Амерички војник крвнички масакрирао децу

Poruka
2.642
Izvinio se vojnik koji je krvnički masakrirao decu: Bilo je kukavički
Tanjug | 23. 08. 2013. - 19:32h | Foto: AP | Komentara: 0

Američki vodnik Robert Bejls, koji je priznao krivicu za prošlogodišnje ubistvo 16 seljana u Avganistanu, izvinio se danas porodicama žrtava i priznao da je ono što je uradio bilo “kukavički”.

226685_robert-bejls-ap_f.jpg

Robert Bejls

Bejls (40) odgovarao je na pitanja vojnog sudskog veća u vezi sa najtežim ratnim zločinom koji je počinio pripadnik američkih oružanih snaga u Avganistanu.



On je, kako prenose američki mediji, zadržavao sve vreme suze govoreći o zločinu u kome je ubio i devetoro dece.


- Ono što sam uradio je bilo kukavički. Izvinjavam se, istinski se izvinjavam zbog onog što sam uradio tim ljudima - rekao je Bejls.


Američki vodnik, koji je i otac dvoje dece, rekao je da bi učinio sve kad bi mogao da poništi ono što se dogodilo 11. marta 2012. u Kandaharu i vrati u život nastradale njihovim porodicama.


On, međutim, nije govorio o pojedinostima vezanim za zločin, kao i šta je tačno uradio tokom tog masakra i zašto je učestvovao.


U optužnici, međutim, stoji da je Bejls nešto posle ponoći napustio svoju bazu i ušao u dva obližnja sela, ubijajući meštane, pokazujući nezamislivu brutalnost prema muškarcima, ženi i deci kojima je prerezao vratove iako su ga molili da ih poštedi.


Bejls, koji je ove sedmice na suđenju video i preživele monstruoznog zločina, suočava se sa kaznom doživotne robije, navodi AFP.


Preživeli su svedočili o svojim fizičkim i emotivnim bolovima, a tokom suđenja se moglo čuti da je Bejls pio alkohol i gledao filmove sa drugim američkim vojnicima u njihovoj bazi uoči upada na selo.


Odbrana i tužilaštvo izneće u toku dana završne reči nakon čega će šestočlano sudsko veće odlučiti da li Bejlsu može biti omogućeno puštanje na uslovnu slobodu posle 20 godina zatvora.


Odbrana tvrdi da je ispijanje alkohola i upotreba narkotika uticala na Bejlsovo pomanjkanje svesti uoči napada, kao i da on pati od posttraumatskog stresnog poremećaja i od povreda glave.


Masakr avganistanskih civila izazvao je nasilne proteste zbog kojih su SAD privremeno obustavile izvođenje borbenih operacija, a istražiteljima američke vojske trebalo je tri sedmice da dođu na mesto zločina.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/400815/Izvinio-se-vojnik-koji-je-krvnicki-masakrirao-decu-Bilo-je-kukavicki
 
Nisi igrao Spec Ops - The Line, zato si brz na kritikama.

Da jesi, video bi kako se lako omakne coveku u ratnim uslovima...

Dok si rekao keks bacis beli fosfor na neduzne stanovnike Dubaija i aupzdmtrnu swe... posle ti dodje krivo, ali bi sta bi...

Pa oni zaista sve to i vide kao video igricu. Ali to ne umanjuje činjenicu da je ovaj lik psihopata.
 
Овај није ни црЊац, ни латинос већ квалификовани белац, а не изгледа ни неки треш скоро па би могао бити интелигентан као просечни шитар(:mrgreen:), где су сада Блајбиша и Бундаш да прозборе коју о регрутовању само Латиноса и црЊаца у војску САД.
Бтв скоро сви који су били лаки на обарачу и роштиљали Ирачане и Афганистанце, а доспели на суд нису спадали у мање, или више обојене, баш напротив и дапаче.
 
Nisi igrao Spec Ops - The Line, zato si brz na kritikama.

Da jesi, video bi kako se lako omakne coveku u ratnim uslovima...

Dok si rekao keks bacis beli fosfor na neduzne stanovnike Dubaija i aupzdmtrnu swe... posle ti dodje krivo, ali bi sta bi...

Moj Milane jabuko sa grane ocigledno ti nisu zvizdali meci oko glave. Igrice igraju avionima, dronovimai sl. Pesadije je uvek pesadija i ubija licno.

LOL

- - - - - - - - - -

Bilo je i dosta Srba u američkoj uniformi u Avganistanu. Poznajem jednog. To što on priča da se tamo događalo je tragikomično pa čak i da je jedna polovina istinita.

Dobra je lova a u principu te zabole za obe strane u ratu, vazno da sacuvas glavu.

LOL
 
Moj Milane jabuko sa grane ocigledno ti nisu zvizdali meci oko glave. Igrice igraju avionima, dronovimai sl. Pesadije je uvek pesadija i ubija licno.

LOL

- - - - - - - - - -



Dobra je lova a u principu te zabole za obe strane u ratu, vazno da sacuvas glavu.

LOL

Lova je dobra, istina. Ovaj što ga ja znam je ok lik, i sačuvao se ali je bilo i ranjenih Srba tamo, uglavnom od bombaša. Inače, kaže on, da je sve to tamo neviđena šarada i cirkus. Toga su svesni i amerikanci i usuđuju se da međusobno komentarišu, ali se ceo sistem održava zbog love.
 
Zaboravih da stavim komentar na ovog skota amerikenjskoga. Toliko sam toga reko u raspravi sa Utah da mi je vec muka da ponavljam.
amrikenjci su monstruozne kukakavcke ubice. ***** kad ih uhvatis. Jaki kad ubijaju decu ili pucaju sa 10km.


LOL

Čekaj samo da stigne juca.........................zbog ovakvih izjava zasuće nas rečenicama da smo mi narod koji je vršio genocid a amerikanosi su milosrdni spašavaju mačke i kučiće ali su izgleda zaboravili na decu.
 
Nisi igrao Spec Ops - The Line, zato si brz na kritikama.

Da jesi, video bi kako se lako omakne coveku u ratnim uslovima...

Dok si rekao keks bacis beli fosfor na neduzne stanovnike Dubaija i aupzdmtrnu swe... posle ti dodje krivo, ali bi sta bi...

Doduše malo je teže da ti se omakne da zakolješ devetoro djece dok te mole da to ne radiš...
 
Ма да психопата.

Боље то него командна одговорност.

Отрцани шаблони, њихови злочини су дело појединих психопата, па забога опростимо им то је земља психопата.

ебига није то земља Србинова који све са поносом испоручи, са све командном одговорношћу, на страну што је затират због појединца од стране злочиначе удруге икад формиране....
 
Bilo je i dosta Srba u američkoj uniformi u Avganistanu. Poznajem jednog. To što on priča da se tamo događalo je tragikomično pa čak i da je jedna polovina istinita.

nisam danas bio redovan na forumu pa sam tek sad video temu.

srba ima, ali koliko sam u toku uglavnom su u firmama tipa black water, triple canopy i slicne humanitarne orgamizacije cije
se zrtve uglavnom ne muce. to sto je neko izabrao da ratuje kao placenik je njegov licni izbor, i njegova licna lova ako prezivi.
ima srba i u legiji stranaca, i to je sve posao (kakav god da je bez da ulazim u moralne aspekte istog). ja takav posao ne bih radio,
i to je opet moj licni stav sto necu da ubijam za lovu.

- - - - - - - - - -

Nisi igrao Spec Ops - The Line, zato si brz na kritikama.

Da jesi, video bi kako se lako omakne coveku u ratnim uslovima...

Dok si rekao keks bacis beli fosfor na neduzne stanovnike Dubaija i aupzdmtrnu swe... posle ti dodje krivo, ali bi sta bi...

ti si ozbiljan ? napisi mi da nas zayebavas da mi bude lakse ...
 
Avganista je posejao mak na svim mogucim obradivim povrsinama. Lova od toga je fantasticna. Ide ista organizacija postavljena od englske kraljevske porodice.

LOL

prodavali su englezi opijum kinezima davno, a ratna mornarica postovane krune je stitila isporuke koje su isle trgovackim brodovima iste te postovane krune, tako da oni
vec vekovima znaju kako se od gudrovine pravi lova. avganistan je bas lepo mesto za tako nesto, tacnije za proizvodnju.
 

Back
Top