Zrelo doba

gost 270414

Veoma poznat
Poruka
13.578
Često mi zadnje vreme bude veoma smešno, gledajuči svoje prijatelje, pa čak i sebe najviše.

Mi, u zrelo doba, znači posle 50 i više godina starosti, otkud to da imamo toliko veliku potrebu za ljubavlju suprotnog pola, pogotovo što nam potreba za sexom sve više raste? :D

Šta mislite, da li je to psihološki uticaj okoline, javnost, informacije koje primamo odasvuda, priroda? :lol:
 
Često mi zadnje vreme bude veoma smešno, gledajuči svoje prijatelje, pa čak i sebe najviše.

Mi, u zrelo doba, znači posle 50 i više godina starosti, otkud to da imamo toliko veliku potrebu za ljubavlju suprotnog pola, pogotovo što nam potreba za sexom sve više raste? :D

Šta mislite, da li je to psihološki uticaj okoline, javnost, informacije koje primamo odasvuda, priroda? :lol:

Ah....svi to imaju. Mislila sam da to s godinama opada....
 
to je neka anomalija i leči se ili čajevima ili nikako
Moguče je da je neka bolest u pitanju... Da nije neki virus? :think:

:hahaha:

- - - - - - - - - -

da nije kriza srednjih godina?
(kako suptilni pandan klimaksu..) :lol:
Neznam, to bijedino mogla da mi objani neka mlađa dama u 3 oka. :lol:

- - - - - - - - - -

Ah....svi to imaju. Mislila sam da to s godinama opada....
Auuuu, dušo moja.... :)

U kakvom ti okruženju živiš? :lol:

- - - - - - - - - -

Vreme ti je onda da upoznas eminentne vrsnjakinje sa Žena
Nisam te baš razumeo. :)
 
Потребу за сексом могу да разумем али за љубављу у тим годинама не, мислим да мушарци после 24,25 престају да буду емотивни.
 
Veliku potrebu za ljubavlju osecas kad pocnes da gubis snagu samostalnosti.Logicna je u zrelijim godinama.Nisi vise ono sto si bio.Tad ti zaista treba neko.Potreba za seksom,cista priroda.Nema veze sa godinama.
 
Često mi zadnje vreme bude veoma smešno, gledajuči svoje prijatelje, pa čak i sebe najviše.

Mi, u zrelo doba, znači posle 50 i više godina starosti, otkud to da imamo toliko veliku potrebu za ljubavlju suprotnog pola, pogotovo što nam potreba za sexom sve više raste? :D

Šta mislite, da li je to psihološki uticaj okoline, javnost, informacije koje primamo odasvuda, priroda? :lol:

Ja mislim da je s tobom sve u redu, i da su ti potrebe normalne nevezano za godine.
 
Ja mislim da je s tobom sve u redu, i da su ti potrebe normalne nevezano za godine.
Nisam tema JA, več globalno, svi muškarci. :lol:

- - - - - - - - - -

Потребу за сексом могу да разумем али за љубављу у тим годинама не, мислим да мушарци после 24,25 престају да буду емотивни.
Lepoto, zar toliko mrziš muškarce?

Koj te dir'o? :lol:
 
Veliku potrebu za ljubavlju osecas kad pocnes da gubis snagu samostalnosti.Logicna je u zrelijim godinama.Nisi vise ono sto si bio.Tad ti zaista treba neko.Potreba za seksom,cista priroda.Nema veze sa godinama.
Pa ne bih baš rekao da je tako. :)

Koliko čovek ima ljubavi u sebi, od dana rođenja, toliko je i pruža/prima. Sa godinama, kod koga je duša više ispunjena ljubalju, sa godinama teže podnosi nedostatak, uskračenost koja se javlja tokom proteklog vremena. Što se manji akumilira ljubavlju od strane suprotnog pola, kao i od bitnih činioca koje čine život, time jača ljubav koju ispoljavaju, tj, dolazi do prezasičenosti....

PS

Da naglasim, sasvim je drugačije kod muškaraca koji su sami, koji nemaju porodicu oko sebe, koji su napušteni i usamljeni na taj način. Nisam mislio na njih.

- - - - - - - - - -

Pa dobro, pomenuo si sebe pa sam te uzela kao primer, ali generalno....nista vam, globalno, ne fali :mrgreen:
Hehe, otkud znaš da nam ništa ne fali, i šta nam fali? :lol:
 
Poslednja izmena:
Не мрзим ја мушкарце, али тако ми се чини.

Šalio sam se, ne zameri. :lol:

Ako obratiš pažnju, kod starijih se javlja neka nova ljubav u određeno doba, i koja je mnogo jača no u mladosti. Može se primetiti kod starijih parova.

Često se desi da u preriodu kad dolazi do te "nove mladosti" zaljubljivane bude neizmerno žestoka, Pa čak i opasno. Ali to se desi jednom samo, i nazivaju je ljubav nebeska. Treba se sačuvati, sačuvati razum, što je jako teško.:)
Znači, u životu imamo 2x pravo zaljubljvanje gde je ljubav toliko jaka, da nijedne druge ljubavi koje se jave tokom života, nemogu se meriti sa njima. :D
 
Poslednja izmena:
Šalio sam se, ne zameri. :lol:

Ako obratiš pažnju, kod starijih se javlja neka nova ljubav u određeno doba, i koja je mnogo jača no u mladosti. Može se primetiti kod starijih parova.

Često se desi da u preriodu kad dolazi do te "nove mladosti" zaljubljivane bude neizmerno žestoko, Pa čak i opasno. Ali to se desi jednom samo, i nazivaju je ljubav nebeska. Treba se sačuvati, sačuvati razum, što je jako teško.:)
znači, u životu imamo 2x pravo zaljubljvanje gde je ljubav toliko jaka, da nijedne druge ljubavi koje se jave tokom života, nemogu se meriti sa njima. :D

Не замерам ;)

А јел се то онда заљубљује опет у истог партнера, или у другу особу, вероватно млађу? :lol:
 
Pa ne bih baš rekao da je tako. :)

Koliko čovek ima ljubavi u sebi, od dana rođenja, toliko je i pruža/prima. Sa godinama, kod koga je duša više ispunjena ljubalju, sa godinama teže podnosi nedostatak, uskračenost koja se javlja tokom proteklog vremena. Što se manji akumilira ljubavlju od strane suprotnog pola, kao i od bitnih činioca koje čine život, time jača ljubav koju ispoljavaju, tj, dolazi do prezasičenosti....

- - - - - - - - - -


Hehe, otkud znaš da nam ništa ne fali, i šta nam fali? :lol:

Ajoj:)....aj ovako

Mi, u zrelo doba, znači posle 50 i više godina starosti, otkud to da imamo toliko veliku potrebu za ljubavlju suprotnog pola, pogotovo što nam potreba za sexom sve više raste? :D

Mislim da nema niceg cudnog u tome sto ljudi u pedestim i preko imaju potrebu za ljubavlju i seksom, stavise te potrebe su vrlo normalne nevezano za godine. Pa i da ih imaju u sedamdesetim...svako zeli da bude voljen, a ako nije nekom bolescu sprecen, imace i potrebu za seksom sto je takodje vrlo normalno. E sad, da li u pedesetim potreba za seksom raste ili ne, ne mogu jos uvek reci iz svog primera, ali pretpostavljam da je to individualna stvar. A otkud to da imate tako veliku potrebu....pa, zivi ste ljudi, otud. :)
 
Ajoj:)....aj ovako



Mislim da nema niceg cudnog u tome sto ljudi u pedestim i preko imaju potrebu za ljubavlju i seksom, stavise te potrebe su vrlo normalne nevezano za godine. Pa i da ih imaju u sedamdesetim...svako zeli da bude voljen, a ako nije nekom bolescu sprecen, imace i potrebu za seksom sto je takodje vrlo normalno. E sad, da li u pedesetim potreba za seksom raste ili ne, ne mogu jos uvek reci iz svog primera, ali pretpostavljam da je to individualna stvar. A otkud to da imate tako veliku potrebu....pa, zivi ste ljudi, otud. :)
:ok:

Tako je, tako nekako. :D

Ali fale komantari zrelijih Gospođa i Gospođica, koje su prošle taj period.:lol:
 
Šalio sam se, ne zameri. :lol:

Ako obratiš pažnju, kod starijih se javlja neka nova ljubav u određeno doba, i koja je mnogo jača no u mladosti. Može se primetiti kod starijih parova.

Često se desi da u preriodu kad dolazi do te "nove mladosti" zaljubljivane bude neizmerno žestoka, Pa čak i opasno. Ali to se desi jednom samo, i nazivaju je ljubav nebeska. Treba se sačuvati, sačuvati razum, što je jako teško.:)
Znači, u životu imamo 2x pravo zaljubljvanje gde je ljubav toliko jaka, da nijedne druge ljubavi koje se jave tokom života, nemogu se meriti sa njima. :D


Svaka ljubav, potreba za njom, toplinom, bliskoscu, intimnoscu je lepa ukoliko je primerena i nije za osudu.

Ipak u tim godinama bas zbog toga sto muskarac mnogo gubi (kako zivot odmice), moze da bude fatalna - najcesce u tim godinama prikrivene sponzoruse i ostale se "prikace" na muskarca koji je postigao nesto u zivotu da bi ga kasnije odbacile kao staru iskoriscenu krpu.

Dakle, oprez sa izborom partnera u smislu njegovih (njenih) godina.;)...a za ostalo - uzivaj. :bye:
 
Не замерам ;)

А јел се то онда заљубљује опет у истог партнера, или у другу особу, вероватно млађу? :lol:
Zaljubljuje se u nepoznatu osobu koja je srodne duše, e sad, pitanje je da li ima mogučnosti da je upozna i dođe do spoja, ili ostane na distanci, ali sa jakim osečajima ljubavi koje osečaju oboje jedno prema drugom. Jedna vrlo izvanredna prijatna pojava koja se oseti samo jednom u životu. :)

Mada, desi se da neko i ne doživi to. Neznam, ali prepoznajem osobe koje nisu tako nešto doživele, prepoznaju su po tome zato što stalno tragaju... :)
 
Poslednja izmena:
Zaljubljuje se u nepoznatu osobu koja je srodne duše, e sad, pitanje je da li ima mogučnosti da je upozna i dođe do spoja, ili ostane na distanci, al isa jakim osečajima ljubavi koje osečaju oboje jedno prema drugom. Jedna vrlo izvanredna prijatna pojava koja se oseti samo jednom u životu. :)

Mada, desi se da neko i ne doživi to. Neznam, ali prepoznajem osobe koje nisu tako nešto doživele, prepoznaju su po tome zato što stalno tragaju... :)

То ми звучи некако филмски, али опет можда стварно и постоји, само онда је штета ако све остане на нивоу платонске љубави :)
 
Svaka ljubav, potreba za njom, toplinom, bliskoscu, intimnoscu je lepa ukoliko je primerena i nije za osudu.

Ipak u tim godinama bas zbog toga sto muskarac mnogo gubi (kako zivot odmice), moze da bude fatalna - najcesce u tim godinama prikrivene sponzoruse i ostale se "prikace" na muskarca koji je postigao nesto u zivotu da bi ga kasnije odbacile kao staru iskoriscenu krpu.

Dakle, oprez sa izborom partnera u smislu njegovih (njenih) godina.;)...a za ostalo - uzivaj. :bye:
:ok:

Tako je dušo. :)

Ali ja govorim o razumnim ljudima, koji sebi ne dopuštaju da padnu na niske grane, koji ne dopuštaju taj luksuz da od sebe prave ku.vu. :)

Kao što rekoh, uzvišena ljubav se desi, nenadano, prosto se šokiraš, okameniš u momntu tim osečanjem, gde se često desi da osetiš srodnu dušu na nekom javnom mestu, među svetom.

Straobalno! :lol:
 
То ми звучи некако филмски, али опет можда стварно и постоји, само онда је штета ако све остане на нивоу платонске љубави :)
Pazi lepoto, objasniču ti. :)

Kada se javi takva ljubav, ona se nikad negasi. ONA I DALJE ŽIVI, bez obzira da li je muškarac imao spoj sa dotičnom ili ne. Ona je prisutna uvek i svagda u svakom trenutku. Daa se videti prosto očima, u mnogim trenucima. Jednostavno znaš šta osoba radi, gde se nalazi u pojedinim trenucima, kad je radosna, kad je tužna... Osečaš je celim svojim bičem, svojom dušom.
Dolazi do duhovnog spoja, koji traje za života. :)

Možda tebi ovo liči filmski, alii to je istina, život. Daće Bog da češ i ti to doživeti, ali se nemoj uplašiti. Obično se žene uplaše takve situacije. Bitno je sačuvati razum. :)
 

Back
Top