Pavlikovi kajsici (Pavlikov aparat)
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Pavlikovi kajsici (Pavlikov aparat)

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Pavlikovi kajsici (Pavlikov aparat)

Temu sam postavio ovde a ne na pdf 'zdravlje' jer ne postavljam pitanje u vezi sa svrhom Pavlikovih kajseva vec me zanimaju iskustva roditelja.
    Ono sto sam izguglao (uglavnom na hrvatskim forumima) se nekako vise svodi na pruzanje podrske u istrajnosti majkama ciji bebci moraju da nose ove kajseve a mnogo manje na neke konkretne informacije.

INTRO:
    Moja cerkica Luna (2.5 meseca ) od juce nosi ove kajsice. Jos u porodilistu je primeceno da joj casice na kukicima nisu dovoljno duboke/razvijene. Par dana po rodjenju smo krenuli na kontrole u institut za majku i dete i tamo su nekako odugovlacili, cekali da vide da li ce se samo srediti (uz koriscenje duplih tetra pelena i vezbica) ali to se nije desilo. Pedijatrijica je malo sumnjicavo reagovala nakon trece kontrole u institutu gde su nam rekli da sacekamo jos jedan mesec (cerkica je tada imala oko 2 meseca i nedelju dana, dakle hteli su da joj stave kajsice posle treceg meseca) i rekla da bi ona svom detetu stavila vec tada pavlikove kajsice.
    Juce smo otisli po drugo misljenje na banjicu gde nam je receno da kasnimo 2 nedelje sa stavljanjem kajseva (bez i da je pogledao nalaze iz instituta) - odmah smo otisli u rudo, kupili pavlikov kajsic (5400 rsd). Znam da mogu da se dobiju besplatno preko socijalnog ali da smo isli preko socijalnog oduzili bismo jos nekih nedelju dana.

Cerkica, naravno, nije bas sjajno prihvatila, plakala je dobar deo noci uz sva nuskanja, dojenja, saputanja itd itd (njenom trogodinjem burazeru bas nije bilo po volji njeno plakanje, bas je bio neispavan i nadrndan dok smo isli u jaslice jutros zbog grlate sestre koja trenutno lici na vojnog policajca zbog belih kajsica). Jasno je da je potreban odredjen period da se bebac navikne i da se isti razlikuje od bebca do bebca.

I sad, pitanje za roditelje koji su prosli ili prolaze kroz istu/slicnu pricu.
    Kakva su vasa iskustva? Kakvu ste odecu oblacili bebcima (ispod i preko kajsica)?
    Obzirom da je cerkica proslog meseca porasla skoro 6cm moramo da vodimo racuna o otpustanju kajsica - da li ste to radili i na svoju ruku ili iskljucivo na kontrolama kod ortopeda.
    Da li ste morali da promenite nekoliko kajseva zbog rasta deteta (ne mislim na promenu rupica nego nabavku novog), za sledeci mozemo na vreme da reagujemo pa umesto da mi kupimo, uzmemo preko socijalnog (kad nam se vec odbijaju doprinosi od plata zasto da ne ). Ako neko ima info da li preko socijalnog moze da se uzme samo jedan ili vise kajseva dok bebe rastu.Ortoped je rekao da ce najverovatnije nositi naredna 2.5 meseca ali mozda i duze.
    Koliko cesto ste isli na kontrole?
    Kako su vasi bebci napredovali u tom periodu?
    Da li ste i koliko dugo isli na fizikalne terapije posle nosenja kajsica.
    Da li su (mnogo) kasnili sa razvojem u odnosu na vrsnjake?
    Da li je proces prohodavanja kasnio?
    Znam da bi vasi odgovori bili vise statisticke informacije i da se bebci razlikuju ali me eto, cisto zanimaju iskustva da znam sta se moze ocekivati.
    Ako neko imate nekih prakticnih saveta itd itd...

OK, ispisao sam rat i mir, pa ako neko iscita do kraja i ako joj/mu ostane motivacije da napise i svoje iskustvo - hvala
    Poslednji put ažurirao/la Drizzt : 22.08.2013. u 10:11

Domaćin Drizzt (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano Re: Pavlikovi kajsici (Pavlikov aparat)

ok..nasao sam jedan domaci forum sa ovom tematikom (ne kapiram kako ranijih dana nisam izuglao taj )...
    posto se radi o drugom forumu a cini mi se da nije dozvoljeno reklamiranje, ako nekog interesuje neka mi javi pa cu poslati na pp.

Slične teme

1. digitalni foto aparat
    Autor u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.04.2004., 01:15
  2. elektricni aparat za depilaciju
    Autor trejsi u forumu Žene
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.03.2004., 16:03
  3. Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 18.03.2004., 20:21

Pravila za slanje poruka