Da li je I DALJE zabranjeno imati devizni racun van Srbije ljudima u Srbiji ?

Порез се плаћа тамо где остварујеш зараду. Српске банке су скупе и нису сигурне, и ја не бих у њима држао било какав озбиљан новац.

Koja banka je srpska banka????
Kolko ja ynam, nema ni jedna srpska banka u Srbiji. Komercijalna je jednina pola pola.
 
Nije besmisleno bar ne iz perspektive poslovnih banaka i politicara. Svaki put kada zelis da primis novac iz inostranstva primoran si da koristis nekoliko nacina: wire transfer ili western union, money gram i slicne servise koji skidaju kozu s ledja sa provizijama. Mozes otvoriti i Skrill ili Payoneer racun ali ovo i nije bas jednostavan proces, a cesto kada sam u gradu vidim da ljudi ni bankomat ne umeju da koriste, a da ne govorim o otvaranju racuna na ovakvim servisima sto je prilicna procedura.

Gradjani Srbije tehnicki mogu da otvaraju racune u inostranstvu ali to nije legalno i pored toga postoji problem primanja novca. Takodje banka kada primas cesto novac ili ako si presao odredjenu sumu novca na godisnjem nivou bez tvog znanja obavestava poreskog inspektora i tu mogu nastati ozbiljni problemi.

Da, ali na primer otvoris Pay-Pal racun preko koga primas zaradu preko eBay na primer, ili prodajes elektronski kljuceve od igrica ili bilo sta... Trebalo bi da prodje novac kad ga primis kroz sistem, taksira se i normalno podizes. Ali je problem jer je drzava to zabranila. I sad ostaje ono fizicki po bankama da se motas, da te proveravaju itd. i neke alternativne polu-nacine.

Uglavnom isti princip je za sve sto obuhvata ovakav zakon.
 
Znam da je pre bilo zabranjeno sto me je sokiralo, nego se pitam da li i dalje vazi takav zakon. Pa da li i dalje vazi ? Jel su uspeli u Vladi Srbije nesto konkretno, prakticno da promene u vezi sa tim sada kada se mahom elektronski posluje i sve se radi preko interneta ?

Cuo sam da ljudi imaju velikih problema sa Pay-Pal i slicno takodje... Sta mislilte o ovome ? :think:

"ljudima" je zabranjeno dok politicari bez ikakvih problema mogu a i MORAJU DA IMAJU DEVIZNE RACUNE U INOSTRANSTVU (RADI LAKSEG TRANSFERA DOLARA IZ VASINGTONA NAMENJENIH KORUPCIJI NASIH POLITICARA)
 
"ljudima" je zabranjeno dok politicari bez ikakvih problema mogu a i MORAJU DA IMAJU DEVIZNE RACUNE U INOSTRANSTVU (RADI LAKSEG TRANSFERA DOLARA IZ VASINGTONA NAMENJENIH KORUPCIJI NASIH POLITICARA)

Ima i toga, al ne uvek. Kad te neko postavi , ne mora i da te plaća. Takođe, ko god može da bude ucenjen, isto tako se ne plaća. A treće, Ameri više nisu zainteresovani. Sad to rade sasvim drugi.
 
Da, ali na primer otvoris Pay-Pal racun preko koga primas zaradu preko eBay na primer, ili prodajes elektronski kljuceve od igrica ili bilo sta... Trebalo bi da prodje novac kad ga primis kroz sistem, taksira se i normalno podizes. Ali je problem jer je drzava to zabranila. I sad ostaje ono fizicki po bankama da se motas, da te proveravaju itd. i neke alternativne polu-nacine.

Uglavnom isti princip je za sve sto obuhvata ovakav zakon.
Kako može država da ti zabrani da zarađuješ novac, i da svoj novac primaš? Nerazumem...

Da se nije tito povampirio? Pa udarili komunisti opet po Narodu?
 
Kako može država da ti zabrani da zarađuješ novac, i da svoj novac primaš? Nerazumem...

Da se nije tito povampirio? Pa udarili komunisti opet po Narodu?

Zato sto se kako ispada, racun Pay-Pal i slicno ocigledno racuna kao u inostranstvu posto nije u Srbiji vec na serveru negde. Tako da je to problem izgleda. . Taj neki zakon.
 
Mda, bile i kod gazda Jezde i Dafine još veće pa sve osigurane...ae nemoj da se brukaš dalje :D

Još sigurnije su bile rajhsmarke do 1945. ... i ne glupetaj više molim te.
Sve banke su reosigurane napolju a osim toga garant je i država. Da bi srpska banka pukla u mirnodopsko vreme ( tjst štediše da ostanu bez uloga) , morala bi prvo da zvekne Minhenska banka i fondovi u Londonu.

Što volim ove kojima je životna filozofija "U tuđeg tatka golema alatka" :roll:
 
Da, ali na primer otvoris Pay-Pal racun preko koga primas zaradu preko eBay na primer, ili prodajes elektronski kljuceve od igrica ili bilo sta... Trebalo bi da prodje novac kad ga primis kroz sistem, taksira se i normalno podizes. Ali je problem jer je drzava to zabranila. I sad ostaje ono fizicki po bankama da se motas, da te proveravaju itd. i neke alternativne polu-nacine.

Uglavnom isti princip je za sve sto obuhvata ovakav zakon.

Novac stize na bankanovni racun tek kada ti das eksplicitan zahtev PayPal-u za isplatu do tada novac stoji na njihovim racunima i banka uopste nije svesna da taj novac postoji. Tako da tehnicki gledano to jeste racun u inostranstvu jer novac mora negde da "stoji" makar i virtuelno i mora biti u necijem vlasnistvu.
 
Još sigurnije su bile rajhsmarke do 1945. ... i ne glupetaj više molim te.
Sve banke su reosigurane napolju a osim toga garant je i država. Da bi srpska banka pukla u mirnodopsko vreme ( tjst štediše da ostanu bez uloga) , morala bi prvo da zvekne Minhenska banka i fondovi u Londonu.

Što volim ove kojima je životna filozofija "U tuđeg tatka golema alatka" :roll:

:rotf: zasmejah se na ovo država, a pogotovo garant.

Garant je bila i prava poslednja nam država Jugoslavija ( nadam se da si svestan gde sada živiš) pa su nam svima "srećnicima" zarobili devize preko noći i objavili fajront do daljnjeg.

Nego da se ne smejemo i dalje , sad mi nešto upade poznat i posle kraćeg dumanja da ti nisi sa tim nik-om bio i na bgdcafeu ? Ako jesi nemoj molim te da počneš da mi crtaš grafikone i vijuge jer smo i onde strogo vodili računa da te ne povučemo za jezik, posle te niko ne zaustavi :D

p.s. nisam mislila ništa ružno al' si znao da se rasplineš k'o Dunav u proleće .
 
:rotf: zasmejah se na ovo država, a pogotovo garant.

Garant je bila i prava poslednja nam država Jugoslavija ( nadam se da si svestan gde sada živiš) pa su nam svima "srećnicima" zarobili devize preko noći i objavili fajront do daljnjeg.

Rat, sankcije, depoziti neosigurani a u državnom trezoru 20 DEM. Razmisli malo pre nego što se do`vatiš "nemačke medicine".

Bolje se zabrini ako ti je štek u evrima nego za lokalne banke
;)


Nego da se ne smejemo i dalje , sad mi nešto upade poznat i posle kraćeg dumanja da ti nisi sa tim nik-om bio i na bgdcafeu ? Ako jesi nemoj molim te da počneš da mi crtaš grafikone i vijuge jer smo i onde strogo vodili računa da te ne povučemo za jezik, posle te niko ne zaustavi :D
p.s. nisam mislila ništa ružno al' si znao da se rasplineš k'o Dunav u proleće .


Uvek jedan jedini BGH, koji ne mora nigde da se krije.
A ko ti beše ? :)
 
Ja Moneybookers, sada Skrill, recimo koristim vec par godina, novac je moguce primati na dva nacina ili direktno na visa electron karticu ili putem wire transfera.
U prvom slucaju novac legne obicno kroz 5-7 dana, a u drugom 1-2 dana, sa tim da u drugom slucaju morate otici u banku i potpisati onu kretensku izjavu po kom osnovu primate devizni priliv i tu vas mogu malo smarati u banci, uglavnom se sve svodi na neupucenost i osionost sluzbenika.
Moneybookers je sad uveo mogucnost za gradjane Srbije da izvade kod njih prepaid mastercard karticu, tako da kompletan novac sad mozete povlaciti na njihov racun.
Tu su i ostali dobri servisi tipa Neteller, Alertpay, Ecocard, mnogo se bezvezne prasine diglo oko Paypala kada ima toliko kvalitetnih alternativa.

- - - - - - - - - -

da li zabranjeno ili ne,znam ljude koji imaju racune i to funkcionise odlicno .Cak imaju i kartice da dizu sa bankomata .dolar konvertuje u dinar i nema problema.

Da, ali po vacaroskom kursu banaka...
 
Ja Moneybookers, sada Skrill, recimo koristim vec par godina, novac je moguce primati na dva nacina ili direktno na visa electron karticu ili putem wire transfera.
U prvom slucaju novac legne obicno kroz 5-7 dana, a u drugom 1-2 dana, sa tim da u drugom slucaju morate otici u banku i potpisati onu kretensku izjavu po kom osnovu primate devizni priliv i tu vas mogu malo smarati u banci, uglavnom se sve svodi na neupucenost i osionost sluzbenika.
Moneybookers je sad uveo mogucnost za gradjane Srbije da izvade kod njih prepaid mastercard karticu, tako da kompletan novac sad mozete povlaciti na njihov racun.
Tu su i ostali dobri servisi tipa Neteller, Alertpay, Ecocard, mnogo se bezvezne prasine diglo oko Paypala kada ima toliko kvalitetnih alternativa.

- - - - - - - - - -



Da, ali po vacaroskom kursu banaka...

kad ne placas porez drzavi taj kurs ti dodje kao mala maca.Sem toga nije to tolika razlika mozda 1-2% ?
 
kad ne placas porez drzavi taj kurs ti dodje kao mala maca.Sem toga nije to tolika razlika mozda 1-2% ?

Za razliku u kursu naplacuju 3% dok bi povlacenjem sa PayPal-a dobili opciju da ti isplate u evrima bez mogucnosti da uzmu tu slatku proviziju. Neko je pomenuo da postoje i drugi servisi i to je istina samo je problem sto velika vecina kompanija ne saradjuje sa njima pa ni primanje novca nije moguce. Za sada jedini servis koji saradjuje sa gotovo svim kompanijama je PayPal, nazalost.
 

Back
Top