Zašto u Srbiji dovode strane stručnjake?

Zašto u Srbiji dovode strane, i sastrane stručnjake?

  • Zbog lične koristi

  • Zbog sveukupne koristi naroda Srbije


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Pitanje nije teško, zašto naša vlast dovodi strane stručnjake? Koji su to razlozi? :think:
Definitivno debilizam. Vucic ne veruje ni sebi, a jos manje Dacicu i ostaloj s konca i konopca skupljenoj bratiji, pa su mu potrebni inostuisani strucnjaci koji ce biti basnoslovno placeni od nase vlade, a radice u koristi svojih vlada iz kojih su nalm ih poslati.

Vucic, ne vidi da buduci ministar finansija ima klasicnu formulu, stezanje kaisa, smanjenje potrosnje, smanjena proizvodnja, manjak u budzetu, pa Jovo nanovo. Ocigledno da mu je usla voda u usi ili je zestoko pritisnut od strane prijateljskih zapadnih ambasadora.
 
Напокон да јавно озваниче колонизацију.
А и ред је напокон да странци заседни за оно што су поштеним радом заслужили и што је њихово.

ПС
Под поштеним радом подразумева се употреба томахавка, војне чизме и домаћих талибана.
 
... a ti si ovde hteo da nas ubedjujes kako strani strucnjaci imaju iskustvo, sto znaci da mi nemamo strucnjake sa iskustvom,
ili znaci da uopste nemamo strucnjake ?
izvini ako sam ti poremetio koncepciju izlaganja, juco draga... :heart:

to sam uradio da ne dodjes u situaciju kada bi mogao da pomislis da se srbi slazu sa uvodjenjem stecajnih upravnika gde god
se okupatorima svidja.
 
... a ti si ovde hteo da nas ubedjujes kako strani strucnjaci imaju iskustvo, sto znaci da mi nemamo strucnjake sa iskustvom,
ili znaci da uopste nemamo strucnjake ?
izvini ako sam ti poremetio koncepciju izlaganja, juco draga... :heart:

to sam uradio da ne dodjes u situaciju kada bi mogao da pomislis da se srbi slazu sa uvodjenjem stecajnih upravnika gde god
se okupatorima svidja.

Vidis, pod komunizmom je jedan inzenjer jedva imao dvaput vecu platu od varioca - zato je svako ko je mogao pobegao iz zemlje. Zato i privreda nije mogla da se razvije koliko je trebalo, a mladi strucnjaci da steknu iskustvo.
 
Vidis, pod komunizmom je jedan inzenjer jedva imao dvaput vecu platu od varioca - zato je svako ko je mogao pobegao iz zemlje. Zato i privreda nije mogla da se razvije koliko je trebalo, a mladi strucnjaci da steknu iskustvo.

juco draga, vecu glupost odavno nisam procitao... ali ti si nasa juca i tebi je svasta dozvoljeno, srbce nase zbunjeno.

objasni mi tu, meni neshvatljivu, vezu izmedju raspona plate inzenjera i varioca i bezanije iz zemlje.
posebno te molim da mi objasnis jos genijalniju vezu izmedju razvoja privrede sa sticanjem iskustva kod mladih strucnjaka,
ali uzmi u obzir da je privreda sfrj bila sasvim dobro razvijena do pocetka devedesetih a onda su tu privredu ugusili sankcijama
oni koji su nas kasnije ubijali na cisto (tvoje reci), a sada nam postavljaju stecajne upravnike uz pomoc okupacione vlade.
 
Poslednja izmena:
Vidi, ako taj inzenjer moze na arbajt u Nemacku i da zaradjuje deset puta vise, mislis li da ce da ostane? Ili lekar, ili profesor fakulteta? Ko ce onda da prenese znanje mladim strucnjacima, tek sto su zavrsili fakultet? Oni sto su ostali, ne najbolji?
Drugo, kada se nesto isprojektuje, najcesce moze da se ispravi, doradi - zato je potrebno da imas jaku privredu koja moze da plati razvoj, a ne da, recimo, uzmes licencu od stranca, mada je bas za to i korupcija imala ulogu, tj. da funkcioneri drpe nesto.
 
vidi juco draga , lose su te naucili pa malo zalupetavas gluposti, umesto da sa lakocom ubijas srbe u pojam.

varioc je vrlo placen posao ,posebno ukoliko je varioc savladao neke malo naprednije tehnike rucnog varenja.
varioc koji zna da radi podvodno zavarivanje kod svaba tesko da ce da zaradjuje mnogo manje od mladog inzenjera. eto, malo da steknes
pregled o onome sto pises.

sam pocetak devedesetih je u mnogim privrednim granama bio skoro jednak sto se tice plata u sfrj i svabiji, a ako su plate u sfrj bile manje,
bile su tek toliko manje da zbog te razlike niko ne bi odllazio u svabiju da rinta.
primeri : nizi postanski sluzbenik 1.000 dm ; oficir srednjeg ranga min 2.500 dm ; inzenjer u dobroj firmi od 3.000 dm pa navise.

odlasci strucnjaka su poceli 1993., a to je godina kada je amerika sa svojim evropskim drugarima konacno slomila privredu srbije,
ali si prevideo da stari profesori koji su ucili te strucnjake koji su bas tada odlazili nisu otisli. stari i najbolji profesori i stari strucnjaci
su u najgore vreme u srbiji i dalje vrlo uspesno prenosili svoje znanje mladjima. tu si juco, malo priomasio temu.

sta su tih godina i kako ispravljali i doradjivali strucnjaci u srbiji ocigledno ne mozes ni da zamislis, a i bolje je tako, jer tako ces lakse
da verujes kad ti sefovi kazu da je srbija totalni raspad.

nemoj o licencama, vec iz ovoga sto si do sada napisao se vidi da se razumes u licence koliko i prva juca u vojnu tehniku, pa da se ne blamiras...

korupcija je dosla posle sloma privrede, a slom privrede (koji je posredno doveo do genocida nad srbima) su izazvali bas oni koji
su nas kasnije bombardovali, i okupirali.

juco draga, lose su te naucili ... :heart:
 
Poslednja izmena:
Nije istina, nikad nisi kao inzenjer mogao da zaradis ovde kao na zapadu. A sto se licenci tice, nemoj da lupas. Znas dobro da funkcioneri nisu mogli da stave devize u dzep ako se ne uzme licenca od stranca, naustrb domacih strucnjaka i domaceg razvoja. Inace, objasni zasto je, recimo, autoindustrija ili hemijska industrija ili prehrambena industrija sve radila po licencama, a nije razvijala sopstvene proizvode?
 
Poslednja izmena:

Back
Top