Wine - problem?
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Wine - problem?

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Podrazumevano Wine - problem?

Posto mi je dosadno ovih dana, javila mi se zelja da odigram nesto, medjutim kad upalim igru preko Wine nece i to ni jedna. Nije htelo ni pre, ali nisam nesto obracao paznju samo sam probao da igram, vidim nece, reko nema veze sta ce mi igre mator sam za to. Evo slika problema, barem jednog:

Ime:  Снимак екрана с&#1.jpg
Pregleda: 13
Veličina:  15,4 KB

Ime:  Снимак екрана с&#1.jpg
Pregleda: 12
Veličina:  20,9 KB

Moram ovako da zumiram posto nesto ovde nece da upload-je sliku za vecom rezolucijom.

Kod drugih je slicno,pa sad ne znam da li je to do graficke posto mi nije jaka., integrisana 256, a ni procesor (1.8ghz) ni ram (1GB) nisu jaki. Nisam nikad budzio komp jer mi je uvek koristio za nesto drugo ne za igre a dok sam imao XP igrao sam neke igre koje su mogle. Sad ne mogu ni one. Interesantno je da neke manje igre, mada ne sa losom grafikom mogu. Inace, igre mi vec stoje na delu harda na kom sve cuvam, muziku, slike, filmove, dokumenta, sve. Pokusao sam da instaliram da vidim da li je do toga, nece opet.

Jel treba nesto da se podesava za Wine ili mi je komp krs pa nece da podrzi?

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Podrazumevano Re: Wine - problem?

Neznam ni kako si uspeo uopšte da instaliraš taj Ubuntu na tu konfiguraciju.

Ja nemogu ni na mnogo jače. Od 11tice kasnije verzije uopšte da instaliram pod uslovom da rade.

Jedino ti može pomoći neko ko se bakće Ubuntuom. Ili idi na Ubuntuov forum.

Aktivan član ДраганЖ (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Аристократа Pogledaj poruku

Kod drugih je slicno,pa sad ne znam da li je to do graficke posto mi nije jaka., integrisana 256, a ni procesor (1.8ghz) ni ram (1GB) nisu jaki. Nisam nikad budzio komp jer mi je uvek koristio za nesto drugo ne za igre a dok sam imao XP igrao sam neke igre koje su mogle. Sad ne mogu ni one. Interesantno je da neke manje igre, mada ne sa losom grafikom mogu. Inace, igre mi vec stoje na delu harda na kom sve cuvam, muziku, slike, filmove, dokumenta, sve. Pokusao sam da instaliram da vidim da li je do toga, nece opet.

Jel treba nesto da se podesava za Wine ili mi je komp krs pa nece da podrzi?
    Што се тиче конфигурације, таман је да се користи Убунту али не и за играње, поготово не преко Wine-а .
    Ниси навео коју верзију Убунтуа користиш?
    Што се игара тиче пробај да нађеш неке преко Убунту софтверског центра (има доста логичких, нешто стратегијица и пар пуцачина- али не верујем да ће оне радити на твојој конфигурацији).
    Један мали савет, ако ниси већ инсталирао, инсталирај Гном шел радно окружење и са њим чеш добити Гном класик радно окружење... Испробај оба и види које ти више леже, Гном класик користи упола мање РАМ меморије од Јунит радног окружења које тренутно користиш.
    Можда не би било згорег да испробаш и Ксубунту (Xubuntu 13.04) , ипак је он намењен за слабије конфигурације...
    Мада, недавно је изашло и стабилно издање Elemntary OS названа „Луна“ која је израђена на бази Убунту 12.04 (подржана до 2017. год) и рађена је тако да буде, брза,лагана и стабилна....
    рецензија

Што се тиче одабира дистрибуцiје увек се бира последња верзија или бар последња верзија са дуготрајном подршком (Убунту 12.04.3 - 5 година, до 2017.год.)

Да ли си пробао да пре инсталације игру пребациш у кориснички фолдер (/home/korisničko ime) и одатле пробаш са инсталираш исту?
    Poslednji put ažurirao/la ДраганЖ : 24.08.2013. u 02:45

Poznat Аристократа (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Instalirao sam i tu, ali opet nije moglo. Koristim Ubuntu 12.04 i verovatno mi je do graficke, jer kad sam drugu igru probao ukljuciti pisao je: Video card need new driver, ne znam sad kako tacno ali nesto tako. Mozda jedino da uzmem novi RAM da pomogne, mada sumnjam ili da uradim ovo sto si naveo.

Učlanjen
    05.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Има варијанта са новим драјверима за интел графичке карте али нисам сигуран да ли би то ишта помогло обзиром да је рачунар слабији и није намењен за играње ичег више до логичких и сл. игара.

Пробај да инсталираш неке игре преко Убунту софтверског центра, и наравно, ако ниси до сада, надогради цео систем (и све програме) на последње верзије...

Такође инсталирај и последњу верзију wine ...

Иначе на преносном рачунару такође имам интелов процесор са интегрисаном графичком (али са могућношћу дељења до 512Мб РАМа) али и 4ГБ РАМа и све игре које сам пробао (преузете преко Убунту софтверског центра) су радиле с тим да оне захтевније ипак траже покретања оптимус технологије (за додатну nvidia графичку карту). Зато мислим да код тебе не би требало инсистирати на игрању преко wine-а јер једноставно имаш слабе компоненте....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

kakve crne igre i Linux?
    to dvoje zajedno ne idu

Učlanjen
    05.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Šanže Pogledaj poruku
    kakve crne igre i Linux?
    to dvoje zajedno ne idu
    Некад није згорег надоградити своје ставове... : Steam и Линукс

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ДраганЖ Pogledaj poruku
    Некад није згорег надоградити своје ставове... : Steam и Линукс
    ti ces meni da pises o Linux-u i Steam-u? bezi bre tamo
    imas 4- 5 besplatnih igrica, pritom ne zna se koja je uzasnije od koje a ove ostale koje su malo manje sranje, se placaju

Učlanjen
    05.08.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Šanže Pogledaj poruku
    ti ces meni da pises o Linux-u i Steam-u? bezi bre tamo
    imas 4- 5 besplatnih igrica, pritom ne zna se koja je uzasnije od koje a ove ostale koje su malo manje sranje, se placaju
    Поента је да се и на Линуксу могу потерати игре а то ко ће и да ли ће своју игру припремити и за Линукс платформу је нека друга прича.
    Са друге стране ни на Виндовсу немаш много бесплатних игара а да су квалитетне, то што се неко задовољава разним преправљеним врзијама, или верзијама у које се додају разноразни додаци је нешто друго и више је одраз нечијег психосоцијалног стања.

Obećava Evader (avatar)
    Učlanjen
    04.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    20

Na linux-u nije bilo toliko igara sto se tice trzista jer je microsoft sve pokrao.A sto se tice wine,problem mogu da prave igrice koje zahtevaju nov .NET framework.Wine u sebi ima jedan mali deo framework-a,koji moze i da se izabere(ima opcija da se bira wine xp,vista,7...)a problem je takodje jer automatski za .NET instalaciju potreban je path c/windows,sto mora posebno da se napravi putanja kako bih instalacija prosla.Na ovaj nacin ce raditi igrice,ali ce takodje raditi i mnogo veca kolicina virusa,nego ona sa standardnim wine downloadom.Moj savet je da preskocis .NET based igrice(i framework-e) i nadjes nesto sto je pravljeno u nekom jeziku koji nije vezan mnogo za microsoft!!!

gost 163469 nije na forumu
    http://tvradio.biz/radio/russia/10915-radio.html
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Да освежим тему-видим да је јако интересантна а постови има да ничу ко печурке
    Нови Wine,још увек нестабилан-као и увек

http://www.winehq.org/download

gost 163469 nije na forumu
    http://tvradio.biz/radio/russia/10915-radio.html
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Novi Wine radi odlično-instaliran Aimp i dfx audio enhancer i rade odlično i jedan i drugi...dole slika
    Za igrice ne znam jer to ne igram pa nemam informacije.
    Testiran na Linux Mint Cinnamon,Mate i Xfce okruženje.
    Ime:  Снимак екрана са 2014-08-10 17:33:45.jpg
Pregleda: 12
Veličina:  82,4 KB
    Poslednji put ažurirao/la gost 163469 : 10.08.2014. u 17:45

Slične teme

1. Softwerski problem
    Autor Dynamite u forumu Humor
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.04.2007., 09:53
  2. problem
    Autor jasna u forumu Hardver
    Odgovora: 6