najveci izazov u filosofiji

Koji filosofski problem vam predstavlja najvise poteskoca dok razmisljate? O kojoj filosofskoj temi ste razmisljali a da niste mogli nikako da poklopite sve kockice? Sta vam predstavlja najveci izazov dok razmisljate?

Koju oblast filosofije smatrate najkomplikovanijom?



pa ono kad ozi krene sa iluzornošću pojavnog sveta, nije da je komplikovano ali nekako mi sve to isforsirano deluje, konkluzije na silu i slično... podseća me sve to na kakvu dogmu kojoj je cilj da čoveku zatvori um za alternativu.
 
pa ono kad ozi krene sa iluzornošću pojavnog sveta, nije da je komplikovano ali nekako mi sve to isforsirano deluje, konkluzije na silu i slično... podseća me sve to na kakvu dogmu kojoj je cilj da čoveku zatvori um za alternativu.

To je potraga za sustinom zivota i sveta i za mene je vrhunac filosofije doci do izvora,moci sagledati sa vrha planine i imati cistiju sliku o svemu sto jeste kako vecnom tako i izvedenom.
 
Ako ubijes coveka da bi spasio svet jel to dobro ili zlo?

pa zavisi od tvog doživljaja toga
ako misliš da je dobro onda je dobro
ako misliš da je zlo onda je zlo

recimo, ja sebe ne ograničavam samo na dobre postupke, tj. nije mi teško da uradim nešto zlo (ergo mogao bi me nazvati nemoralnim) ako to doprinosi mom interesu
opet, postoje određene stvari koje ne bih uradio i koje bih uradio koje su mi usađene i koje osećam više kao mentalni refleks nego kao sopstveni doživljaj moralnog

u svakom slučaju, nije bitno da li je dobro ili zlo već da li ti možeš da živiš sa tim

kada govorimo o kolektivnom moralu, on bi trebalo da funkcioniše tako da samo omogući maksimalni progres narodu, sve preko toga je nepotrebno
 

Back
Top