Da li je I DALJE zabranjeno imati devizni racun van Srbije ljudima u Srbiji ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Da li je I DALJE zabranjeno imati devizni racun van Srbije ljudima u Srbiji ?

Iskusan Battlecat (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano Da li je I DALJE zabranjeno imati devizni racun van Srbije ljudima u Srbiji ?

Znam da je pre bilo zabranjeno sto me je sokiralo, nego se pitam da li i dalje vazi takav zakon. Pa da li i dalje vazi ? Jel su uspeli u Vladi Srbije nesto konkretno, prakticno da promene u vezi sa tim sada kada se mahom elektronski posluje i sve se radi preko interneta ?

Cuo sam da ljudi imaju velikih problema sa Pay-Pal i slicno takodje... Sta mislilte o ovome ?
    Poslednji put ažurirao/la Battlecat : 22.08.2013. u 14:51
    Being right isn't nearly as important as knowing when to shut up.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Podrazumevano Re: Da li je I DALJE zabranjeno imati devizni racun van Srbije ljudima u Srbiji ?

Citat Original postavio Battlecat Pogledaj poruku
    Znam da je pre bilo zabranjeno sto me je sokiralo, nego se pitam da li i dalje vazi takav zakon. Pa da li i dalje vazi ? Jel su uspeli u Vladi Srbije nesto konkretno, prakticno da promene u vezi sa tim sada kada se mahom elektronski posluje i sve se radi preko interneta ?

Cuo sam da ljudi imaj velikih problema sa Pay-Pal i slicno takodje... Sta mislilte o ovome ?
    Nikada nije bilo zabranjeno.

KO to moze da zabrani gde ce neko imati racun?

makar sta....
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Moderator Lakonac (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    436

Podrazumevano Re: Da li je I DALJE zabranjeno imati devizni racun van Srbije ljudima u Srbiji ?

O čemu ti to? Sve funkcioniše dobro, računi, plaćenje prema vani i šta god. Nema nikakvih problema sa transakcijama niti je bilo kada bilo zabranjeno imati račun. To sa Pay-Pal-om može da bude samo neki tehnički problem i ništa više od toga.
    all those moments will be lost like tears in the rain
    http://www.youtube.com/watch?v=Sy8iUI_ayuo
    http://www.youtube.com/watch?v=ApekdE42sHE

Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Cek, cek , jel mi mislimo na isto ?! Znaci zabranjeno je fizickim licima da imaju racun u stranoj zemlji i da primaju pare preko racuna u toj nekoj zemlji, van Srbije, a da su stanovnici Srbije.

Clan 23: Rezident - fizičko lice ne može imati otvorene devizne račune kod banke u inostranstvu, osim fizičkih lica - stranih državljana koji, na osnovu dozvole za boravak, odnosno radne vize, borave u zemlji duže od jedne godine, lica zaposlenih u diplomatskim predstavništvima u inostranstvu i članova njihovih porodica.

Član 24 Devize ostvarene u skladu sa ovim zakonom, nerezident može držati na deviznom računu kod ovlašćene banke, odnosno banke, ili ih može prodati toj banci. Nerezident ne može na računu kod ovlašćene banke, odnosno banke držati dinare koje nije ostvario naplaćivanjem po tekućim poslovima, ili kapitalnim poslovima dozvoljenim ovim zakonom. Nerezident ne može od ovlašćene banke, odnosno banke kupiti devize u iznosu većem od iznosa dinarske protivvrednosti koju ostvari u skladu sa ovim zakonom.

BGHighlander nije na forumu
    jedini na celom forumu koji nije opštio ni samakar jednom forumašicom
    Veoma poznat
    Učlanjen
    29.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cuo sam da ljudi imaju velikih problema sa Pay-Pal i slicno takodje... Sta mislilte o ovome ?
    Ne znam ali znam da iz inostranstva dolaze u Srbiju oročavaju štednju jer su kamate i do 3 x puta veće nego u Eu.

Domaćin
    Učlanjen
    24.06.2013.
    Pol
    muški
    Fakultet za bagrem i sandalovinu, Beograd
    Reputaciona moć
    0

A zašto bi ti trebao račun u inostranstvu, kad sasvim lepo funkcioniše Neteller, ili Moneybookers?

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2620

Cek, cek , jel mi mislimo na isto ?! Znaci zabranjeno je fizickim licima da imaju racun u stranoj zemlji i da primaju pare preko racuna u toj nekoj zemlji, van Srbije, a da su stanovnici Srbije.

Clan 23: Rezident - fizičko lice ne može imati otvorene devizne račune kod banke u inostranstvu, osim fizičkih lica - stranih državljana koji, na osnovu dozvole za boravak, odnosno radne vize, borave u zemlji duže od jedne godine, lica zaposlenih u diplomatskim predstavništvima u inostranstvu i članova njihovih porodica.

Član 24 Devize ostvarene u skladu sa ovim zakonom, nerezident može držati na deviznom računu kod ovlašćene banke, odnosno banke, ili ih može prodati toj banci. Nerezident ne može na računu kod ovlašćene banke, odnosno banke držati dinare koje nije ostvario naplaćivanjem po tekućim poslovima, ili kapitalnim poslovima dozvoljenim ovim zakonom. Nerezident ne može od ovlašćene banke, odnosno banke kupiti devize u iznosu većem od iznosa dinarske protivvrednosti koju ostvari u skladu sa ovim zakonom.
    Imam evizni racun u stranoj banci od 1986. godine.

I nikada nisam zbog toga imao nikakvih problema.
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Toto Cotugno Pogledaj poruku
    A zašto bi ti trebao račun u inostranstvu, kad sasvim lepo funkcioniše Neteller, ili Moneybookers?
    E zasto, zato sto treba da postoji. Da imas svoj racun na koji mozes da primas na primer uplate iz sveta u Srbiji. I mnoge firme nece da ti isplate preko tih tako ...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku

Ali ovde pise ljudi koji nemaju vize i drzavljanstva drugih zemalja. Znaci samo da zive u Srbiji i to je to. Za njih je zabranjeno. O tome se radi.

Domaćin
    Učlanjen
    24.06.2013.
    Pol
    muški
    Fakultet za bagrem i sandalovinu, Beograd
    Reputaciona moć
    0

E zasto, zato sto treba da postoji. Da imas svoj racun na koji mozes da primas na primer uplate iz sveta u Srbiji.
    Pa primiš uplatu iz tog istog sveta na Neteller, ili Moneybookers, ajd recimo da je PayPal rigidan, pa da ga zaobiđemo... i onda je prebaciš odatle na svoj račun u zemlji.

Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio Toto Cotugno Pogledaj poruku
    Pa primiš uplatu iz tog istog sveta na Neteller, ili Moneybookers, ajd recimo da je PayPal rigidan, pa da ga zaobiđemo... i onda je prebaciš odatle na svoj račun u zemlji.

Interesuje me samo znaci konkretno ovo. Kako ide to poslovanje iz Srbije sa inostranstvom ? Jer sam cuo da je zabranjeno i da ljudi imaju poteskoce. Pa me zanima... Jer mi malo neverovatno deluje da je tako uradjen sistem.

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7442

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku

Да ли ти разликујеш институте попут "Србин", "Држављанин Републике Србије", "Страни држављанин", "Резидент" и "Нерезидент"? Или си природно "талентован"?

- - - - - - - - - -

Interesuje me samo znaci konkretno ovo. Kako ide to poslovanje iz Srbije sa inostranstvom ? Jer sam cuo da je zabranjeno i da ljudi imaju poteskoce. Pa me zanima... Jer mi malo neverovatno deluje da je tako uradjen sistem.
    Пословање иде нормално, преко банака.
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Nikad nije ni važio taj zakon.

Važio je samo za one koji su radili negde po svetu, zarad pljačke od strane domačih, koji su uvek imali pravo na devize, dok oni koji su ih stekli bili su i jesu i sad ovce za šišanje domačih zlikovaca.

PS

Pitajte Dinkića zašto je vračao staru deviznu štednju, i kome, a onima koji su radili u INO nije dao ni dinara. Opljačkani.
    Poslednji put ažurirao/la gost 270414 : 23.08.2013. u 00:35

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    406

Debilan zakon. Niko ga nije postovao. Ja sam imao nekoliko racuna u inostranstvu. Niti nasa drzava to moze da proveri.

Poznat DEDA.D (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    306

Мени је син имао повраћај саобраћајне казне из Пољске / 3000 е , неисправан аутомат за вињету , Пољаци ??? поштени / , позвала га његова банка
    да ОБРАЗЛОЖИ уплату на рачун , да би је они приказали НБС и ова одобрила трансфер , мада да није образложио....???

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Jel stvarno, kad misli Dinkić da nam vrati pare koje nam opljačkali, javno?

Još čuvam knjižicu Banke na kojoj je novac bio, od 1990-te....

Trebalo bi i ove DOS DS pretresti, Draškovića, DS legionara.....
    Poslednji put ažurirao/la gost 270414 : 22.08.2013. u 21:17

_nobody_ nije na forumu
    Zivot je Zivotinjsko Carstvo u kome NE caruje Drugarstvo!
    Veoma poznat
    Učlanjen
    01.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zakon RS
    [B]Clan 23: Rezident - fizičko lice ne može imati otvorene devizne račune kod banke u inostranstvu, osim fizičkih lica - stranih državljana koji, na osnovu dozvole za boravak, odnosno radne vize, borave u zemlji duže od jedne godine, lica zaposlenih u diplomatskim predstavništvima u inostranstvu i članova njihovih porodica.
    Citat Original postavio NAČELA USTAVA Republika Srbija
    Član 1 - Republika Srbija je država srpskog naroda i svih gradjana koji u njoj žive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima gradjanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
    Pise i ovo... Ustav ProSerbije, clan 1, boldovano crvenim...

_nobody_

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Citat Original postavio _nobody_ Pogledaj poruku
    Pise i ovo... Ustav ProSerbije, clan 1, boldovano crvenim...

_nobody_
    Stari crtać?

Ističe se Uraghan (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    827

Nije besmisleno bar ne iz perspektive poslovnih banaka i politicara. Svaki put kada zelis da primis novac iz inostranstva primoran si da koristis nekoliko nacina: wire transfer ili western union, money gram i slicne servise koji skidaju kozu s ledja sa provizijama. Mozes otvoriti i Skrill ili Payoneer racun ali ovo i nije bas jednostavan proces, a cesto kada sam u gradu vidim da ljudi ni bankomat ne umeju da koriste, a da ne govorim o otvaranju racuna na ovakvim servisima sto je prilicna procedura.

Gradjani Srbije tehnicki mogu da otvaraju racune u inostranstvu ali to nije legalno i pored toga postoji problem primanja novca. Takodje banka kada primas cesto novac ili ako si presao odredjenu sumu novca na godisnjem nivou bez tvog znanja obavestava poreskog inspektora i tu mogu nastati ozbiljni problemi.
    Poslednji put ažurirao/la Uraghan : 22.08.2013. u 23:07

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    886

naslov je proilicno komican. U inostranstvu se i inace moze imati samo i jjedino devizni racun i nikakav drugi.
    Inace , to je prilicno glupo, obzorom da su u Srbiji manji porezi nego u vecini drzava Evrope
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/472159-Moja-Srbija/page4

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Порез се плаћа тамо где остварујеш зараду. Српске банке су скупе и нису сигурне, и ја не бих у њима држао било какав озбиљан новац.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1348

Citat Original postavio BGHighlander Pogledaj poruku
    Ne znam ali znam da iz inostranstva dolaze u Srbiju oročavaju štednju jer su kamate i do 3 x puta veće nego u Eu.
    To je zbog stabilnosti srpskih banaka.
    A Mari usque ad Mare

Veoma poznat RebeccaBg (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1075

Svašta , nikad nije ni bilo zabranjeno , a tema politička do džadža

U sred sankcija su ljudi masovno imali otvorene račune na pr. u Mađarskoj jer je najbliža i nije mi bio problem da trknem tamo kad hoću, a sada imam račun u de najnormalnije moguće i ko to može da mi zabrani?!

U ovakvoj i ovoj sada srbiji nikad ne bih dinar stavila u banku iako sam se i u onoj normalnu Srbiji pre žutih gmazova opekla kada su mi zarobili dvogodišnju libijsku zaradu koju su mi ovde uplaćivali ...žali BOže što mi je otac bio prepošten pa mi nije poverovao kada sam mu odande vrisnula da digne sve pare inače će banda zakatančiti što se na kraju i desilo. Kasnije sam izvlačila na kašičicu al' to nije bilo to i kad bih zanemarila osećaj koji imaš kad znaš da imaš gomilu love , svoje love kojom te neka bitanga ucenjuje . Nikad mi se više to neće dogoditi.

Uzgred, ovo tema za politiku , a ova koja je od krucijalnog značaja za sve nas , našu decu , roditelje, nonsens nad nonsensima , kaže jedan da nije Zvezda otimala novac od bolesnih? Klinički centar Srbije pred bankrotom! , pa i nije mu zabosnu ali za Srbiju je itekako važna.
    Dokoni um je đavolje igralište !

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1391

Ja bi to u startu zabranio , da naši državljani ostvaljaljaju krvavo zaradjene šolde ovog napaćenog naroda u tijem američkim lihvarskim bankama ,ne samo da bi sankcionisao već bi i eventualne počinioce promptno kažnjavao,i fizički i materjalno i to po vidjenju , pa prvo da te mi golube osudimo i oteramo na robiju kao što Bog zapoveda ,pa ti laži posle svoju mamu i ostale veverice kako nisi hteo ,nisi znao ,odvelo te .... i slične zajebancje !
    The Show Must Go On...

Veoma poznat RebeccaBg (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1075

Citat Original postavio BGHighlander Pogledaj poruku
    Zezaš ga , ako i treba
    Dokoni um je đavolje igralište !

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    ovog napaćenog naroda
    & честитог.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Slične teme

1. Nerezidentni devizni racun za fizicka lica (u BiH, HR...)
    Autor Cagliostro u forumu Ekonomija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 04.11.2011., 22:34
  2. Zabranjeno voce
    Autor inovacija u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.09.2010., 15:39
  3. Banka Intesa devizni racun visa electron kartica
    Autor Wasil u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 08.07.2010., 18:33
  4. Odgovora: 5