Stipendije

jelenasrnic

Početnik
Poruka
3
P O M O C
Dakle, ljudi, htela sam da vas pitam nesto na temu stipendija za skolovanje u inostranstvu.
Oduvek sam zelela da studiram u inostranstvu, preciznije u Engleskoj. Upravo od ovog trenutka krecem da se prijavljujem na razne fakultete u Londonu i Bristolu ali i dalje je meni to sve jako nepoznato sto se tice smerova, finansija i zivota tamo a ono sto me najvise zanima je kako da dobijem stipendiju.
S obzirom na to da nema teorije da finansiram sebi kompletno skolovanje i zivot zajedno, jako bi mi znacilo kad bi mi makar i neki deo skolarine bio skinut s ledja.
Do nekle sam upoznata sa glavim programima preko kojih se dobijaju stipendije ali sve su vezane za fakultete na koje bi neko zeleo da se upise.
E sad ono sto bi mi znacilo da znam sto pre je: koliko su ocene presudne u dobijanju stipendije jer koliko god da sam sad spremna da se maksimalno posvetim skolovanju, nisam oduvek bila savrsen djak. Takodje me zanima znate li neke nase organizacije/udruzenja nevezane za bilo koji fakultet, vec ovako dele neke sume novca nasim djacima za obrazovanje u inostranstvu.
Hvala puno unapred :)
 
Pretpostavljam da govoriš o osnovnim (bachelor) studijama. Evo nekih linkova gde možeš da pronađeš brojne stipendije koje pokrivaju deo ili sve troškove studiranja.

Najstudent: http://www.najstudent.com/stipendij...sort=default&sort_type=ASC&study_program_type[]=1
Mladiinfo: http://www.mladiinfo.com/category/scholarships/bachelor/

U zavisnosti od stipendije i institucije koja ih nudi, ocene iz srednje škole mogu a i ne moraju biti važne. Pored toga, ono što bi ti pomoglo da budeš konkurentnija kandidatkinja je tvoja angažovanost van škole, tj učestvovanje u omladinskim akcijama, bilo koja vrsta aktivizma, volontiranje, prakse, i sl. Naravno, poznavanje jezika se podrazumeva.

Nije mi poznato da neko "deli" stipendije tek tako :) čak i kada bi to postojalo, opet bi tu postojala konkurencija i najbolji kandidati bi prolazili dalje ;)
 

Back
Top