Studiranje Kanada
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Studiranje Kanada

Početnik wolf7795 (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Studiranje Kanada

Zdravo svima, novi sam ovdje.
    Zelim da se raspitam o studiranju u Kanadi i ako imate neke korisne sajtove da mi preporucite?
    Unaprijed zahvalan.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    23

Podrazumevano Re: Studiranje Kanada

Napiši ukratko svoj profil, šta si završio, koja oblast te zanima, jesi položio IELTS ...

Imaš i nešto ukratko o studiranju na ovom thread-u: http://forum.krstarica.com/showthread.php/620871-Studija-na-Kanadskom-koledzu?p=25213541&viewfull=1#post25213541
    SQA

Učlanjen
    09.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gimnazija 4.godina trenutno, nisam se jos odlucio ali mi idu fizika i matematika

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    23

Pre svega, nadam se da znaš da su tamo studije za strane državljane veoma skupe, u proseku 3-4 puta skuplje nego za kanadske državljane. Godina studija na koledžima je preko 12000 Cad (na univerzitetima još više!), plus za troškove života po godini mora da se ima minimum 10.000 cad po godini. Grubom kalkulacijom dolazi se do cifre od minimum 50.000 evra za recimo trogodišnje Bachelor studije.
    Ako imaš taj novac onda ok (pretpostavljam da si pogledao link koji sam iznad postavio!). Najbolje je da kreneš odavde, pa redom: http://www.cic.gc.ca/english/study/institutions/participants.asp
    Tu je lista svih univerziteta i koledža u Kanadi, koji su akreditovani za studentsku vizu. Za vizu znači konkurišeš kada budeš primljen na neki univerzitet/koledž.
    Ove imaš rangirane univerzitete i koledže, a po pravilu što je bolje rangiran - teže se upisati tamo, školarina je veća itd.
    http://www.webometrics.info/en/North_america/Canada
    Preduslov za upis bilo gde je da imaš položen IELTS academic, uglavnom se zahteva za undergraduate studije minimum 6 overall, a negde su i strožiji kriterijumi, negde treba GMAT itd. Svaki fakultet ima sajt, gde su lepo objašnjeni uslovi upisa.

Šta studirati!? To bi trebao već sam da znaš šta želiš, a ako si neodlučan, možda da pođeš od liste deficitatnih zanimanja u Kanadi. Npr: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp?expand=jobs#jobs
    Ja bih ti preporučio, s obzirom da kažeš da ti idu matematika i fizika, nešto od tehničkih fakulteta. Rudarski, mašinski, elektro inžinjeri, dosta su traženi, naročito u centralnim provincijama, Alberta, Saskačevan itd.
    Ipak je najvažnije naći posao nakon studija...
    SQA

Učlanjen
    09.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Veoma sam zahvalan na ulozenom trudu, sve cu provjeriti i vidjeti sta i kako.. Hvala jos jednom

Slične teme

1. Studiranje u Becu
    Autor coanegotin u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.03.2013., 16:26
  2. Studiranje u Velikoj Britaniji
    Autor Gost1234 u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 29.04.2004., 20:53
  3. STUDIRANJE U INOSTRANSTVU
    Autor Hellas u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 3