na specijalnu teoriju relativnosti) je dobro dokazano, kako teorijski, tako i eksperimentalno. A sada vec i primenjeno u savremenoj tehnologiji.
    Zamisao VORP-a ima smisla samo ako se interpretacija prilagodi onome sto vec pouzdano znamo, a to tvrdjene o brzini svetlosti svakako spada u fundamentalna znanja. Lightm je lepo objasnio u kom smislu VORP nije protivrecan pomenutom tvrdjenju...
    Tesla jeste bio genijalan pronalazac, ali ta njegova najveca priznata dostignuca nemaju veze s protivljenjem Ajnstajnu...
    (iz filma "Blistavi um")

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    Jel smem ja nesto da predlozim o worp pogonu!
    ...........i ostacete u mestu da slajfujete!
    Nemoj da se cerekaš, pokušavamo ozbiljno da raspravljamo.
    Kao prvo, ,,VORP i mi" je pitanje pa možda još i nekoliko hiljada godina, a pitanje VORP i neko drugi je jedno sasvim otvoreno. Mislim, da li će tako nešto uopšte da se pokrene, to je manje diskutabilno. Ako neki naučnici pronalaze da hoće, a drugi smatraju da tako nešto nije moguće sklopiti, a ti sad kako će to da šlajfa u mestu, pa mislim?!
    Ali dobro, ja da nastavim gde sam stao, a to je oko pravljenja planeta poput ove naše!
    Možda sam i ostao dužan jednog detaljnijeg objašnjenja za ono što sam naveo da bi jedan dobar VORP mogao da prolazi kroz nebeska tela bez posledica! Pa dobro, valjda je lako shvatiti da tako nešto nije lako objasniti, ali evo nešto malo slikovitije; jednostavno ako bi se uzelo da je energija toliko velika u odnosu na drugu materiju (daleko nadproporcionalna) pa tako dolazi do razlaganja materije, ili bolje reći, da bi disk sebi spržio (razložio) put kroz planetu, zvezdu, ili bilo šta pa čak i Crnu Rupu. To bi bilo nešto što bi moglo da se prevede u kretanje KOSMIČKOM PREČICOM, pošto ide se direktnom putanjom bez zaobilaženja. Pa sad, puta vreme i to, pa tako bi se došlo do paralelnog putovanja u odnosu na realnost!
    Ovo znači pod uslovom da je spakovana velika količina energije u nešto skromnije dimenzije, recimo, kao što napomenuše "energija mase Jupitera" na površini prečnika 100 metara u obliku diska! I još kad me taj oblik diska na nešto ne bi podsećao!? Tako da i ako su se neki naučnici upustili u spekulacije da nas neke civilizacije zaobilaze u širokom luku, da eto ti takvi dobro poznaju manipulaciju energijom, pa da ništa ne moraju ni da zaobilaze. A mi ne bi imali načina da opazimo nekog ko bi u milionitom deliću sekunde proleteo kroz našu planetu ili tik pord nje, ako već!?
    E pa pošto ovako nešto možda nikada do detalja neću moći da predočim, mislim morao bih ovde i neka pitanja strukture samog VORP sistema da potežam (ovo sa subatomskim česticama je glupost), i što-nešto što sam blago predočio u mom tekstu koji je na "pdf" alternativne nauke, a i sve dok se nešto ne dokaže je lupetanje, a ja ne bih sad da dokazujem, biće dana! A inače ovo sa planetama je stvarno lako objašnjivo i mene iznenađuje što ta priča nije malo aktuelnija. Način stvaranja planeta je sličan načinu odbrane planeta od asteroida. Samo eto što se u jednom slučaju asteroidi skreću sa putanje jedne ovakve planete, što inače još nismo bili u prilici da moramo i možemo da izvedemo, ali svest je tu, a u drugom slučaju bi se asteroidi upućivali na jednu fokusiranu gomilu koja bi narastala u kritičnu masu. Ta masa bi vremenom i sama prikupljala dodatni materijal, mislim, sve što se dogodilo našoj planeti može da bude i pod uticajem svesti izvedeno, (ako već i nije) i naravno znamo da i uloga ,,Tea nije mala''. Jednostavno se stvore dve kritične mase za koje se proračuna pod kojim uglovima će da se sudare i onda se dođe do ong što imamo danas...

Poznat
    Učlanjen
    14.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

[QUOTE=Mord;26203303]Zato i niko ništa nije mogao da učini ništa na tehničkom planu jer su njihovi umovi ograničeni Ajnštajnovim učenjem....

Pa sad, možda i ako se iznenadiš, ali ja po genijalnosti više cenim Ajnštajna od Tesle. Tesla i nije bio toliko genijalan koliko preduzetljiv i zaluđen svojim idejama. Pa eto i ako bih možda ukratko pokušao da pojasnim u čemu ja vidim razlike u toj priči genijalnosti između njih dvojice; zapravo, Tesla sve što je radio, ostvarivao je na eksperimentalnom planu. Dakle, pojavi se ideja i on to onda eksperimentom ili ostvari ili ne. Znači bavio se opipljivim stvarima, a dok ovo kod Ajnštajna su stvari koje čovek kao običan pešak ne može da opipa! Prvo je on sve to objavio, pa se to naknadno i ispostavljalo tačnim. E i ne bih da ulazim u priču koliko su sve ideje koje je ostvario njegove lično i u kojoj meri je on bio samo promoter. A i mislim da pitanje VORPA ipak više ima veze sa Ajnštajnom nego sa Teslom. On se ipak bavio zakrivljenim prostorom na neki način, dok je Tesla prozivao kosmičku energiju, inače, Tesline ideje nemaju šanse da se povežu sa bilo kakvim nadprirodnim principom i ne bih Ajnštajna krivio za bilo kakvu naučnu i tehnološku stranputicu, jer bitno je znati dokle priroda dozvoljava neke stvari i kad mora da se porazmisli o alternativi, a alternativa sigurno nema na pretek, ako već, možda jedna šansa i mi smo previše mladi za to, do juče smo rezapinjali luk i strelu. Nismo ništa propustili, i sugurno ne zbog Ajnštajna, ima tu još dosta do toga!

Slične teme

1. Direktan prenos na B92...
    Autor Strela u forumu Politika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.07.2005., 03:37
  2. Prenos slika
    Autor POKY u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.02.2005., 19:45
  3. Prenos tenisa?
    Autor Ad0lf u forumu Arhiva
    Odgovora: 8