previse sam dobar?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: previse sam dobar?

Početnik
    Učlanjen
    22.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Post previse sam dobar?

cao svima,ja sam nikola.imam 16 godina. vec godinu-dve mi se cini da sam previse dobar prema ljudima,i kada me zbog toga neko iskoristi ili manipulise sa mnom,ja nista ne primecujem-i dalje mi ih je zao kada traze pomoc. molim vas pomozite mi kako da se promenim i da razlikujem one kojima stvarno treba pomoc i manipulatore.

TalaWolf nije na forumu
    Eşti secretul discret, secretul perfect. Care se ţine, care mă ţine.
    Aktivan član TalaWolf (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: previse sam dobar?

Zdravo Nikola.
    Tesko da ces ovde da dobijes pomoc, ovo ce postati jos jedna spam tema
    Ako vec smatras da si dovoljno dobar pa ti se promeni covece. Ne mozes da provalis ko "manipuliste" tobom? Nikada ne primecujes kada to rade? Onda neka nastave da manipulisu, dok ne naucis...
    Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    415

Nemoj da budes toliko dobar.
    Budi ljubazan,ali ne dozvoli da te manipulisu,moraju negde da postoje granice.
    Ne znaci da su svi ljudi losi,ali sa pogresnim stavom mogu svi da te iskoricavaju.

Domaćin Фјодор (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    1353

dzoni, a što te zovu čvarak?

Veoma poznat Mil00rad (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

1.Pruži pomoć SAMO kada ti je neko traži...I kada vidiš da žena fizikališe,nije red da 'ladiš jaja.
    2.Sebi si na prvom mestu.Ne prilagođavaj se tuđim zahtevima,mora biti obrnuto.
    3.Traži im neku z**ebanu uslugu odmah nakon što laički proceniš da si izmanipulisan.Ako odbiju-o**ebi ih,pravo u lice.

@ Fjodor:Vid' stvarno!
    "Biti tolerantan prema zlu isto je što i činiti ga".
    "Your country's not worth your tears!"

Primećen član Абел (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

4. promeni nik...
    Govori malo sa drugima, a mnogo sa sobom.

Početnik
    Učlanjen
    22.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bas ste mi pomogli...par ortaka me zove tako,(ne znam zasto) ,ne svi.problem je u tome da naprimer kada treba nekome da pomognem u skoli uvek sam tu ali niko nikad nece da pomogne kada meni nesto treba? samo hocu da vas pitam kako da ih od*ebem kada mi traze pomoc, da ih oteram u p*cku materinu ali da ne ispadne da sam negativan,da se svadjam bez razloga,nekako na kulturan nacin?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

Citat Original postavio dzonicvarak Pogledaj poruku
    cao svima,ja sam nikola.imam 16 godina. vec godinu-dve mi se cini da sam previse dobar prema ljudima,i kada me zbog toga neko iskoristi ili manipulise sa mnom,ja nista ne primecujem-i dalje mi ih je zao kada traze pomoc. molim vas pomozite mi kako da se promenim i da razlikujem one kojima stvarno treba pomoc i manipulatore.
    svi su manipulatori pomoc ne trazi onaj kome treba
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Петар nije na forumu
    Нису лоша времена,него људи.
    Iskusan
    Učlanjen
    13.07.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Bas ste mi pomogli...par ortaka me zove tako,(ne znam zasto) ,ne svi.problem je u tome da naprimer kada treba nekome da pomognem u skoli uvek sam tu ali niko nikad nece da pomogne kada meni nesto treba? samo hocu da vas pitam kako da ih od*ebem kada mi traze pomoc, da ih oteram u p*cku materinu ali da ne ispadne da sam negativan,da se svadjam bez razloga,nekako na kulturan nacin?
    Ja sam imao takav jedan pperiod,u prvoj godini. Svi me cimali,te za latinski,te za matematiku,te za hemiju..tra la la.

Samo sam jednog dana prestao da se svima javljam na telefon. Vecina je to shvatila kako bi trebalo,kao odjebaus na finjaka.

Buduća legenda Transcendental (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

pa upravo je fora da ne budeš kulturan
    već da kažeš ŠUPIČKUMATERINU
    odma će te poštuju više biće čvarak tebrice nisam tako mislio znaš da smo drugari

TalaWolf nije na forumu
    Eşti secretul discret, secretul perfect. Care se ţine, care mă ţine.
    Aktivan član TalaWolf (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio kreptoman Pogledaj poruku
    odma će te poštuju više biće čvarak tebrice nisam tako mislio znaš da smo drugari
    Tako je, na Kreptu se ugledaj Dzoni
    Normal is an illusion. What is normal for the spider is chaos for the fly.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Мислим да је боља солуција да покаже зубе и да неког од њих уједе, колега.

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Citat Original postavio TalaWolf Pogledaj poruku
    Tako je, na Kreptu se ugledaj Dzoni
    esam u pravu ili sam u pravu reci

Citat Original postavio Разрушитель Pogledaj poruku
    Мислим да је боља солуција да покаже зубе и да неког од њих уједе, колега.
    pa sad, to je možda malo hardkor

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    415

Ili ce da dobije fist in da fejs.

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

pa i fist in da fejs nije kraj sveta
    samo dok vrati fist in da fejs

Sukhoi t-50 nije na forumu
    Whatever you say is wrong, whatever I say is right
    Aktivan član
    Učlanjen
    20.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Iskorišćavaju te jer to dozvoljavaš... kako da prestaneš? Jesi čuo ti za "ne", a?

Učlanjen
    20.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    611

Realno bolje fist in da fejs nego da budeš nečija kur.va

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    468

Pokazi im zube (al* ne osmehom) i ne budi fin.

Kada shvate da nisi naivan prestace da te tako tretiraju.

Svi koji nisu tu kad ti treba nesto a ti si bio kad je njima trebalo-manipulisu-otkaci ih.

Moderator Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    341

Kakve pesnice, nosiš kanister benzina sa sobom, poliješ madafakera i dok skonta šta se koj kurrac dešava ti samo kresneš šibicu, zapališ pljugu i baciš na kučkinog sina.
    Sve je nestvarno dok traje i diše
    Stvaran je cvet čija odsutnost miriše.

Početnik LadyStark (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Bila sam u slilčnoj situaciji dok sam išla u srednju. Pomagala sam svima koji me zamole i zauzvrat dobila ignorisanje i nekulturno ponašanje. Moraš shvatiti da se ne isplati biti otirač, pogotovo ne u kolektivu. Deca su kao hijene, čim vide da je neko ranjiv, to dobro iskoriste.
    Nekoliko saveta:
    1. Nauči da kažeš NE.
    2. Pri razgovoru sa ljudima ne moraš biti nepristojan, ali moraš imati stav i čvrsto stajati iza njega.
    3. Fizički sukob nije rešenje, osim u krajnjem slučaju.
    4. Kada želiš nekoga da skineš sa vrata, u ovom slučaju poznanike iz srednje, argumentovano i smireno im reci da takvo ponašanje ti nećeš tolerisati.
    5. Preporučljivo je da ne gubiš živce i ostaneš relativno staložen, zato što ćeš na ovaj način imati veći autoritet.

Ako nešto zatreba, slobodno pitaj.

Primećen član Абел (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Pomagati drugome ne znaci da si otirac i da im sluzis samo za to, jednostavno, pomaganje nema veze sa tim da li ce ti ljudi postovati ili nece...Stvar je u tvojim osobinama, odnosima prema njima, iskrenoscu...Ako si iskren, otvoren i imas stav, nece te niko zajebavati, jer nemaju hrabrosti, a ni potrebe...A ne kontam kakve to veze ima sa pomaganjem..Sta, samo ovi sto ne mogu da se uklope i sto niko nece da se druzi sa njima, samo ti pomazu? I onda kad prestanu da pomazu, onda ce da ih cene i bici glavne face u razredu... Malo sutra...
    Govori malo sa drugima, a mnogo sa sobom.

Učlanjen
    28.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Naravno da neće biti glavne face u razredu, nisu se tako postavili od početka, a sada je prekasno za popravku. Srećna okolnost za sve mlade u toj situaciji je što srednja ne traje zauvek. Već sledeća prilika za ''novi početak'' se pruža pri polasku na fakultet ili pri zapošljavanju.
    ''The truth is either always terrible, or boring.''

Sukhoi t-50 nije na forumu
    Whatever you say is wrong, whatever I say is right
    Aktivan član
    Učlanjen
    20.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U suštini ne treba pomagati nikome. Tako je sa domaćim zadacima, sa parama i pozajmljivanjem istih, sa nameštanjem devojaka ortacima (za one koji to rade), sa preteranim posvećivanjem pažnje... sebičluk se najviše ceni, istina da će te nazivati škrticom, sebičnjakom, lošim čovekom - ali bolje i to nego da budeš otvoren autoput na kom će svaka budala da isprobava svoje vozilo.

Velikodušnost je precenjena, čak i kad se uzvraća. Oni koji se trude da mnogo daju obično imaju ozbiljnih problema sa samopouzdanjem, pa im treba nečija reakcija da bi dobili samopotvrdu. Jedno je kad si human prema životinjama, sasvim drugo kad si human prema ljudima, ali često dolaze iz istog izvora te potrebe... nesigurnost, strah od odbacivanja... mada u osnovi treba da budeš human prema samom sebi. To je ona situacija kad ti neko traži novac, a ti odlučiš da taj novac potrošiš da sebi kupiš doručak ili nove čarape ili kućište za komp ili nešto. Jeste da će ovaj ostati kratkih rukava, ali koga u krajnjoj liniji zabole? Je l' njegovim ustima jedeš? Je l' te njegova ruka češe? Je l' njegovim očima gledaš na svet? NE. I što bi mu onda pomagao?

E druga je stvar kad se čine usluge u poslovnom svetu, to je neki drugi kodeks. Al ovo pomaganje ustupanje i slično - najobičniji nedostatak samopouzdanja i lažirana dobrota, a ako je preterano - klasična odlika gluposti.
    Poslednji put ažurirao/la Sukhoi t-50 : 28.08.2013. u 21:32

Domaćin John Marston (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    74

Previse si dostupan drugim ljudima. Ako neko moze stalno da dobije tvoju pomoc, tu istu nece nesto puno ceniti.
    Takodje trebas prosto i jednostavno da znas kad da kazes ne.
    Ako ti se ne radi nesto, ili ti ne odgovara, jednostavno kazi ne. Ni na fin ni na bezobrazan nacin. Stavi im samo do znanja da ne zelis to.
    You just don't get it. I'm not locked in here with you....
    You're locked in here with *ME*...

Učlanjen
    28.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sukhoi t-50 Pogledaj poruku
    U suštini ne treba pomagati nikome. Tako je sa domaćim zadacima, sa parama i pozajmljivanjem istih, sa nameštanjem devojaka ortacima (za one koji to rade), sa preteranim posvećivanjem pažnje... sebičluk se najviše ceni, istina da će te nazivati škrticom, sebičnjakom, lošim čovekom - ali bolje i to nego da budeš otvoren autoput na kom će svaka budala da isprobava svoje vozilo.

Velikodušnost je precenjena, čak i kad se uzvraća. Oni koji se trude da mnogo daju obično imaju ozbiljnih problema sa samopouzdanjem, pa im treba nečija reakcija da bi dobili samopotvrdu. Jedno je kad si human prema životinjama, sasvim drugo kad si human prema ljudima, ali često dolaze iz istog izvora te potrebe... nesigurnost, strah od odbacivanja... mada u osnovi treba da budeš human prema samom sebi. To je ona situacija kad ti neko traži novac, a ti odlučiš da taj novac potrošiš da sebi kupiš doručak ili nove čarape ili kućište za komp ili nešto. Jeste da će ovaj ostati kratkih rukava, ali koga u krajnjoj liniji zabole? Je l' njegovim ustima jedeš? Je l' te njegova ruka češe? Je l' njegovim očima gledaš na svet? NE. I što bi mu onda pomagao?

E druga je stvar kad se čine usluge u poslovnom svetu, to je neki drugi kodeks. Al ovo pomaganje ustupanje i slično - najobičniji nedostatak samopouzdanja i lažirana dobrota, a ako je preterano - klasična odlika gluposti.
    ''The truth is either always terrible, or boring.''

Slične teme

1. COMPUTER MI SE CUJE PREVISE!!!!HELP!?!
    Autor Kanye u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.03.2005., 08:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •