Marketing i privatni život

gost 274412

Aktivan član
Poruka
1.049
Brendirate li se na forumu, društvenim mrežama, životu?
Koliko smatrate da je to bitno, ako nas naša reputacija uvijek predstavi prije nego uspijemo lično da se predstavimo?
Da li ste svjesni osnovnih tehnika marketiranja ili to radite nesvjesno?
Da li primjetite marketing u svim oblastima života oko nas?
Da li vas to nervira ili uspješno jašete na tom talasu?

Uopšte, šta mislite o svemu tome
 
Brendirate li se na forumu, društvenim mrežama, životu?

Ne razumem, što bih to radila, a nemam pojma ni kako se to radi....to samobrendiranje?

Pa sve što želiš da ljudi znaju i ne znaju o tebi, mišljenje kakvo želiš da imaju o tebi spada pod tu aktivnost. Način na koji želiš da te percepiraju, kao i ono što smatraš da te predstavlja (npr. nivo obrazovanja, izgled, društveni i/ili bračni status i sl) Ljudi to najčešće ne rade svjesno, mada...to jeste brendiranje.
 
Pa sve što želiš da ljudi znaju i ne znaju o tebi, mišljenje kakvo želiš da imaju o tebi spada pod tu aktivnost. Način na koji želiš da te percepiraju, kao i ono što smatraš da te predstavlja (npr. nivo obrazovanja, izgled, društveni i/ili bračni status i sl) Ljudi to najčešće ne rade svjesno, mada...to jeste brendiranje.

aha.....ja sve što sam uradila na forumu sam svesno uradila, ispisala svoj život i to je moja svesna odluka jer ne umem drugačije. Prosto sam to ja i ovde i u reali, a to znaju mnogi koji mene i moje poznaju lično.
Iskreno, nisam baš pod forumsku libelu.....malo begam čas levo, čas desno :zcepanje:
Nemam čak ni nalog na FB jer ne osećam nikakvu potrebu.
 
Brendirate li se na forumu, društvenim mrežama, životu?
Koliko smatrate da je to bitno, ako nas naša reputacija uvijek predstavi prije nego uspijemo lično da se predstavimo?
Da li ste svjesni osnovnih tehnika marketiranja ili to radite nesvjesno?
Da li primjetite marketing u svim oblastima života oko nas?
Da li vas to nervira ili uspješno jašete na tom talasu?

Uopšte, šta mislite o svemu tome

Da,nazalost.
U Srbiji je taj marketing na burazerskom principu,ja tebi ti meni.
Udjes u krugove ali se uglavnom dokazuju nekom prevarom ili spekulacijom.
Sto se tice klasicnog marketinga i personalnog menadzmenta strucna literatura je sve punija klasicnog ispiranja mozga.
 
Moje mišljenje je da se promovišu najviše oni koji apsolutno nemaju šta da kažu ni da ponude. Oni su najglasniji, bombaruju sa glupostima, maltretiraju i uspevaju među sebi sličnima. Kod nas je najrasprostranjeniji oblik samopromocije preko društvenih merža gde su svi divni, skockani, lepi, na super mestima . :roll: Ne sećam se da sam jedan profil u skorij vreme videla a da neko ima 'normalne' fotografije i da nije slikao tanjir iz koga jede. :bljak:
 
Па мораш да будеш присутан и на друштвеним мрежама, људи једноставно то воле.
Ако се бавиш трговином на пример, неопходно је.
За неке друге послове, није неопходно, али су ти послови и боље плаћени и имају тачно одређени профил клјената који плаћа услуге.
Приватан живот нема везе са тим :)))
 
Pa sve što želiš da ljudi znaju i ne znaju o tebi, mišljenje kakvo želiš da imaju o tebi spada pod tu aktivnost. Način na koji želiš da te percepiraju, kao i ono što smatraš da te predstavlja (npr. nivo obrazovanja, izgled, društveni i/ili bračni status i sl) Ljudi to najčešće ne rade svjesno, mada...to jeste brendiranje.
Јесте то брендирање, ако градиш имагинарну репутацију.
У стварном животу то не пролази, ваљда имаш и посао па га брендираш.
 
Јесте то брендирање, ако градиш имагинарну репутацију.
У стварном животу то не пролази, ваљда имаш и посао па га брендираш.

Postoji nešto u marketingu što se zove "brend ličnosti". Znači ne brendiraš neki poseban proizvod ili uslugu već ličnost- to je karakteristično za ljude iz šou biznisa, ali i za mnoge robne marke. Svaki brend ima karakteristike ličnosti koje su važne onim ljudima koje želi da privuče. Ti ako nisi svjestan kako marketing u poslovnom svijetu utiče na tvoj život, sistem vrijednosti, ciljeve, motive, ukratko-na tvoj lični život, onda šta da kažem.
Danas, uz sve tehnološke novotarije, svaka osoba postaje public person, i u tom kontekstu je ova tema. Imaš iste alate kao i svi drugi marketari i možeš ih koristiti, ako želiš. A oduvijek su ljudi pažljivo gradili i svoj lični imidž, nevezano za posao i karijeru, samo nekim drugim kanalima, i svaki taj 'imidž' je imaginaran po prirodi stvari.
 
To je self-marketing i estrada. Filozofija za stoku. A priču si započeo sa društvenim mrežama.
Zajedničko sa marketingom ima samo reč - reklama.
Reklama potiče još i Starog Rima i nema nikakve veze sa Jelenom Karleušom, prostutucijom i zvezdama nekog lokalnog posela.
 
Poslednja izmena:
To je self-marketing i estrada. Filozofija za stoku. A priču si započeo sa društvenim mrežama.
Zajedničko sa marketingom ima samo reč - reklama.
Reklama potiče još i Starog Rima i nema nikakve veze sa Jelenom Karleušom, prostutucijom i zvezdama nekog lokalnog posela.

Ne znam kako si se njih prvo sjetio, evo ti Madone kao izvanrednog primjera. Bijonse npr. Društvene mreže su naš PR. Jb g kad sve moram crtati.
 
Ne znam kako si se njih prvo sjetio, evo ti Madone kao izvanrednog primjera. Bijonse npr. Društvene mreže su naš PR. Jb g kad sve moram crtati.

Madona je bila popularna 25 godina pre fejsa.

To što ćeš možda biti popularan twitteraš, nema nikakvog uticaja da će za tebe znati van te mreže i da ćeš od toga zarađivati, a to je poenta.
Nećeš.
Privatnost možeš da prodaješ tek ako si kao popularan lik otvorio nalog, onda automatski te prate i fanovi, okakšava ti komunikaciju, čak i to ti pomaže da brže prodaš CD, bilo šta i onda takav marketing ima svrhu.
 

Back
Top