Kuda nas vodi Znanje?

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
pre neki dan, vidim lika kako pilji u ekran, zevne i kaže "..nema ništa na netu..".
kao nekada, kada smo vrteli par kanala na tv-u pa govorili "nema ništa na televiziji.." i onda izlazili napolje da ubijemo vreme isl

Čitam u novinama, neki klinci ubili labuda - jer im je bilo dosadno
opet, neki drugi klinci, ubiše čoveka - iz istog razloga.

Nekada je Znanje, bilo skupo.
Pa onda dostupno samo nekima, pa je onda postajalo sve dostupnije i jeftinije..da bi danas bilo skoro besplatno i dostupno svima.

Međutim, umesto da nam donese opštedruštvenu korist, donelo nam je (izglea) samo dosadu.

Sve je postalo lako saznati veoma brzo.
Neko će reći kako to nije "pravo" znanje, ali svejedno..mnoge informacije koje su bile nedostupne i kraljevima, sada su dostupne svakom balavcu dok gumba hamburger i kokakolu.

I kao da je nastupio nekakav šok - ljudi ne znaju više šta će sa sobom.

Znanje je obezvređeno, informacije takođe.

Doba neukosti i naivnosti bilo je i doba Entuzijazma.
Danas je doba znanja, doba Smorenosti i Dosade.

Nekada se umiralo za Znanje i u odbranu istog, danas se ubija iz dosade (a možda i zbog nje)

Najveće tajne i tabui, sada su provaljeni.
Ono o čemu se sanjalo, sada imamo na izvolte u različitim rezolucijama.


Da li nam se to Znanje sveti?
Hoćemo li imati sve više popova koji krste jariće i decu koja kolju labudove?
Da li je dostupnost znanja i informacija svima, bila greška? Ili je ovo samo faza?

Na šta potrošiti vreme, kada je sve, za šta je nekada bio potreban čitav život, sada dostupno na guglu ili jutjubu?
 
Па данас знање није модерно, данас је модерно проводити се и уживати. Мислим увек је било, али кога брига за знање, важно је имати много пара и лудовати од јутра до сутра, један је живот ипак.

Време не треба трошити безвезе, него га користити. Као када би ти неко сваки дан давао 24 милиона евра.
Подржавам да знање треба да буде на интернету, ко је паметан искористиће га за то, а не за фејсбучење.
 
Eto ja recimo, ocu jos, ocu sve znanje ovoga sveta, dok mi lobanja ne prsne po savovima.
A znam da ne znam nista. I to me onda nervira.

I onda bi i glavu ugurao u monitor. I sve je sporo u pichku materinu, i google, i youtube, i ja.

Ne zna se ko sporije radi, dal ja sporo kucam, dal youtube sporije baferuje, il mi guglotije izbacuje ono sto nisam trazio. A tek dok obradim informaciju...pa ni Pentium kec mi nije ravan. A zivot kratak, ne mozes sve ugurati u glavudzu.

A klinci sto seku glave labudovima...to je nebitna informacija, da bi se ponavljala. To skartiram. Vozim moje biciklo po interwebzu, sudaram se sa popovima i njihovim meckama, i nerviraju me, farove bi im povadio i u bulje zabo. Sa sve tamjanom.

Kakvi labudovi. Oni su vec u vecnim lovistima. Idemo dalje, sad je gotovo. Ne okreci se sine, vec daj da gradimo mostove, lansirne rampe i teleskope, laboratorije i fabrike. Ajde da malo napredujemo za promenu, kao, zaista idemo napred a ne nazad.
Izvadimo nos iz proslosti, okrenemo glavu, vidimo sta je ispred nas, i put pod noge. I ne vracamo se ovde gde smo sada.
Daj bre neke Srpske rakete i satelite, neke Srpske Tesla teleskope, najmocnije na svetu.
Hocu najveci ringispil na svetu u svom gradu.
Ocu i ja malo u taj svemir.


:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
covek je istrazivac i radoznalo bice. ako mu se nesto servira i lako je dostupno samim tim vise nije interesantno. ubija se radoznalost u ljudima, a radoznalost je pokretac.

to se već uveliko desilo

da li je radoznalost udarila u plafon?

kao dete koje je sa zalepljenim nosem na staklo izloga, dugo gledalo u poslastičarnicu, a onda ga neko pustio da bude u njoj kooliko hoće
i sada su mu se smučili kolači i ne zna šta će dalje..
 
kao prvo znanje nije moc da bi moglo da se zloupotrebi
"Malo znanja, opasna je stvar." -Alexander Pope
svasta je dostupno na dostupno na guglu i jutjubu ali svako trazi ono sto njega zanima ...npr neki dilindzer iz blokova nece doci ovde da cita tvoju temu nego ce gledati klipove kristijana golubovica i kako se on provodi u zatvoru

neki ludak koji zeli da napravi atomsku bombu nece moci jer mu treba strucnjak da je napravi ...neko ko vec ima znanje - moc

ne moze se znati sve, ali je svesna angazovanost u sticanju znanja ono sto nas razlikuje....

tema ti je vise kao ...kuda ide ovaj svet i ko je krv za ovo sve sto je kako je ..kojekude :lol:
 
kao prvo znanje nije moc da bi moglo da se zloupotrebi

da li si sigurna da si ovo htela da napišeš?
jer je ovo veoma, veoma nepromišljeno

pa dovoljno je da neki zlonamerni haker (koji ima znanje) iskopa tvoju adresu preko IP-a, pa da vidiš kako i zloupotreba i znanje idu tugedr

a pod dva

ukucaj kako napraviti bombu kod kuće..pa nam reci koliko hiljada youtube snimaka će ti izaći

ali nije ovde tema zloupotreba znanja
već nejgova devalvacija jer je dostupno i jeftino

a sve što je dostupno i jeftino postaje neinteresantno
 
to se već uveliko desilo

da li je radoznalost udarila u plafon?

kao dete koje je sa zalepljenim nosem na staklo izloga, dugo gledalo u poslastičarnicu, a onda ga neko pustio da bude u njoj kooliko hoće
i sada su mu se smučili kolači i ne zna šta će dalje..

nije radoznalost udarila u plafon, nego smo se mi smandrljali negde usput. ljudi se stavljaju u kalupe. uvek je tako bilo, mozda su sada samo manje sanse da se iz kalupa izadje. veliki izbori, ali male sanse.

tako nekako...svi ukusi razlicitih slatkisa na kraju postaju isti.

- - - - - - - - - -

kao prvo znanje nije moc da bi moglo da se zloupotrebi
"Malo znanja, opasna je stvar." -Alexander Pope
svasta je dostupno na dostupno na guglu i jutjubu ali svako trazi ono sto njega zanima ...npr neki dilindzer iz blokova nece doci ovde da cita tvoju temu nego ce gledati klipove kristijana golubovica i kako se on provodi u zatvoru

neki ludak koji zeli da napravi atomsku bombu nece moci jer mu treba strucnjak da je napravi ...neko ko vec ima znanje - moc

ne moze se znati sve, ali je svesna angazovanost u sticanju znanja ono sto nas razlikuje....

tema ti je vise kao ...kuda ide ovaj svet i ko je krv za ovo sve sto je kako je ..kojekude :lol:

jel znanje moc ili nije moc?

odakle ti ideja da se znanje ne moze zloupotrebiti?
 
Ma treba porez na uzaludno trosenje vazduha da se uvede. Ako ne radis nista korisno, taksa brale, dok se ne ukenjas u gatje. Pa ti dishi. A te pare uloziti na ove sto hoce da rade korisno, obezbediti im uslove.

Al kitu, ne moz ni tako, sloboda cacak...
 
Poslednja izmena:
nije radoznalost udarila u plafon, nego smo se mi smandrljali negde usput. ljudi se stavljaju u kalupe. uvek je tako bilo, mozda su sada samo manje sanse da se iz kalupa izadje. veliki izbori, ali male sanse.

tako nekako...svi ukusi razlicitih slatkisa na kraju postaju isti.

pogledaj samo klince..
već sa 7 godina su videli o seksu ono što ni džingis kan nije
još nisu ni poljubili devojku (pardon "kučku"..ravu..ili kako im već tepaju) a znaju da "bičarka može da primi dve pesnice u bulju".

šta će njega da uzbudi kad bude imao 25?
 
da li si sigurna da si ovo htela da napišeš?
jer je ovo veoma, veoma nepromišljeno

pa dovoljno je da neki zlonamerni haker (koji ima znanje) iskopa tvoju adresu preko IP-a, pa da vidiš kako i zloupotreba i znanje idu tugedr

a pod dva

ukucaj kako napraviti bombu kod kuće..pa nam reci koliko hiljada youtube snimaka će ti izaći

ali nije ovde tema zloupotreba znanja
već nejgova devalvacija jer je dostupno i jeftino

a sve što je dostupno i jeftino postaje neinteresantno

pa ne moze taj haker tako stocce hakovati moj ip naneti neku veliku stetu cocecanstvu :lol:

pa ajd pokusaj da napravis bombu gledajuci klipove ..bas me zanima da li ces uspeti :cool:

univerzalno znanje nemoguce kad je u pitanju pojedinac

dzabe nekom znanje i sve dostupno ako je ogranicen

bolje reci saznanje ..nego znanje
 
nije radoznalost udarila u plafon, nego smo se mi smandrljali negde usput. ljudi se stavljaju u kalupe. uvek je tako bilo, mozda su sada samo manje sanse da se iz kalupa izadje. veliki izbori, ali male sanse.

tako nekako...svi ukusi razlicitih slatkisa na kraju postaju isti.

- - - - - - - - - -



jel znanje moc ili nije moc?

odakle ti ideja da se znanje ne moze zloupotrebiti?

naravno da se znanje moze zlopotrebiti ali ne ovo saznanje o kome govri uvodni post

a za zlopotrebu je potrebna i moc

znaci ..znanje plus moc- moze da bude opasno
 
pa ne moze taj haker tako stocce hakovati moj ip naneti neku veliku stetu cocecanstvu :lol:

pa ajd pokusaj da napravis bombu gledajuci klipove ..bas me zanima da li ces uspeti :cool:

univerzalno znanje nemoguce kad je u pitanju pojedinac

dzabe nekom znanje i sve dostupno ako je ogranicen

bolje reci saznanje ..nego znanje

moze da nanese stetu tebi kao pojedincu, a covecanstvo cine pojdinci.

zloupotreba nije iskljucivo vezana za covecanstvo.
 

Back
Top