[REŠENO] (Not Responding) problem

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

deshampion

Obećava
Poruka
87
Pozdrav!

Prije 15-ak dana sam kupio novu plocu MSI G41-P33 Combo jer mi je stara crkla i od tada imam problem jer mi je racunar skroz usporen i svaki cas mi se pojavljuje na vrhu skoro svakog prozora ``Not Responding``.
Sve skenirano sto se tice virusa sve cisto (skenirao sa svim mogucim sto sam imao i u safe modu) tako da virus nije a posle toga i formatirao disk i reinstalirao windows.
HDD je u redu bez bad sectora ispravan.
Evo i neke slike jer su mi cudna ova ocitavanja za RAM,oznacio sam crvenom strelicom na dvije slike.
22-Aug-13 19-52-55.jpg
22-Aug-13 19-55-14.jpg
22-Aug-13 19-55-59.jpg
22-Aug-13 19-56-39.jpg
22-Aug-13 19-59-03.jpg

Ne razumijem se bas toliko ali pise da radi na 400 Mhz a oba su RAM-a po 1GB-800 Mhz.Vadio sam da vidim da nije do toga ali obadva rade i probao jedan pa drugi posebno.
Driver-e reinstalirao od grafike vise puta i mislim da nije ni do njih.
Ne znam sta sve nisam probao i opet isto usporen rad totalno.
Sumnjam da je procesor pri kraju ali bolje da pitam ljude koji se vise razumiju sta moze biti.

Hvala!
 
Taj program neče ti prikazati više memorije. To je u redu. :)

Windows je po svim zakonima prirode glup, pa se zaglupio, kao po običaju.

Probaj sistem restore, trebalo bi da ti odradi posao. Idi unazad po datumu instalacija u sistem restore, sve dok nedođeš do toga kad se neče pojavljati NOT RESPONDING. :)

A koliko vidim na slici, nešto nije u redu sa Windowsom. Loži ti procesor (zadnja slika). Ako ne uspeš da sve svedeš na normalu, reinstaliraj sistem.
 
Poslednja izmena:
Posle reinstalacije windows-a odma ista svar tako da ga ne mogu vratiti jer je to odma nakon instalacije.
Cak sam 3 puta radio operativni i svaki put isto.
Postoji li mogucnost da ova ploca ne podrzava procesor jer je star 6-7 godina,mada pise da podrzava.
Mijenjao sam grafiku tj.probao na integrisanu jer nisam imao bez neku staru koja ne valja i opet isti problem.
 
Poslednja izmena:
Posle reinstalacije windows-a odma ista svar tako da ga ne mogu vratiti jer je to odma nakon instalacije.
Cak sam 3 puta radio operativni i svaki put isto.
Postoji li mogucnost da ova ploca ne podrzava procesor jer je star 6-7 godina,mada pise da podrzava.
Mijenjao sam grafiku tj.probao na integrisanu jer nisam imao bez neku staru koja ne valja i opet isti problem.
Mislim da je u redu procesor, nego, da li si nadogradio sistem, u potpunosti?

Jesi li instalirao prateči softver, javu, flash, kodeke i ostalo?

Nakon toga instaliraj neki program za održavanje sistema, pogotovo je bitno za registre.

Preporučio bih ti da instaliraš Advanced SystemCare, besplatnu verziju, i obeležiš - čekiraš sve opcije i pretreseš sistem.

http://download.cnet.com/Advanced-SystemCare/3000-2086_4-10407614.html?tag=main;pop

Verujem da nakon svega što sam izneo neče se pojavljati taj problem, za koji mislim da je od nekog programa koji si ti naknadno instalirao pa obrisao. .:)


Šta si instalirao od OS-a, 7cu ili?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam 7-cu i ostale osnovne programe sto su potrebni za rad,znaci samo najosnovnije i nista od programa dodatnih bas zbog ovog problena nisam zelio da pretrpavam da bi vidio u cemu je problem.
Evo 15 dana se ubih oko ovoga i nisam mogao naci do cega je.

Advanced SystemCare nisam probao ali cu ga sad instalirati pa da vidim oce li biti sta bolje.
 
Svi ti programi za "održavanje sistema" , glary,tune up, wise care, auslogics boost, ace, iobit... sa sobom instaliraju servise koji se pokreću svaki put sa sistemom,nepotrebno.
Osim u portable varijanti za pojedine koje možeš naći na netu. CCleaner je dovoljan. Ne znam koliko će to pomoći u tvom slučaju, ako si reinstalirao sistem onda je do hardvera.Očisti kućište od prašine posebno obrati pažnju na ventilatore.Potom proveri temperature sa aidom.
 
Svi ti programi za "održavanje sistema" , glary,tune up, wise care, auslogics boost, ace, iobit... sa sobom instaliraju servise koji se pokreću svaki put sa sistemom,nepotrebno.
Osim u portable varijanti za pojedine koje možeš naći na netu. CCleaner je dovoljan. Ne znam koliko će to pomoći u tvom slučaju, ako si reinstalirao sistem onda je do hardvera.Očisti kućište od prašine posebno obrati pažnju na ventilatore.Potom proveri temperature sa aidom.

Pitanje je da li je ispravan u potpunosti i but CD kojim je instalirao OS.

Kod 7ce se javlja taj problem koji je on izneo kad se nadograđoje sistem, jedan od tih KB programa izbacuje takvu grešku, nakon nadogradnje, samo neznam koji. A takođe, neće se pojaviti takva greška ako nije nešto propušteno tokom instalacije...

Advanced Care nesmeta prilikom učitavnja sistema kad se zajedno diže... Naprotiv. :)

Najgori su antivirusi. Zato ja sad koristim Panda kloud antivirus.
 
Poslednja izmena:
A koliko vidim na slici, nešto nije u redu sa Windowsom. Loži ti procesor (zadnja slika). Ako ne uspeš da sve svedeš na normalu, reinstaliraj sistem.

Mislim da ovo nije procesor sto je temp 58 C
Pogledajte prilog 300711

Temperature sa Aidom
23-Aug-13 14-48-03.jpg


Kad procesor radi na 15%-50% onda ne koci ali nekad poludi i kad bas nista ne radim on vrti na 100% kao da mu zivot uzimam i tada kad probam da otvorim nesto on prijavi Not Responding.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ovo nije procesor sto je temp 58 C
Pogledajte prilog 300711

Temperature sa Aidom
Pogledajte prilog 300712

Kad procesor radi na 15%-50% onda ne koci ali nekad poludi i kad bas nista ne radim on vrti na 100% kao da mu zivot uzimam i tada kad probam da otvorim nesto on prijavi Not Responding.
Na prvoj slici zbog kojeg sam te opomenuo na rad procesora, obratio sam pažnju na skalu, gde ti zelena crta pokazuje veliku aktivnost.
Na istoj slici, pokazuje da ti je napajanje veoma loše, jako slabo. Koliko ti je napajanje W?
 
Probao sam i Advanced SystemCare ali posle restarta opet ista stvar.
Instalirao dva razlicita OS-a Win-7 i opet isto.
Zato sam i pomislio da je do hardwer-a.

Sto se tice prasine toga sam se rijesio vec neko vrijeme bar o tome ne razmisljam (kuciste je sa filterima) :)
Pa što se onda pregreva, odnosno radi pod visokom temperaturom? Hlađenje i napajanje nije u redu.

+12v ti je u velikom minusu, te predpostavljam da napajanje nemože da podrži rad hard diska...
 
Mijenjao i napajanje,stavljao neko mislim MS 550W pa pokazuje isti problem a inace ovo sad je Seasonic M12II Bronze 850W 80+
Najvise me bilo strah za napajanje posto je skoro pa novo medjutim i sa ovim od 550w ista stvar.

Neverovatno! Pa gde gubi napon? Tebi kad radi Hard razbije ti sve!

Nešto si ti zeznuo prilikom instalacije.

I normalno je da procesor nekad ode na 100 kad obrađuje podatke, kao i kad UPDATE testira softwer.

Stvarno, zezaš ti malo nas očigledno. :)

Podigni MINT ili neki drugi Linux sa CD-a, pa češ videti razliku, i zapiši....

Još bolje sa OpenSUSE, možeš odmah da testiraš hardwer.
 
Ne zezam ni malo nego razbijam glavu oko ovoga vec 15 dana mozda i vise,poludjeh vise :)
Nece mi to nista poremetiti jer nemam iskustava nikakva sa Linux-ox
Mogu li to na flesku pa sa nje da odradim ako se snadjem? :)

Skinucu oba pa cu da vidim sta ce biti.
 
Poslednja izmena:
U start up proveri i ako inje isključi da se podiže sa sistemom sledeće: skype ,utorrent ili u podešavanjima samih programa i restartuj (osim ako ih ti nisi pokrenuo sam) potom u task manager klikni ovog puta na "show processes from all users" postavi da pogledamo.
Za to vreme instaliraj http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Auslogics-Disk-Defrag.shtml defragmentiraj HDD pa nam reci da li je sada nešto bolje stanje.

edit:
ako ne znaš kako klik Start > run > ukucaj msconfig > Startup
 
Poslednja izmena:
Ne zezam ni malo nego razbijam glavu oko ovoga vec 15 dana mozda i vise,poludjeh vise :)
Nece mi to nista poremetiti jer nemam iskustava nikakva sa Linux-ox
Mogu li to na flesku pa sa nje da odradim ako se snadjem? :)

Skinucu oba pa cu da vidim sta ce biti.
Na DVD narežeš.

OpenSUSE nemora ni da dižeš niti da instaliraš, imaš odmah čim startuje opcije gde se nalazi i opcija za testiranje. samo klikneš i sačekaš da završi. :)

20131403085233.jpg



Izaberi firmware test, pa posle možeš i rescue system
 
Poslednja izmena:
U start up proveri i ako inje isključi da se podiže sa sistemom sledeće: skype ,utorrent ili u podešavanjima samih programa i restartuj (osim ako ih ti nisi pokrenuo sam) potom u task manager klikni ovog puta na "show processes from all users" postavi da pogledamo.
Za to vreme instaliraj http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Auslogics-Disk-Defrag.shtml defragmentiraj HDD pa nam reci da li je sada nešto bolje stanje.

edit:
ako ne znaš kako klik Start > run > ukucaj msconfig > Startup

Ja sam podesio skype i utorrent da se podizu sa sistemom jer ih koristim stalno pa da ne bi svaki put palio programe ostavio sam ih tako.
Probao sam da ugasim skype ali nista a ovo mi se desavalo i prije nego sam instalirao utorrent

evo slike
23-Aug-13 19-57-12.jpg
23-Aug-13 19-58-16.jpg
 
Ja sam podesio skype i utorrent da se podizu sa sistemom jer ih koristim stalno pa da ne bi svaki put palio programe ostavio sam ih tako.
Probao sam da ugasim skype ali nista a ovo mi se desavalo i prije nego sam instalirao utorrent

evo slike
Pogledajte prilog 300736Pogledajte prilog 300737
Pa mogao si i sve švalerke da posadiš u krilo i da ih nikad neskidaš! :hahaha:

Ja bih na tvom mestu takođe uključio i peglu, šporet, usisvač....
 
Poslednja izmena:
62 procesa aktivna je dosta (kod mene 47), nemoj da se čudiš što ti sistem radi u fulu, utorrent troši najviše ,canon printer ako ne štampaš stalno isključi isto ili stavi na manual,advanced sistem care itd. Antivirus koliko vidim nisi ni instalirao.
Nego Ima tu još ponešto..

searchsettings.exe pripada "spigot toolbar" koji si instalirao sa "youtube downloader" najverovatnije , pokušaj da ga deinstaliraš iz control panel ili ako ne uspeš onda pokušaj sa AdwCleaner i MBAM
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?part=dl-10804572&subj=dl&tag=button
pronađi fajlove i proveri na virustotal

defaulttabsearch.exe
updateluckyleap.exe
 
Pa sve sam to ukljucio,sta mislis za sta ce mi napajanje od 850w :)
Malo se nasaliti nije na odmet :)
Naravno da se šalim, ne zameri. :)

A navelo me to što si instalirao nešto najgore od korisničkih programa, a pre toga nisi sredio sistem. :)

Drugo, 7ca je šuplja kanta za koju niko ništa nemožeme da predvidi, i može da se joguni svakog sekunda. A ti programi, koje si instalirao, su baš takvi da terorišu windows. :)
Najgori je skype, pa na osnovu toga zaključujem da imaš ADSL vrovatno. :) A antivirus nisi instalirao. :)

Obrati pažnju šta ti veleski govori, i savetuje.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top