konkretan posao

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.385
citam na netu ljudi pisu svasta na temu posla, kako se treba obuci, kako treba se spremiti da se trazi posao, kako treba da se pripremi precizno CV i bla bla itd.
A niko ne pise kako se nalazi posao i gde da se trazi da bude pronadjen posao, svi su u zabludi kada pisu a niko da dela, sa reci na dela, no problem.

Prema tome mene zanima sledece,
sa srednjom skolom i fakultetom koji ne racunam, gde bih mogao da pocnem da radim, ali konkretno, znam i ja da babini ustipci kada se ohlade onda su dobri.
Od MUP-a pa do bezobrazluka.
Sta mi je potrebno da se prijavim za rad u policiji? Neka diploma ili?

Gde je najlakse naci posao? Hvala.

Molim one koji pijuckaju kafu i dodju na forum samo da bi gledali i napisali po neku rec da ne pisu na ovoj temi unapred hvala, kafu sam sam vec popio ali rano ujutru.
 
za panduraciju ti treba veza.. ranije su primali sve i svašta u narodnu miliciju, sad su čini mi se i tu stegli kaiš. e sad, ako te žele, poslaće te na neki kursić, da se obučiš i tolko.. al prvo da te požele :D
 
Koji su uopste uslovi da se konkurise u mup-u i da li postoji jos negde akademija sem Sremske Mitrovice?

Ima u Zemunu

s4.jpg

http://prezentacije.mup.gov.rs/upravazaobrazovanje/lat-i1972.html
 
citam na netu ljudi pisu svasta na temu posla, kako se treba obuci, kako treba se spremiti da se trazi posao, kako treba da se pripremi precizno CV i bla bla itd.
A niko ne pise kako se nalazi posao i gde da se trazi da bude pronadjen posao, svi su u zabludi kada pisu a niko da dela, sa reci na dela, no problem.

Prema tome mene zanima sledece,
sa srednjom skolom i fakultetom koji ne racunam, gde bih mogao da pocnem da radim, ali konkretno, znam i ja da babini ustipci kada se ohlade onda su dobri.
Od MUP-a pa do bezobrazluka.
Sta mi je potrebno da se prijavim za rad u policiji? Neka diploma ili?

Gde je najlakse naci posao? Hvala.

Molim one koji pijuckaju kafu i dodju na forum samo da bi gledali i napisali po neku rec da ne pisu na ovoj temi unapred hvala, kafu sam sam vec popio ali rano ujutru.

Imaš stranice za zapošljavanje, imaš biro za zapošljavanje (al na njega ne računaj), imaš oglase za posao gdje je precizirano kako se prijavljuješ i koji su uslovi. Možeš poslati svoje pismo namjere ili introduction letter svim firmama za koje pretpostavljaš da im treba tvoja stručna sprema i bez oglasa, kako bi te oni pozvali ako ima zatreba radnik.

Dalje, imaš ljude, palanku da se raspituješ kako i šta. Ovde sve ide palanačkim putem, od usta do usta. Tako ćeš saznati mnoštvo informacija i dezinformacija, ali bićeš u toku.

I na kraju, ništa što uradiš ti ne može garantovati zaposlenje. Sve te priče o tome kako se treba ponašati i kako napisati CV su tek formalne stvari koje ionako sam možeš logički zaključiti.
Dosta sreće, pravi poznanik i da se zatekneš na pravom mjestu u pravo vrijeme...i to je to.
 
Stranice i sajtovi za zaposljavanje poseduju sve ono cak i neke manje sto ima prvi u Srbiji sajt za zaposljavanje.
Oglasi, gde ok, poslodavci pisu oglase, treba samo da naidjem na poslodavca kojem nije problem radno iskustvo.

i jos mi treba veza i preporuka.
Jer zelim da radim a nemam toplu preporuku odnosno ujaka po babine linije, dakle tako da mi treba i veza. Gde to ima?
 
Sta si zavrsio od faksa? Nesto vezano za to volontiraj, pa te mozda usere da te prime za stalno i placaju, ako te ne prime za stalno placeno bar imas iskustvo koje moze znaciti...

neces sigurno volontirati za konobara .
 
Sta si zavrsio od faksa? Nesto vezano za to volontiraj, pa te mozda usere da te prime za stalno i placaju, ako te ne prime za stalno placeno bar imas iskustvo koje moze znaciti...

neces sigurno volontirati za konobara .

ne znam za sta se uopste i moze volontirati za kakve poslove?
i koliko se volontira?
ne vezano za volontiranje, kako ste vi svi nasli posao? svakome je veza potrebna al opet nije moguce da se ne moze posao da nadje preko veze, i to pristojan posao.
Zavrsio sam srednju poloprivrednu skolu na faks nisam hteo jer sam zavrsio jos i visu skolu.

utovar i istovar? ima milion prodavnica, ali kako se zaposliti u neku od njih? isto toliko ima i firmi koliko se moze naci al opet nigde veze, evo sada da me neko od vas preporuci kod svog prijatelja za posao jos bih ga i castio

Sent from my Telenor_Smart using Forum Krstarice mobile app
 
ne znam za sta se uopste i moze volontirati za kakve poslove?
i koliko se volontira?
ne vezano za volontiranje, kako ste vi svi nasli posao? svakome je veza potrebna al opet nije moguce da se ne moze posao da nadje preko veze, i to pristojan posao.
Zavrsio sam srednju poloprivrednu skolu na faks nisam hteo jer sam zavrsio jos i visu skolu.

utovar i istovar? ima milion prodavnica, ali kako se zaposliti u neku od njih? isto toliko ima i firmi koliko se moze naci al opet nigde veze, evo sada da me neko od vas preporuci kod svog prijatelja za posao jos bih ga i castio

Sent from my Telenor_Smart using Forum Krstarice mobile app

Sa tom školom možeš samo da čuvaš ovce ili da držiš motiku u ruke.
 

Back
Top