Povratak Momcila Krajisnika u Srpsku

GolubBabic

Domaćin
Poruka
3.759
Krajišnik će biti oslobođen 1. septembra iz zatvora u Velikoj Britaniji, gdje služi kaznu od 20 godina zatvora na koju ga je osudio Haški tribunal za etničko čišćenje nesrpskog stanovništva tokom rata u BiH.
Predsjednik Srpske demokratske stranke (SDS) Mladen Bosić izjavio je večeras da su vrata te stranke otvorena za Momčila Krajišnika, ali da će bivši visoki funkcioner Republike Srpske i SDS sam odlučiti o tome da li će se po izlasku na slobodu i povratku u Republiku Srpsku ponovo politički angažovati.

Na Palama sve spremno za veliku feštu - dolazi Momčilo Krajišnik

Krajisnik ce stici avionom vlade RS u Banjaluku gde ce ga docekati predstavnici Vlade RS-a a posle ide na Pale gde se sprema veliko narodno veselje.:ok:



hoce li se krajisnik vratiti u politiku ili ce setati unuke po Palama,ako se vrati hoce li nastaviti da vodi onu kako su govorili na zapadu trvdolinijasku politiku ili ce se i on transformisati itd
 
posle rata dok je on imao vlast bilo je i RS,muslimani i zapadnjaci nisu mogli nista,ali 1998 tenkovima dovedose Dodika ,Krajisnika odvedose i od tada krece propast RS

imali smo tada pasose na cijim koricama je debelim slovima pisalo Republika Srpska i ispod malim BIH,Momo je levatio ove muslimane i zapadnjake samo tako,sjecam se kad nije hteo da ide u Sarajevo i trazio da se na liniji razgranicenja napravi zgrada za zajednicke institucije sa ulazima iz oba entiteta,i napravili bi je da ga nisu kidnapovali,da se nastavila ta politika danas bi bilo mnogo vise RS a manje BIH,bili bi u daleko boljoj poziciji

bilo bi dobro po RS kad bi se vratio onaj stari Momo i onaj stari SDS
 
Drago mi je što je konačno na slobodi, ali nemojte da mi pričate o njegovom poštenju...

ako cemo realno,pricali su svasta za njega i za kardzica pa se na kraju ispostavi da od toga nema nista,po banjaluci su sirili pricu,i dodik,da je radovan odnio 27 miliona njemackih maraka u kesu u gepeku,pa na kraju smo vidjeli kako je zavrsio i od cega je zivio,isto tako za karajisnika,nema nikakvih stanova i vila po beogradu,nesto kucice na Palama,da je imao kesa valjda bi poplocao oko kuce ili bar asvaltirao,vidimo kako i gde danas zive porodice radovana i krajisnika

a pogledaj sad Radmanovica,Dodika,Radojicica,Spirica i njihovu familiju itd sta oni imaju,pa to su vile po srbiji,stanovi po monacu,parizu,becu,novom sadu,vile na kipru a na racunima po par stotina hiljada ojra ,to samo sto su prijavili a da ne pricamo o onom sto nisu....drasticna je razlika
 
ako cemo realno,pricali su svasta za njega i za kardzica pa se na kraju ispostavi da od toga nema nista,po banjaluci su sirili pricu,i dodik,da je radovan odnio 27 miliona njemackih maraka u kesu u gepeku,pa na kraju smo vidjeli kako je zavrsio i od cega je zivio,isto tako za karajisnika,nema nikakvih stanova i vila po beogradu,nesto kucice na Palama,da je imao kesa valjda bi poplocao oko kuce ili bar asvaltirao,vidimo kako i gde danas zive porodice radovana i krajisnika

a pogledaj sad Radmanovica,Dodika,Radojicica,Spirica i njihovu familiju itd sta oni imaju,pa to su vile po srbiji,stanovi po monacu,parizu,becu,novom sadu,vile na kipru a na racunima po par stotina hiljada ojra ,to samo sto su prijavili a da ne pricamo o onom sto nisu....drasticna je razlika

Za Krajisnika ne znam, ali sam SVOJIM ocima gledao kako Karadzic baca hiljade i hiljade maraka na kuglicu na ruletu.
 
Враћа се још један српски мученик.

Треба приредити велико весеље б@лијама уз нос.

Eh, koga i čega se pametni stide ...............

Ratni zločinac je ratni zločinac i nakon odslužene kazne i kad odapne jednog dana civilizacija će samo konstatovati da je odapeo ratni zločinac, ma šta ti mislila o tome u svoj svojoj jadnoj mržnji (mržnja je bolest, liječi se)
 
Eh, koga i čega se pametni stide ...............

Ratni zločinac je ratni zločinac i nakon odslužene kazne i kad odapne jednog dana civilizacija će samo konstatovati da je odapeo ratni zločinac, ma šta ti mislila o tome u svoj svojoj jadnoj mržnji (mržnja je bolest, liječi se)

i isto će tako djeca jednog dana učiti da ga je osudio nelegalni, nelegitimni i nepravedni "tribunal" koji je sudio samo Srbima... i to ne onim koji su počinili zločine...
 
i isto će tako djeca jednog dana učiti da ga je osudio nelegalni, nelegitimni i nepravedni "tribunal" koji je sudio samo Srbima... i to ne onim koji su počinili zločine...

Hoće hoće djeca to učiti kao i mnogo toga što su ih učili (moram posuditi stih dva od @Blajbingera sa druge teme , valjda se neće ljutiti )

"Uzo deda svog unuka, meto ga u krilo,
Pa uz gusle pevao mu što je nakad bilo.

Pevao mu srpsku slavu i srpske junake,
Opevao LJUTE BITKE MUKE SVAKOJAKE...
"
 
ako cemo realno,pricali su svasta za njega i za kardzica pa se na kraju ispostavi da od toga nema nista,po banjaluci su sirili pricu,i dodik,da je radovan odnio 27 miliona njemackih maraka u kesu u gepeku,pa na kraju smo vidjeli kako je zavrsio i od cega je zivio,isto tako za karajisnika,nema nikakvih stanova i vila po beogradu,nesto kucice na Palama,da je imao kesa valjda bi poplocao oko kuce ili bar asvaltirao,vidimo kako i gde danas zive porodice radovana i krajisnika

a pogledaj sad Radmanovica,Dodika,Radojicica,Spirica i njihovu familiju itd sta oni imaju,pa to su vile po srbiji,stanovi po monacu,parizu,becu,novom sadu,vile na kipru a na racunima po par stotina hiljada ojra ,to samo sto su prijavili a da ne pricamo o onom sto nisu....drasticna je razlika

karadzicev sin zivi raskalaseno i puni su para.
 
Eh, koga i čega se pametni stide ...............

Ratni zločinac je ratni zločinac i nakon odslužene kazne i kad odapne jednog dana civilizacija će samo konstatovati da je odapeo ratni zločinac, ma šta ti mislila o tome u svoj svojoj jadnoj mržnji (mržnja je bolest, liječi se)


За вас је сваки Србин ратни злочинац тако да ...Ниси меродаван. :kafa:
 
Hoće hoće djeca to učiti kao i mnogo toga što su ih učili (moram posuditi stih dva od @Blajbingera sa druge teme , valjda se neće ljutiti )

"Uzo deda svog unuka, meto ga u krilo,
Pa uz gusle pevao mu što je nakad bilo.

Pevao mu srpsku slavu i srpske junake,
Opevao LJUTE BITKE MUKE SVAKOJAKE...
"

"Stari Abdulah ga je cuteci pazljivo slusao. Grickao je
travku krajem zuba zagledan negdje u daljinu.
Kad Safet zavrsi, Abdulah uzdahnu:
- Sve ja to znam, moj Safo. Oni nas preziru ko da smo gubavi,
jer ne pristajemo ni na jednu bandu. Nijesmo niciji.
- Kako to, deda, nijesmo niciji. Zar mi nijesmo Turci iz
Anadolije, kako babo prica.
- Nijesmo, moj Safo. Odrastao si, treba da znas istinu.
Nema Turaka u Hercegovini. Nema ih ni u Bosni, ni u Sandzaku.
Turci su otisli u Tursku, a mi smo ovdje ostali.
- Pa ko smo onda mi? - cudi se Safet.
- Mi poticemo od njih.
- Od koga?
- Od njih. Od vlaha.
Safetu se javi neka mucnina u stomaku, bijes ga obuze.
- Ja nijesam Vlah! necu da budem krmski Vlah. Oni se krste
i idu u crkvu, a mi u dzamiju. Mrzim Vlahe. Ja nijesam Vlah.
- Smiri se, Safo moj - pomilova ga Abdulah po kosi. Nijesmo
mi Vlasi no je muka sto ne znamo ko smo. S njima necemo,
a Turci nijesmo. Mi smo se, moj Safo, nekad prezivali Miljanici.
Zivjeli smo dolje blizu Bilece i slavili smo svetog Nikolu. Babo mog
babe, sucur Alahu, poturcio i dosao ovamo. Sa sobom je kandilo donjeo,
eno ga jos na tavanu.
- Je li to ono s lancima sto stoji u starom sanduku?
Jeste. To je nase kandilo, moj Safo.
Glas starog Abdulaha je podrhtavao. Bilo je u njemu neke
tuge i gorcine.
- A sto to ne bacimo, djedo, no nam pogani kucu - pita
Safet.
Abdulah gricka travku, pogledom luta po plavom nebu iznad Hercegovine.
- Jos si ti mali, Safo. Jednog dana ces razumjeti.
- Sto mi ne objasnis, djedo?
- Ne znam hoces li razumjeti, moj Safo. Jos si mali da to
razumijes. Veliki si da znas ko smo, a mali da razumijes da nijesmo
ni Srbi ni Turci. i da kandilo ne smije da se baci.
- Ja cu kad porastem da ga bacim.
Cuti Abdulah. Ispljunu izvakanu travku, ubra drugu i stavi je
medju zube, pa poslije duzeg cutanja veli:
- Mozda. Mozda ces i da ga bacis. Safo moj. Mozda hoces,
a mozda neces.
- Hocu, djedo. Bacicu ga sigurno.
- Mozda. Mozda, Safo moj. Mozda hoces, a mozda neces.
Samo Alah sve zna.
- Alah ne voli kandilo, djedo. On ne voli ni Vlahe.
- Ko ce to znati, Safo moj. Bog je jedan i nas i njihov.
Safet ga gleda zbunjeno.
- Kako to, djedo. Oni ne vole Alaha.
- Sve ces ti to jednog dana shvatiti, Safo moj.
- Molim te, djedo, baci ono sa tavana.
Abdulah uzdahnu.
- Necu. Necu, Safo moj. Dok sam ja ziv necu, a vi poslije cinite
sta hocete. Dace Alah da ja umrem da vam zla ne vidim.
Safet je uporan.
- A sto, djedo? Objasni mi. Zasto neces da bacis ono sa
tavana?
Cuti Abdulah. Gricka travku, zmirka ocima.
- Slusaj dobro, Safo moj - kaze napokon. Slusaj dobro i
upamti. Dobro upamti, ne moras sada da razumijes, razumjeces
kad bude trebalo. Ova dva rata su nam, isla na ruku. Alah
nam je pomogo pa smo Vlahe u oba rata razrijedili. Ali, opet
ih je puno ostalo. Nece nam zaboraviti, a ne zna se sta nosi
dan, a sta noc. Moze i njihovo da dodje. Zato nam, treba ono
kandilo. Safo moj. Ako njihovo dodje, uzmi kandilo i ikonu
svetog Nikole, ima na tavanu i ikona, Safo moj, upali kandilo
i prozovi se Stojan. Tako ces glavu da sacuvas. Jesi li
utuvio, Safo moj?
- Jesam. djedo, ali ja necu da budem Stojan.
- E moj Safo - opet uzdahnu Abdulah, vakat kule po
primorju gradi, vakat gradi, vakat razgradjuje.
- Sta ti to znaci, djedo?
- Moli se Alahu da nikada ne saznas sta to znaci.
Razumije sada Safet-beg poruku starog Abdulaha."


Dervis i smrt-Mesa Selimovic
 
Eh, koga i čega se pametni stide ...............

Ratni zločinac je ratni zločinac i nakon odslužene kazne i kad odapne jednog dana civilizacija će samo konstatovati da je odapeo ratni zločinac, ma šta ti mislila o tome u svoj svojoj jadnoj mržnji (mržnja je bolest, liječi se)

Ma ne Barte,naš idol treba da bude ova konjina možda? :D
NaserABIH.jpg
 

Back
Top